Анкета

"За" или "Против" фиксирането на конекторите към дървената част на модулите

"за"
4 (33.3%)
"против"
8 (66.7%)

Общ брой гласове: 7

Гласуването приключено: 29 Ноември 2008, 16:30:51

Автор Тема: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите  (Прочетена 31278 пъти)

refil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #15 -: 24 Ноември 2008, 11:34:32 »
Има,но в събота на срещата -да не спамиме вече !

P.S. Лъче казах ти аз , че отново ще се избият!

Спасе това как да го разбираме .
За мен това си е жива провокация и гонене на някакви лични интереси.
Не за това сме във форума.
Но както казах в събота-да не спамими повече
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 11:39:51 от refil »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #16 -: 24 Ноември 2008, 11:40:00 »
Ами не всеки може да присъства на тия срещи. Вие може и да сте си решили и наложили нещо на тия срещи, ама освен хората дето идват там има и други хобисти.
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 16:06:09 от EMPEROR »

refil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #17 -: 24 Ноември 2008, 11:41:22 »
Щом форума е за лично ползване моля да ми бъде заличена регистрацията

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #18 -: 24 Ноември 2008, 11:45:16 »
Точно щото не е за лична за това всеки има право да даде мнението си както направи Спас.
Всеки има право да не е сългасен и да го покаже чрез ВОТ.
Ако искаш да си триеш регистрацията, моля заповядай, в настройки на профила, там има как да си изтриеш профила.


Цитат на: refil link=topic=1001.msg13510#msg13510 date=1227519272
Има,но в събота на срещата -да не спамиме вече !

P.S. Лъче казах ти аз , че отново ще се избият!

Спасе това как да го разбираме .
За мен това си е жива провокация и гонене на някакви лични интереси.
Не за това сме във форума.
Но както казах в събота-да не спамими повече


Кое му е личното. Човека го е страх да поства във форума, щото всичко различно се посреща ОСТРО тук. Ей на това му викам аз лично ползване на форума. Току що се отказвам да членувам в какъвто и да било клуб. Ще си направя фремото и до там. Сигурен съм, че много хора ще бъдат доволни.
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 16:07:06 от EMPEROR »

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #19 -: 24 Ноември 2008, 11:57:25 »
Никого не провокирам! И сайта и форума бяха създадени от нас за вас, а не за мен , Лъчо ,Иво или Владо!! Престанете с глупостите! Има анкета и никого не задължавам да я спазва! Но ще кажа нещо - смятам ,че всеки има право на мнение и ако някой с повече опит си мисли ,че е вездесъщ нека си пази знанията за себе си, а не да напада другите! Не провокирам никого и спрете с тия интриги!

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #20 -: 24 Ноември 2008, 12:06:48 »
Браво Спасе! Браво Лъчо! Чудесен пример за колективна игра. Но само между вас. Правилно, не е задължително да се съобразявате с това, какво се е дискутирало и решило. Важното е имаме мнение, а това, че го меним на 180 градуса, когато ние удобно няма значение.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #21 -: 24 Ноември 2008, 12:17:20 »
Не сме го ние решили на тия срещи , а тук след съответните обсъждания в този форум.

Спасе ,  аз държа да се спазват приетите вече стандарти .

Анкетата е напълно безмислена по една основна причина - като ти стана къс кабела , пускаш си въпросният допълнителен свързваш кабел , и пак се включваш в останалите модули.
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 14:09:27 от pach »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #22 -: 24 Ноември 2008, 12:32:29 »

Приятели ,
болно ми става като чета тези нервни изблици !
Защо толкова много нерви влагате в нещо , което трябва да ни кефи и доставя удоволствие ? Защо трябва едва ли не 10 човека да се делят на 12 лагера...мдам,
типично за нашего брата хобиста !
Винаги съм го казвал : особена порода сме ,ей !!!
Моля ви , успокойте топката !

По въпроса : чистосърдечно си признавам ,че не съм в час с тоците , затова и мълча . Тук има хора , които са напред с материала и разчитам на тях . Като направя следващия си модул ще им го дам на тях да го окабеляват - все пак се обсъдиха и приеха някакви стандарти , отдели се време и материали да бъдат преправени и напаснати съществуващите модули - и каточели нещата взеха да придобиват някаква определеност и спецификация ... но уви !
Моите уважения към Спас за това ,че твори - но наистина , ако ще се съобразява с общата идея за фремо - макет - нека се съобрази и с това , което е прието и направено.
Лъчо , при теб чувствам една изнервеност и напрежение , бих казал враждебност , която никак не ми харесва !
Пламене , ти знаеш много , но начина ти на изказване понякога е обидна - по-спокойно , не 'викай' , бъди търпелив с 'мудността' на хората.
Рефиле , стига глупости - да не вземеш да се 'заличиш' ?! - усмихни се бе , човек , не сме на война :)

Така е , различни хора сме , но трябва да говорим на един език
Така мисля аз .

