Автор Тема: Музей по транспорта гр.Русе  (Прочетена 72971 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Музей по транспорта гр.Русе
« -: 05 Декември 2008, 15:37:40 »
Понеже се спомена в една друга тема пък не му е там мястото, а се оказва, че има ентусиасти, би било супер яко да се организираме и да посетим музея в Русе. Трябва да се изясни обаче има ли ремонт там на какъв етап е и съответно да се уточнят дати, които да са удобни за повече хора.

Хрумна ми, че ако се съберем повече хора може дори да отидем дотам с влак, като група в отделен вагон.

Изобщо как се отнасяте към идеята.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #1 -: 05 Декември 2008, 15:45:13 »
Положително при всички случай.Ако са приключили ремонта там , можи би на пролет (за датата) ...Това с груповото посещение на влак също ми харесва ...или пък може би автопоход!?
Освен ,че трябва да разучим положението в ремонта на коловозите  по външната експозиция на музея , не е лошо да се подсигурим чрез познати , за да направим фотосесията , без излишни притеснения.
А съм твърдо "за" - човек винаги има какво да научи!
 ;D ;D ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #2 -: 05 Декември 2008, 15:57:11 »
Ето и малко информация от първа ръка за музея:
Цък

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #3 -: 05 Декември 2008, 18:39:47 »
И аз съм за такова посещение .Моля СофЕнци да ползуват  ако е с влак маршрут -София-Пловдив-Ст.Загора-Г.Оряховица-Русе.Щото нали групово де,да можем и филибелийци да се присъедим към тайфата.

OBB_Rh_2016

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Рейтинг: 36
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #4 -: 05 Декември 2008, 22:09:53 »
Ако маршрута на патуването е този казвайте кога и кой влак..... :) аз ще се кача от Трявна  ;)




Поздрави...

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #5 -: 06 Декември 2008, 04:08:13 »
Възможно ли е да го направим след 10ти януари за да мога и аз да участвам? ;)

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #6 -: 06 Декември 2008, 11:02:09 »
Цитат на: zazo link=topic=1052.msg14303#msg14303 date=1228484260
Понеже се спомена в една друга тема пък не му е там мястото, а се оказва, че има ентусиасти, би било супер яко да се организираме и да посетим музея в Русе. Трябва да се изясни обаче има ли ремонт там на какъв етап е и съответно да се уточнят дати, които да са удобни за повече хора.

Хрумна ми, че ако се съберем повече хора може дори да отидем дотам с влак, като група в отделен вагон.

Изобщо как се отнасяте към идеята.
  Идеята за организирано посещение на музея на транспорта в Русе ми допада много и съм твърдо За. Още повече ми допада идеята да се транспортираме до там с влак! Според ме нще е добре да направим такова пътуване през пролетта тъй като тогава ще е по-топло (от собствен опит знам на какви "приятни" зимни условия се радват русенци). А и ще има повече зеленина която да разкрасява снимките. Ето и малко снимков материал от мен по темата:
 
 
 
 
 
 
 
 
  Снимките са правени на 22.09.2007.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #7 -: 06 Декември 2008, 11:15:49 »
Що ли не се изненадвам изобщо колко трагични са нещата и от линк-а дето пусна Владо и от твойте снимки. То това на мяза на музеай, а на гробище.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #8 -: 06 Декември 2008, 11:17:27 »
Леле, колко много са ръждясали и разкапали! То не е музей на транспорта, а на БЕЗХАБЕРИЕТО! Потресен съм от тези снимки!

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #9 -: 06 Декември 2008, 12:26:43 »
Цитат на: caprycorn link=topic=1052.msg14335#msg14335 date=1228529293
Възможно ли е да го направим след 10ти януари за да мога и аз да участвам? ;)
Ама задължително трябва да е след нова година,дано само не завее некой северняк,че ще се върнем като веяни скумрии ,сковани от студ!

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #10 -: 06 Декември 2008, 13:57:43 »
Цитат на: zazo link=topic=1052.msg14340#msg14340 date=1228554949
Що ли не се изненадвам изобщо колко трагични са нещата и от линк-а дето пусна Владо и от твойте снимки. То това на мяза на музеай, а на гробище.
Цитат на: caprycorn link=topic=1052.msg14342#msg14342 date=1228555047
Леле, колко много са ръждясали и разкапали! То не е музей на транспорта, а на БЕЗХАБЕРИЕТО! Потресен съм от тези снимки!
  Досега ми се е отдало само веднъж да посетя музея (снимките са правени през оградата). В един от локомотивите мисля че беше 19.62 се опитах да се кача, но стигнах само до прага на кабината. По нататък не посмях да вляза защото през дъските на пода вигдах...релсите отдолу! Не разбирам нищо от парни локомотиви, но мога със сигурнос тда ви уверя че тези машини не са разрушени от корозията д отолкова, че едно евентуално тяхно възстановяване би било равносилно на сътворяването на нови машини! ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #11 -: 08 Декември 2008, 07:10:58 »
Аз положително ще дойда на подобна среща, стига да не съм служебно ангажиран. НАй - добрия вариант е да се пътува с нощния влак от София до Русе, в Русе да сме рано сутринта, където ще имаме време за кафе и закуска, след което да сме първите в музея. Цената на билета беше 2 лева ако не се лъжа, но при групи има отстъпки. Връщане от Русе може да стане с международния влак 463, който заминава към 15:30 от дунавския град и пристига към 22 часа в Столицата.

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #12 -: 11 Декември 2008, 13:26:13 »
Азз лично два пъти съм ходил в "музея", за последно през 2005г. и мога да ви кажа, че ще си тръгнете много тъжни.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #13 -: 11 Декември 2008, 13:31:37 »
Като имам отчетено последно посещение там в далечната 1978 г. , почвам да се замислям дали да дойда ... да не вземе да стане като с музея на авиацията в Крумово...
При това никой от Русе не пише дали са свършили ремонтите там (има време до пролетта де...) и дали може да намерим познат който да ни уреди фотосесията без проблемно!?

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #14 -: 11 Декември 2008, 13:38:03 »
Въпреки всичко, има какво да се види. Има един "покрит коловоз" и там наистина има запазени уникални вагони, коитоо  могат да  бъдат разгледани и отвътре. За идеята гласувам с две ръце. Пътуването... само Г.О. - Русе е 4ч. с "експреса"  - така че ще са необходими сухи фрукти, ядки .. и ддруги стимуланти, които да направявват пътуването поносимо ;D