Автор Тема: Доставка на стоки от eBay  (Прочетена 9164 пъти)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Доставка на стоки от eBay
« -: 01 Декември 2008, 11:52:13 »
*** ВНИМАНИЕ ***
Поръчана стока от еВау НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОТКАЗАНА и задължително трябва да бъде платена!
*** ВНИМАНИЕ ***


I. Основни положения.

1. Всички заявки се подават тук в тази тема.

2. Не приемам вече написана публикация в тази тема да бъде редактирана по какъвто и да било повод!!! Ако някой иска да коригира написаното в предишен пост, да го направи в нов пост в тази тема. Ако някой редактира негово мнение, си запазвам правото да откажа извършването на доставката.

3. Не приемам поръчки по телефон, на лично или на e-mail.

4. Заплащането се извършва само и единствено с банков превод по някоя от банковите ми сметки в ДСК и ЦКБ.

5. Доставната цена на избраният от Вас артикул до България се калкулира като следва:
      5.1 Стойността на стоката;
      5.2 Транспортните разходи до България;
      5.3 Комисионна в/у сумата от 4.1+4.2 в размер на:
              5.3.1 10%, когато стоката може да се купи веднага;
              5.3.2 15%, когато стоката ще се играе на търг;
              5.3.3 20%, когато ще се търси конкретен артикул. В този случай купувачът специфицира изискванията си при подаването на заявката в тази тема.

6. Заплащането се извършва авансово в размер на 100% съгласно т.5.

7. В случай, че стоката се играе на търг, заплащането е авансово в размер на 100% съгласно т.5, като за стойност на стоката се приема максималната цена, която купувачът е готов да плати за избрания артикул. Окончателната цена на стоката се определя след спечелването на търга, а разликата в стойността се връща на купувача при получаването на поръчката.

8. Пощенските, транспортните, както и митническите разходи по освобождаването на стоката, са за ваша сметка.

8. Доставката на стока се извършва със застрахована поща.

10. Ако клиентът желае стоката му да бъде доставена с незастрахована пощенска пратка, това да бъде заявено при поръчката на стоката, като при загуба на пратката не може да бъде търсено каквото и да било обезщетение от продавача.



II. Процедура за поръчка на стоки от eBay.

1. Избирате си артикул от еВау.

2. Приемате условията на продавача на стоката.

3. Заявявате исканата от Вас стока тук в тази тема.

4. Превеждате необходимата сума по банковата ми сметка съгласно т.I.5.

5. Поръчвам стоката съгласно приетите от вас условия за доставка и заплащане на продавача.

6. Доставката на стоката се извършва само и единствено до ваш адрес и на ваше име.

7. В случай, че изрично изискване на продавача е стоката да бъде доставена до моя адрес, тогава купувачът ми дължи 4 лева пощенска такса, 3 лева за транспортни разходи до митницата, както и транспортните разходи за куриер до адреса на купувача (ако не живее в София).

8. Допълнителните разходи по предходната точка се плащат при получаването на стоката.



III. Рекламации.

1. С цел оптимизиране на процеса на рекламиране, при получаване на пратката ЗАДЪЛЖИТЕЛНО документирате с фотоапарат:
      1.1 опаковката на пратка във вида, в който е пристигнала, ПРЕДИ да я разопаковате;
      1.2 начина на уплътняване на поръчана стока вътре в пратката;
      1.3 оригиналната опаковка на поръчаното от вас изделие, или ако е без опаковка - как е увито;
      1.4 самото изделие.

2. В случай на различие на доставения артикул с описанието в обявата в еВау, ме уведомявате и повдигам диспут в еВау за обезщетение.

3. В случай на недоставена стока, ме уведомявате и повдигам диспут в еВау и/или PayPal за проследяване на пратката и получаване на обезщетение за загубената стока.


Забележки.

1. Не нося отговорност за стоки, които се различават от описанието в обявата.

2. Не нося отговорност за недоставена стока. Следват се стандартните процедури на еВау и PayPal.

3. Не нося отговорност за неполучени компенсации в случай на повредена пратка или загубена пратка. Тук също се следват стандартните процедури на еВау и PayPal.
« Последна редакция: 31 Март 2009, 12:04:12 от misho_tabakoff »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Въвел съм нови правила за доставка на стоки от еВау и интернет.

Моля да се съобразявате се с тях. Изключения не се приемат.