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #23 -: 24 Ноември 2008, 12:36:17 »
Мен лично не ме брига дали ще са фиксирани или ще са пуснати като простор жиците - в крайна сметка това е подход на моделиста!!! Някои действат мърляво, други са перфекционисти в изработката. Който е мърляч, и да ги укрепваме, и да ги фиксираме, пак ще бъде недодялано. Даже рискуваме да не можем да съединим един модул с друг, защото мърлячът е използвал инчова линийка вместо милиметрова да речем .... или е объркал източната със западната страница, или е разменил женското с мъжкото ...

Така че аз съм против фиксирането.

Тръгнали сме клуб да регистрираме, а се дърляме за кабелни снопове ... засрамете се всички!!!! Кой крив, кой прав - в очите на едни хора даден човек е крив, в очите на друг - прав.

Като изключим факта, че темата е анкета, мога да ревна с пълен глас, че драките тук са напълно излишни и не на място. Всеки има право на мнение. Всеки може да си промени мнението поради някаква причина ... може пък да е констатирал, че първоначалното му мнение не е обосновано и е в грешна насока.

Няма значение кой е създал форума и за кого го е създал!!! Но е похвална е идеята и факта, че това вече Е направено. Всичко започва с желание, което после иска ресурси, за да се реализира. Така че мога да кажа само браво на тези, които са наченали всичко това.

Убеден съм, че никой от хората, които са направили всичко за форума до момента, не влагат някакви лични мотиви. Той е създаден от ТЯХ за НАС. Само който се занимава с такава дейност знае колко е трудоемко да се администрира такъв форум ... и то безплатно, за нашата Ж.П. моделистка кауза!

Нека да не забравяме, че в крайна сметка има модератори, има правила за ползване на форума, с което всички сме се съгласили. И когато не спазваме нещо от правилата, се намесват модераторите. Във всички форуми модераторите са най-мразените хора от форума. Но защо, когато те оправят НАШИТЕ грешки, за кои само ние самите сме си виновни?!

Ники, не си прав за личните провокации. Убеден съм, че нито Владо, нито Лъчо, нито Спас, нито Лъчо искат форума само за себе си. Защото ако няма потребители - на правктика няма да има и форум. ;) А това никой не го иска .... ето, тук с пълно самосъзнани мога да кажа, че АЗ гоня лични интереси - на кого ще си продавам влаковете, ако няма кой да ги купи?!

Но Ники е  прав - НЕКА ДА НЕ СПАМИМ ПОВЕЧЕ В ТАЗИ ТЕМА .... както и в която и да било друга. Ако някой има да изяснява нещо с някого - МОЛЯ, НА ЛИЧНИ!!!! И мен някои хора не ме кефят, 100% и аз не кефя други хора, както това може да се каже  всеки един от нас. Ала не говорим ли за обединене, за клуб с общи интреси, за реализирането му, за пропагандирането му, за популяризирането му .... ние тук вЕрно ще се избием за един куплунзи .... не искам да си мисля какво ще стане на първото събрание на клуба, когато решим да гласуваме устав, програма, управителен съвет, касиер и т.н. ......

ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ! Мислете за целите ни, личните търкания ги оставете само за себе си, останалите надали искат да бъдат занимавани с такива неща.

................................

И понеже написах най-дългия спам в темата, НЕКА ТОЙ ДА Е ПОСЛЕДЕН, да оставим гласуването да свърши на 28-ми (а не 29-ти - нали все пак тогава се събираме и ще го дискутираме), да се тегли чертата и каквото сме гласували - това да направим.

PEOPLE UNITED FOREVER!!!!!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #24 -: 24 Ноември 2008, 12:37:54 »
Цитат на: Adrian link=topic=1001.msg13524#msg13524 date=1227522749
... Рефиле , стига глупости - да не вземеш да се 'заличиш' ?! - усмихни се бе , човек , не сме на война :)

Така е , различни хора сме , но трябва да говорим на един език
Така мисля аз .
Той за съжаление май ВЕЧЕ се е делнал.

