Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Разделяне на участъци

(1/4) > >>

eurostar:
Искам да попитам дали това е правилната схема за разделяне на трасето на участъци:


Не съм я пробвал още и не знам дали работи и дали ще могат два различни влака, управлявани от два различни трансформатора (аналог), да се движат в една или различни посоки в разделените с изолатори секции само на едната релса!? Към непрекъснатата релса смятам да включа и трети трансформатор (DC) за постоянно осветление на вагоните, за което говорихме в предишната тема.

toniemi:

--- Цитат на: eurostar link=topic=108.msg432#msg432 date=1196614290 ---Искам да попитам дали това е правилната схема за разделяне на трасето на участъци:
(Image removed from quote.)

Не съм я пробвал още и не знам дали работи и дали ще могат два различни влака, управлявани от два различни трансформатора (аналог), да се движат в една или различни посоки в разделените с изолатори секции само на едната релса!? Към непрекъснатата релса смятам да включа и трети трансформатор (DC) за постоянно осветление на вагоните, за което говорихме в предишната тема.

--- Край на цитат ---
Става,ще работи.

pavel75:
Не съм сигурен, че ще работи ако се подаде от двата трансформатора различен поляритет на общата клема (ливата).

EMPEROR:

--- Цитат на: pavel75 link=topic=108.msg439#msg439 date=1196678232 ---Не съм сигурен, че ще работи ако се подаде от двата трансформатора различен поляритет на общата клема (ливата).

--- Край на цитат ---

Подкрепям...

Vlado:
Аз пък направих друго - директно разделих релсовия път на участъци, прерязвайки и двете релси в края на всеки участък. А на контролното табло сложих ЦК ключета, които имат три позиции - за единия траф, за втория и нула. И какво успях да направя...независимо движение в къси участъци на два локомотива, например единият се движи по главния път, а другият маневрира в гарата или единият минава транзит през гарата, а другият тръгва веднага след него и се включва в главното трасе със скоростта на първия, или единият спира на някой от коловозите на гарата, а другият минава транзит през нея малко след това. Нещо такова... Но никога не успях при аналогово управление да направя така, че два влака да се движат независимо един от друг в общ участък. Той май това е и невъзможно, за разлика от дигиталното...
:)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия