Автор Тема: Музей по транспорта гр.Русе  (Прочетена 72990 пъти)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #30 -: 17 Април 2009, 15:02:53 »
Бря, ама тоя музей има ли го още? Не знам защо ама останах с впечатлението че се е хоролясал и водата е отвлекла машините в реката.
Пък може и така да ми се е искало, предвид срама(отношението на БДЖ към тях), с който са никечени тези дългогодишни и неуморни труженици.
СРАМ И ПОЗОР ЗА ДЕБЕЛОГЪЗАТА БЮРОКРАЦИЯТА НА БДЖ!!!!!!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #31 -: 17 Април 2009, 15:04:33 »
Подобно звучат и думите по адрес на петко йотов - шеф на Националният военно исторически музей - от там вече се откраднаха дори български реликви и потънаха в западни колекции , благодарение на една кака и на самият петко йотов!!!! :angry: :angry: :angry:
Той в момента чрез официално писмо е отказал да прибере танковете -уникати (единствени запазени на планетата) в музея под предлог че НЕ СА ТАКИВА И НЕ ИМ ТРЯБВАТ.
за сведение - стартовата цена на неуникален танк от тези според западни специалисти започва вече от 10 000 000 евро!!!!!!!!!

Та , така !!! Плана за унищожението на нашият народ е на повече от 2000 години , но в днешно време може би ще успеее!!!!!
(в случая - чрез разграбване и унищожаване на историята ни,защото казват ,че който не помни историята си е обречен да я повтори!!!!)

 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #32 -: 17 Април 2009, 15:35:33 »
Цитат на: pach link=topic=1581.msg23277#msg23277 date=1239957619
... Искам да попитам , дали тези цветове на 148 са истинските първоначални , или е поредната приумица???
През годините и по снимки съм го виждал струва ми се и със зелен тендер!!! ...

Не зелен, а син и то светлосин, щото нормално синьото е избелявало доста време на слънце - станало е светлосиньо, после дори почти бяло. Белите хора за това ги държат "на сянка", под покрив - и пак им излиза по-евтино, щото не дават непрекъснато пари за ремонти.
А първоначалните цветове едва ли някой ги знае какви точно са били, в такива случаи единствения начин да разбереш е да изровиш стара документация или стандарт, в която е описано кое как се боядисва и с какви цветове.
« Последна редакция: 17 Април 2009, 15:37:41 от CaLLlo »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #33 -: 17 Април 2009, 15:51:19 »
И аз го знам , че е син , но май съм виждал снимка и със зелен.... :wacko:
Стефан Стоичков спомена , че имал похвала ли , що ли от запад , че е получил точно оригиналните цветове на някаква марка май!!!
Мисълта ми е ,че той май знае точните първоначални цветове...
 :yes:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #34 -: 18 Април 2009, 17:43:37 »

А пък действащите музейни локомотиви ги пазят ей така - снимка на Цецо(Can) от другия форум, от януари 2009:



http://www.railwaymodeling.com/gallery/displayimage.php?album=lastupby&cat=0&pos=109&uid=68

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #35 -: 20 Април 2009, 16:42:15 »
Да, ама не е действащ. :)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #36 -: 20 Април 2009, 18:30:07 »
Уви, да ...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #37 -: 20 Април 2009, 18:46:57 »
А защо на днешните постове Русе става Руссе?

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #38 -: 20 Април 2009, 21:44:29 »
Щото така искат самите руссенци:  :yes:


XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #39 -: 20 Април 2009, 21:56:27 »
Е-е-е, ти пък...ред и трябва на тази държава, то и Варненци може да искат да ги пишат Сталин, ама не може.  ;)

(всъщност, едва ли някой варненец се гордее с това име на града, пък и било то за съвсем малко  :no:)
« Последна редакция: 20 Април 2009, 23:48:48 от XRISTO »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #40 -: 20 Април 2009, 22:12:51 »
Сегашното име на някаккъв си език означаволо нещо от рода на "мошеник, измамник" и искат да се изписва по стария начин - Руссе, но има и по-елегантен начин за излизане от положението - нека на нашенски си остане с 1 "с", пък на латиница да е с 2 - просто като фасул ... щото и на мен с 2 ми изглежда зле ...

i.meh

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #41 -: 23 Април 2009, 08:18:02 »
Естествено, че остава Русе на български. Rousse се използваше само на латиница за всички езици, но сега май и то е отменено и вече си е Ruse. Това да се пише Руссе за първи път го чувам, виждам и пр.

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #42 -: 23 Април 2009, 08:55:32 »
 ;D Хей Русе си е Русе! То на русенци всичко им е инакво. На маратонкките викат "ходачки", на маслото "бутер" и т. н. Така ,че ако им се връзваме за всяко нещо, то трябва коренно да променим българския език. Пък тогава ще рипнат; пловдивчани,бургазлии, варненци, видинлии и т. н. и т. н. :spiteful: :spiteful: :spiteful: Така, че щом на български си е Русе, то значи си е Русе. А като дойдат инако говорящите, на чийто език името на града означава "мошеник" или "измамник", то няма кой да ги разбере понеже, не не говорим техния език.Може би само русенци :on_the_quiet:, ама кой знае.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #43 -: 24 Април 2009, 13:48:32 »
Цитат на: fyut link=topic=1581.msg23652#msg23652 date=1240466132
;D Хей Русе си е Русе! То на русенци всичко им е инакво. На маратонкките викат "ходачки", на маслото "бутер" и т. н. Така ,че ако им се връзваме за всяко нещо, то трябва коренно да променим българския език. Пък тогава ще рипнат; пловдивчани,бургазлии, варненци, видинлии и т. н. и т. н. :spiteful: :spiteful: :spiteful: Така, че щом на български си е Русе, то значи си е Русе. А като дойдат инако говорящите, на чийто език името на града означава "мошеник" или "измамник", то няма кой да ги разбере понеже, не не говорим техния език.Може би само русенци :on_the_quiet:, ама кой знае.

Ам`че тъй я, да не би Путин или онзи генерал Куроедов(или пък КУРникова) да са тръгнали да се прекръщават заради нашият роден език?!  ;D

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Музей по транспорта гр.Русе
« Отговор #44 -: 25 Април 2009, 00:24:48 »
Една позната ходила до Дряново наскоро и разказа, че там вагоностроителният завод бил купен от някакъв турчин и в момента го съсипвали здраво... някой да е чувал нещо подобно или този път за щастие ще се окаже само лош слух?
« Последна редакция: 25 Април 2009, 00:26:28 от Maktub »