Иначе с това за общия език напълно приветствам Адри - правете любов, не война ... като иде реч за любов моля само женското да се обръща към мен ...  :D ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #25 -: 24 Ноември 2008, 12:38:43 »
Цитат на: Adrian link=topic=1001.msg13524#msg13524 date=1227522749
Рефиле , стига глупости - да не вземеш да се 'заличиш' ?! - усмихни се бе , човек , не сме на война :)
Прав си Адри, ама вече я изтри. И го разбирам. Когато имаше нужда да помогне, го направи без да се бие в гърдите. Тихо и кротко. За общото.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #26 -: 24 Ноември 2008, 12:47:35 »
Цитат на: Жоро link=topic=1001.msg13529#msg13529 date=1227523123
Цитат на: Adrian link=topic=1001.msg13524#msg13524 date=1227522749
Рефиле , стига глупости - да не вземеш да се 'заличиш' ?! - усмихни се бе , човек , не сме на война :)
Прав си Адри, ама вече я изтри. И го разбирам. Когато имаше нужда да помогне, го направи без да се бие в гърдите. Тихо и кротко. За общото.
Жоро, не съм съгласен с теб. Човек трябва да отстоява интересите си. С изтриването на акаунта си никой няма да допринесе с нищо полезно, напротив, това може да повлече и други хора след него, и нещата стават лавинообразни. И сега ще трябва да си говоря с рефилчето само на мобилния .... ей, ще ми натоварите сметката за телефона!!!

Лъчка, теб мога да посъветвам да не си краен с триенето на мнения, поне във форума на Пежо Клуб България това се прие много остро от останалите потребители. Но там нещата се решиха от самосебе си - модераторите станаха по-либерални, потребителите започнаха да се съобразяват повече с правилата на форума.

Пламене, Лъчо, съветвам ви да кротнете. Ако ще и само за да удовлетворите моия каприз да не се дърляте във форума, става ли? В крайна сметка във форума влизат и външни хора, които като решат да се регистрират, и попаднат на такива спорове, могат да се отдръпнат. Лъчо да модерира умерено и да не се хапе с Пламен, а Пачи от своя страна да не е толкова злостен и да не се кове с Лъчо. Агресивността ви един към друг надали ще бъде адмирирана от когото и да било тук!!!

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #27 -: 24 Ноември 2008, 12:51:49 »
 ??? ??? ???...КВО СТАА ТУКА ?!? ??? ??? ???
...ша са избиете за тия жици и куплунзи кат мангали бре....да не би на вторични суровини да ги връщате...?!?
...баси ...я не се ИЗЛАГАЙТЕ...
...немам думи..
 :-X :-X :-X

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #28 -: 24 Ноември 2008, 12:54:02 »
П.П.

Но макар и да не съм съгласен с Пламен за дейното му участие в конкретния раздор, напълно съм съгласен с него, че щом като дадена концепция вече е приета, не е разумно да се променя. Аз лично се занимавам с проектиране и изграждане на компютърни кабелни системи, и мога да ви кажа, че има много начини кабелите да бъдат укрепени и прокарани рационално, без да има опасения от провисване, късане и т.н.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Фиксиране на конекторите към FREMO модулите
« Отговор #29 -: 24 Ноември 2008, 13:00:57 »
Цитат на: Жоро link=topic=1001.msg13518#msg13518 date=1227521208
Браво Спасе! Браво Лъчо! Чудесен пример за колективна игра. Но само между вас. Правилно, не е задължително да се съобразявате с това, какво се е дискутирало и решило. Важното е имаме мнение, а това, че го меним на 180 градуса, когато ние удобно няма значение.

Друго си е колективна игра между теб и Пач ;) Знам много повече отколкото ти се иска да знам, но няма да обръщам темата на това.

Спас имаше мнение, сподели го! Имаше анкета, гласувате си мирно и тихо и накрая излиза негативен вот и се забравя по темата. Ей на това му викам свобода на словото, а не някой реши и направи нещо и хоп другите му се хвърлят да го дъвчат.

Пач да до сега не е изтрито мнение от тази тема както мое така и твое, ако модерирам, ще измодерирам и себе си, не се притеснявай.

Рефил сам си се изтри по собствено желание. Оставих избора на него, той така си е преценил.
« Последна редакция: 24 Ноември 2008, 16:08:16 от EMPEROR »