Автор Тема: Относно регистрацията във форума...  (Прочетена 19499 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Относно регистрацията във форума...
« -: 27 Ноември 2008, 14:12:21 »
Понеже не сме 24/7 нащрек (нямаме физическата възможност най-малкото), а в последно време взеха да се регистрират доста хора от чужбина, които не са написали дори и 1 коментар. Та започва малко притеснително да става, да не осъмнем без форум някоя сутрин...
Та ми хрумна това предложение... хора без нито един пост в продължение на месец от регистрацията, да бъдат трити, макар и 1 месец да е много, ако са решили да слосторят така или иначе...
А ако някой иска просто да чете, може да го прави и без регистрация така или иначе...
Та какво ви е мнението по въпроса, а и ако някой има други предложения за действия, моля нека сподели.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #1 -: 27 Ноември 2008, 14:16:57 »
То от тия няма спасение, на тях и един ден им стига, ако твърдо са решили да мизерстват.

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #2 -: 27 Ноември 2008, 14:19:22 »
Съгласен съм с предложението. Все пак на моя форум процедирам по същия начин...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #3 -: 27 Ноември 2008, 14:26:00 »
Мдаа! мислех , че принципно е така , но и сега нямам нищо против.Даже в други форуми , валидират регистрацията след 24 часа - било им предпазна мярка от некви "ботове"...което така и не знам що е ?
По-любопитно ми е какви са тия от чуждоземско? Дали са наистина злосторници , или любопитковци на тая тема - железницата.
Не че от нас има какво да научат , ама знам ли - то и аз проявявам нездраво любопитство...

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #4 -: 27 Ноември 2008, 14:34:45 »
Със сигурност има и любознателни хора, които се надява да черпят информация и от този форум. Макар и да сме от България. ;)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #5 -: 27 Ноември 2008, 14:36:18 »
Така де, но форума е видим и за нерегистрирани, така че ако това им е целта, то нямат нужда от регистрация принципно...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #6 -: 27 Ноември 2008, 14:37:47 »
Може да са моделисти и първо да искат да проучат форума. Знам ли?!  Руските ни приятели, например, спряха да пишат, но очевидно не са ботове и тям подобни гадости.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #7 -: 27 Ноември 2008, 14:38:17 »
Деликатен е въпросът!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #8 -: 27 Ноември 2008, 14:42:47 »
Както изкоментирах и с Императора, въпросът е и чисто психологически - повече потребители, повече доверие във форума, тъй че може би е рано за триене. Иначе ще останем не повече от 50 човека и все едно сме затворена група. От друга страна Императорът е прав, че форумът е видим и за гости и не трябва регистрация на този, който няма намерение да пише. За какво му е, след като вижда всичко, а няма намерение да е активен?
Във всеки случай двама от последните регистрирани са го направили от един IP адрес, което не знам дали да ни притеснява?! Доколкото знам т.нар. ботове май генерират регистрации автоматично, а очевидно тука има някакви лични действия за регистрация, тъй че надали са злосторници.
Когато бях модератор в railwaymodeling имахме такава атака - е не искам да ви казвам колко е гадно, триел съм по сто спам съобщения на ден...
« Последна редакция: 27 Ноември 2008, 14:46:44 от Vlado »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #9 -: 27 Ноември 2008, 14:46:46 »
Не е хубаво, критерия да е постове. Регистриран съм в няколко форума, в които не пиша изобщо, но чета сравнително редовно и разменям някое и друго лично съобщение. Ще бъда много неприятно изненадан ако ми изтрият регистрацията, само щото не пиша. По скоро трябва да се бастисва регистрацията, след известен период, в който човека не е влизал. Не виждам и директна връзка между сигурността и регистрацията. Или форума е дотатъчно сигурен или не е. Ако не е дори и някой редовен посетител, може да му избие чивията и да натвори глупости ако има възможност. Свят широк шъшкъни всякакви.
« Последна редакция: 27 Ноември 2008, 14:51:51 от zazo »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #10 -: 27 Ноември 2008, 14:48:25 »
Аз,честно казано, предпочитам да сме обособена група.Я си представете всеки втори - моделист!Баси лудницата!Ще се започне вестници,телевизия...и ще ни се втръсне до гуша като всяко по-популярно нещо на този свят.Предпочитам да сме си както сега.Има с кого да обмениш информация, а и има някаква екзотика ако щете, в нашето хоби.  ::)

Апропо, това дето Зазо го предлага не е лошо - нали така е и с пощенскаите кутии,като не ги ползваш известно време и се изтрива регистрацията ти.
« Последна редакция: 27 Ноември 2008, 14:50:02 от XRISTO »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #11 -: 27 Ноември 2008, 14:49:05 »
мисля ,че няма място за паника - все пак сме си един най-обикновен форум , за кво да ни хакват ?! Нека си зяпат хората , не може човек с такива интереси да е злонамерен!
Но нека наистин поне да се представят , нищо че нямат постинги .
Например аз имам 3 продажби ,благодарение на форума , осъществени с хора с 0 постинги - и на срещите си с тях установих ,че са пичове отвсекъде - ентелегенция! - един ми каза , че не го влече да пише...

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #12 -: 27 Ноември 2008, 14:52:43 »
Ами ок нека тогава е активност, а не брой постове... седят хора с 0 поста и последна активност на: НИКОГА... или 380 дни... не виждам смисъла...
За далавери, какво казахме имате оставени контакти, вижда ги човека и без да се регистрира... и те така  :)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #13 -: 27 Ноември 2008, 14:55:29 »
Нямам никаква представа дали такива регистрации биха могли да бъдат заплаха, но пък от друга страна - страх лозе пази. Да, може би е кофти да се трият акаунти на хора, които не са писали, защото е напълно възможно просто да са начинаещи и все още да нямат моделистки опит, за да пишат, а същевременно все още да намират отговорите на въпросите си тук. Но ако някой не е влизал определен период от време, може би е добре да се трие, като при всяко регистриране новорегистриращият се да бъде предупреждаван, че ако в еди-какъв си период не е влизал, акаунтът му ще бъде изтрит. Деликатно е, да, но пък сега... вкъщи деликатно си заключваме вратите, макар и да не казваме на никого пряко, че е крадец.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Относно регистрацията във форума...
« Отговор #14 -: 27 Ноември 2008, 14:56:53 »
Ми да! Аз, например, влизам в един форум, наречен "Градски транспорт" (http://forum.gtsofia.info), където имам само едно мнение отпреди три месеца, но влизам всеки ден там и следя какво се пише. Ако ме затрият, основателно бих запитал модераторите защо.
« Последна редакция: 27 Ноември 2008, 14:59:16 от Vlado »