Главен форум | Main forum > Фремо | Fremo

Фиксиране на конекторите към FREMO модулите

(1/10) > >>

spas_tf:
Този въпрос изникна след монтажа на основният сноп кабели. Оказва се ,че се получава доста дебел сноп и опасност от разпояване и износване ако виси надолу. Мисля че фиксирането към модула ще бъде полезно , а за свързването на 2 модула ще се направят или закупят отделни кабели. Нека да направим повечето неща както е по стандарт , за да имаме по малко проблеми в бъдеще!!!

EMPEROR:
И аз си мисля че е добра идея, макар нуждата от допълнителен кабел. Но поне ще се намали риска от износване и/или прекъсване на кабелите от към буксата.

Жоро:

--- Цитат на: spas_tf link=topic=1001.msg13441#msg13441 date=1227450651 --- опасност от разпояване и износване ако виси надолу.
--- Край на цитат ---

Спасе, каква тежест ще виси на тия конектори, та да се разпоят или износят? Ако не си ги запоил като хората, ако щеш ги закови, пак ще дават проблем. И можеше да ги пуснете по-дълги тия кабели, а така изглеждат сякаш сте ги крали. Краищата им трябва да стигат до средата на челата на модулите. Защо ли си игра та да снима и обяснава стъпка по стъпка Pach, като никой не си прави поне труда да погледне. Никой от всички тия дето уж правят модули не каза, а бе тук се мъча с нещо, вие как се справихте? Всеки си прави каквото му скимне, ама разбира, не рабира няма значение. Модулната система е колективна работа и спазването на стандарти е задължително, ако искаме модулите да си пасват сякаш правени от един. В това ще се убеди всеки донесъл нов модул, като тръгне да го връзва към досегашните.
А тая идея за заковаване на конекторите и свързването им с още един кабел, който ще оскъпи допълнително нещата, вече я дискутирахме и отпадна.

pach:
Спасе , каква е разликата ?

1.Висящ по-дълъг сноп кабели и един съединител в края му (по наш стандарт +25 см извън модула от страна)

2.Фиксиран съединител в рамките на модула + още един кабел с още два съединитела за връзка м/у два модула.

По условие кабелният сноп си остава от 11 проводника с еднаква дебелина.Ако се прекъсва от дебелината си в първият случай (виж по-горе) , каква е гаранцията , че няма да се прекъсва и във втория случай?

Допълнителният съединителен кабелен сноп също ще е толкова дебел и твърд!!!
Само дето ще имаме още два съединителя на него , което според мен е предпоставка за повече грешки и възможност за прекъсвания.

Друг е въпроса ако си пропуснал да отпуснеш кабелният сноп с 50 см повече от необходимото за един модул.Тогава го прави със допълнителният кабел - нямаш избор.

Според мен така отива още повече материал отгоре - за един модул вместо два съединителя , вече ще ти трябват шест!!! И при обработката на кабелният сноп (отрязване и зачистване) повече проводник отива , ако сложим тинола и работата ... и т.н. и т.н. ...

Дето има един лаф - "де е Киро на кирия?".

ПРи възможноста за повече места където може да се сгреши или да дефектира , струвами се безмислена тази анкета ...стандарт си имаме , ако ще го променяме при всеки новоизграждащ се модул , за какво ние тогава този стандарт?

Това е моето мнение.

EMPEROR:

--- Цитат на: pach link=topic=1001.msg13485#msg13485 date=1227509357 ---
Ами това е момчета - сами си го направихме така...сеа ще си го сърбаме. ;)


--- Край на цитат ---

В крайна сметка затова е анкета, макар че бях посъветвал Спас да го пусне като обикновено запитване към вече съществуваща тема. Казах му и че няма да се приеме добре идеята точно от вас двамата и изглежда не съм сбъркал ;) Доводът за допълнителен кабел също беше споменат като си говорих със Спас. И въпреки всичко идеята има колкото минуси толкова и плюсове. Затова е анкета и крайният й резултат ще реши какво ще се случи :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия