Автор Тема: Музей по транспорта гр.Русе  (Прочетена 72977 пъти)

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #15 -: 11 Декември 2008, 13:40:18 »
Веднага ще се опитам да уредя една фотосесийка за актуалното състояние на нещата

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #16 -: 17 Април 2009, 11:12:41 »

През миналата седмица пътувах служебно из цяла североизточна България, много интересен и любим за мен край, посетих много градове, намерих и половин час за русенския музей, не бях ходил там от няколко години.
Запознах се с една от уредничките на музея и тя ми разказа какво е положението в момента. Някои от машините не са били вадени вече повече от 40 години и няколко коловоза взели да потъват, като вече е назрявал моментът машини дори да се обърнат. Изтеглили ги на други коловози, поправили потъналите, а 2 от машините закарали в депото за ремонт, че вече били нмого зле. Та в музея в момента (08.04.2009) има само 3 парни машини - 148, 18.01, 27.08 и състоянието им не е никак розово:







« Последна редакция: 19 Април 2009, 15:21:02 от CaLLlo »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #17 -: 17 Април 2009, 11:14:49 »

18.01 (8001)












CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #18 -: 17 Април 2009, 11:18:49 »

27.08 (707)












CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #19 -: 17 Април 2009, 11:22:25 »

По мое скромно мнение, няма място един такъв музей с железни локомотиви съвсем до реката, влагата там е много по-голяма от където и да било.
Вагоните под навеса изглеждат доста по-добре:






EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #20 -: 17 Април 2009, 11:28:06 »
Извинявам се за въпроса, ама това музея на тъгата ли е? Щото на мен лично ми се доплаква като ги гледам локомотивите.......

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #21 -: 17 Април 2009, 11:30:59 »

Първият локомотив в България 148

Изглежда доста по-добре, явно скоро е ремонтиран.























Разказах на уредничката за нашия форум, дадох й визитка и шарено календарче от Адрияновите и тя много се изкефи, май трябваше да й дам повече.

Общ брой снимки:  50
От тях тук качени: 29
Половината от тях са снимани във формати JPG+RAW(CR2)
Обективи: 11 mm; 36 mm
« Последна редакция: 17 Април 2009, 12:47:37 от CaLLlo »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #22 -: 17 Април 2009, 11:37:51 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=1581.msg23274#msg23274 date=1239956886
Извинявам се за въпроса, ама това музея на тъгата ли е? Щото на мен лично ми се доплаква като ги гледам локомотивите.......

Както и да изглежда, положението е такова каквото се вижда. Май трябваше да напиша - Не е за хора със слаби сърца!!!

Като гледам обаче 148 и ми се струва, че има искрица надежда и нещо добро все пак може и да се случи.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #23 -: 17 Април 2009, 11:40:19 »
Благодаря за снимките !!!  :clapping:
Ако имаш в подробности за вагоните (и локовете) - давай!!! :good:
Абсолютно съм съгласен със Сашо - Музеят въобще не му е мястото на 10 метра от Дунава!!! :diablo:
Обаче русенци веднага скачат.... :angry:
Пък то се вижда колко го тачат този музий инак  :sarcastic:!!!

Искам да попитам , дали тези цветове на 148 са истинските първоначални , или е поредната приумица???
През годините и по снимки съм го виждал струва ми се и със зелен тендер!!! ::)

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #24 -: 17 Април 2009, 12:14:43 »
 :yes: Ако се ремонтират тези локомотиви, и се направи ретро композиция, средствата от чужденци ще валят. Днес сутринта, като водих децата на училище бяха пуснали от ретро трамваите по линията на единицата. Вътре беше пълно с американци и англичани, които максимално се кефеха, снимаха и и си плащаха по 4 евро за да возят на тези трамваи. Не знам защо, компетентните органи в ж. п. направлението в България, не използват възможността да събираме средства за възстановяването на парните и стари дизелови локомотиви. Предлагам съфорумците имащи позиции в ж.п.  средите, да дадат предложението на БДЖ ръководството, а за икономическата ефективност, ние сме насреща.  ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #25 -: 17 Април 2009, 12:21:51 »
Цитат на: fyut link=topic=1581.msg23279#msg23279 date=1239959683
:yes: Ако се ремонтират тези локомотиви, и се направи ретро композиция, средствата от чужденци ще валят. Днес сутринта, като водих децата на училище бяха пуснали от ретро трамваите по линията на единицата. Вътре беше пълно с американци и англичани, които максимално се кефеха, снимаха и и си плащаха по 4 евро за да возят на тези трамваи. Не знам защо, компетентните органи в ж. п. направлението в България, не използват възможността да събираме средства за възстановяването на парните и стари дизелови локомотиви. Предлагам съфорумците имащи позиции в ж.п.  средите, да дадат предложението на БДЖ ръководството, а за икономическата ефективност, ние сме насреща.  ;D ;D ;D

Ако си чел постовете на Трамвая - ще знаеш какви суми се събират от тези ретро влакове и къде отиват парите!!!!

Кауза пердута ...

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #26 -: 17 Април 2009, 12:35:15 »
Ето, нещата са потресающи, обикновенни крадци са заели най-възловите постове в т.н. държава:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1414.msg22337.html#msg22337

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #27 -: 17 Април 2009, 12:36:30 »
Цитат на: pach link=topic=1581.msg23281#msg23281 date=1239960111
Цитат на: fyut link=topic=1581.msg23279#msg23279 date=1239959683
:yes: Ако се ремонтират тези локомотиви, и се направи ретро композиция, средствата от чужденци ще валят. Днес сутринта, като водих децата на училище бяха пуснали от ретро трамваите по линията на единицата. Вътре беше пълно с американци и англичани, които максимално се кефеха, снимаха и и си плащаха по 4 евро за да возят на тези трамваи. Не знам защо, компетентните органи в ж. п. направлението в България, не използват възможността да събираме средства за възстановяването на парните и стари дизелови локомотиви. Предлагам съфорумците имащи позиции в ж.п.  средите, да дадат предложението на БДЖ ръководството, а за икономическата ефективност, ние сме насреща.  ;D ;D ;D

Ако си чел постовете на Трамвая - ще знаеш какви суми се събират от тези ретро влакове и къде отиват парите!!!!

Кауза пердута ...


Чел съм ги. Майната им на парите. На всички е ясно, че в тази държава за съжаление нищо хубаво не може да се случи. Освен, ако не си го направим сами. :yes: Така, че според мен е важно да се запазят машините и вагоните, а че от облагите нищо няма да видим, това е повече от ясно. Но ако се случат нещата??????, поне ще имаме възстановен ж. п. състав. Дай на чиновниците ...........кинти и може би..........може би, нещо ще се случи!!!!!!!!!!! :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: Докато не вземем властта!!!!! :hi:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #28 -: 17 Април 2009, 13:00:41 »
Пропуснах да кажа за музея още:

Вход за зяпачи   - 2 лв.
Вход за снимачи - 2 + 4 = 6 лв.

Работно време - само в работни дни от 10 ч.

Дошлите отдалеч в почивни дни - гледат през оградата

Пътят до самия музей вече е много разбит и усложнен заради строежи наоколо.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #29 -: 17 Април 2009, 14:49:51 »
Цитат
от Tramway на Съб Ное 11, 2006 11:21 am

Със състоянието на музея, парната помпа на Червена вода (открита като гара през 1868г, сега напълно разрушена и прекатегоризирана в спирка), както и всякакви материални и нематериални обекти, свързани с железопътната история на България, се занимава отдел "Исторически" на БДЖ. Негова шефка е горепосочената госпожа със специалност археология. Подчинени са й едно момиче с неизвестна професия, но племеничка на гл. директор на БДЖ, и един младеж по професия хореограф. И тримата нямат хал-хабер от техника, камоли от железници. И тъй като този отдел е място, където се получават пари без да се работи, те са се барикадирали и си бранят кошарката като опълченците на Шипка. Благодарение на тези специалисти отпътуваха за небитието уникални локомотиви и вагони и други безценни паметници на железопътната ни история. Благодарение на тези специалисти възстановителните ремонти на машини и вагони няма да продължат. Тези специалисти посрещат на нож и оказват силна съпротива на всяка една доброволна инициатива и свършена работа в тази насока. Всичко, което се върши от доброволци и ентусиасти (има ги няколко във форума), се радва на успех само ако се пази в тайна от въпросния отдел (има пресен пример).

Това е, драги колеги. Тъжно, но факт.

От:
http://www.90minuti.info/bgrail/forum/viewtopic.php?p=34404