Автор Тема: PIKO спрямо другите  (Прочетена 50691 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #60 -: 23 Февруари 2012, 15:03:50 »
Цитат на: piko1 link=topic=3498.msg73723#msg73723 date=1330000203
относно механо :
http://www.youtube.com/watch?v=khbMU5IC-EI
http://www.youtube.com/watch?v=bW8avHgrN-E

иии така като гледам колеги явно никога не сте се докосвали до механо не знам защо ги плюете или плюете старото пико то било като краста явно нещо такова се оказва поне според вас или едно 90% ако много ви ръмжи купувате си нов мотор слагате си го и готово ако не ви харесва че има малко дръжки пантографите са гадни и тн купувате си нови слагате си това като козметиката при жените дали е на 20 или на 60 правилно пипната и подържана е в състояние да ви завърти главата пък най готиното е спекулацията в форума колко еди какво си било детска играчка понеже имам фреш спомен с крана ми на механо който е точно копие на този на роко и нито детайлите му липсват нито нищо пък е къде къде по евтин като цяло в България има една фирма за модели или си купуваш Роко или нямаш право на мнение новото пико е на нивото на роко а в някой случай го бие по точки не само цената но и в качеството на  детайлите интересно ми е кога ли ще почнат да предлагат афтърмаркет за жп модели тук  като в чужбина ех мечти ( ама нали така ще си подбият пазара някой видни съграждани )  :spiteful:

Е, и аз се оливам с тирета, запетайки и пр., ама толкова дълго изречение не бях творил.  ;D

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #61 -: 23 Февруари 2012, 15:34:54 »
Kосе с тебе пипаме и колкто и а са играчки стават за старт-инг виж новия ES64U4 на пико какво бижу е направо ми паднаха зъбките

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #62 -: 23 Февруари 2012, 15:40:09 »
Пепи, не съм казвал че Пико не стават за начинаещи. Пико са си добре, спорът беше за Механо.  Аз  въприемам механо като играчки, но моето мнение не е закон. Нали и аз си купих един Таурито на Пико в скоро време. Не е лош наистина, за тея пари, но не отива към сравнение с лидерите  :)
« Последна редакция: 23 Февруари 2012, 15:42:34 от JesusBlack14 »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #63 -: 23 Февруари 2012, 15:53:45 »
твоя е като моя аз говоря за този
http://www.youtube.com/watch?v=E2aFyBJViRY
това е репиент на колега от Railcolor


:spiteful:

« Последна редакция: 23 Февруари 2012, 16:07:15 от piko1 »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #64 -: 23 Февруари 2012, 16:14:35 »
Хубаво де, аз този го знам  :) нашия е 1016 а този май е 1216
В никакъв случай не е тъп, но не е нищо особено  :good:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #65 -: 23 Февруари 2012, 16:17:20 »
по същия начин можем да кажем че на роко същият не е нищо особено  :haha:

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #66 -: 23 Февруари 2012, 16:22:16 »
Няма да споря  ;D Но въпреки това, не можеш да кажеш че  рокото не е по-добро. Във външен вид детайлите са много по барнати, а да не говорим за мотора. Пикото е задоволяващо, но не и с мотора си. Това на много бавни обороти не можеш да го накараш да вътри пък
ако ще а го подкрепяш със знаменце в ръка  :lol:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #67 -: 23 Февруари 2012, 16:37:20 »
покажи ми с какво е по различно от роко хайде предизвиквам те с какво рокото води този ?

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #68 -: 23 Февруари 2012, 16:52:07 »
По-мазен мотор, по-добра пластмаса, по-дребните детайли са по-барнати. Пикото не е тъпо, пак казвам. Виждал съм ги и двете на живо и съм ги пипал на живо. Пикото е след Рокото. Това си е моето мнение  :good:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #69 -: 23 Февруари 2012, 17:40:21 »
ето пак без доводи знаеш ли какво е довод : Мисъл или факт, които се привеждат като доказателство за нещо; аргумент.
доказателствата ти не струват ето така се прави :

Цена (DC) :
Piko : € 84,95 + €20 aftermarket = €105
Roco : € 200,00

Изработка
piko : made in Germany / Taiwan   
Roco : made in Romania

пиковския се нуждае от 2/4 пантогрфа и едно ново моторече ако не ви харесва
косе и аз съм ги пипал двата ма на пипане са еднакви а това за ниските обороти не знам къде си го виждал :D



JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #70 -: 23 Февруари 2012, 18:17:00 »
Колкото хора, толкова мнения.  :good:
Край на спора. За мен по-добро е рокото. И двамата сме ги виждали на живо. Айде стига вече, че тази тема стана като чат  :lol:

Gogo55

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #71 -: 23 Февруари 2012, 21:16:04 »
След близо два месеца ровене в темата жп модели разбрах че най-доброто е собственото и личното! От тук следва и великото заключение че софиянци ще хвалят повече ново роко щото си имат магазин и основно това си купуват от него-просто нямат, или не са имали друг избор последните десетина години. Ние другите простосмъртни от провинцията повече пико щото си го имаме от време оно, ама и тука в пловдив вече си имаме магазин на пико, така че и хората с ново пико ще се увеличават бавно и полека :haha: . След някоя и друга година ако и пловдивския магазин за пико работи добре вярвайте ми ще има много повече хора който ще хвалят новото пико. Просто 99% от хората в Бг не могат, и никога няма да си плюят против моделите, а цената ще ги принуди да си купуват повече пико! И тъй като в народопсихологията основно е гордоста от собственото/нали всеки иска да се изфука /, а за да е убедително изфукването то идва и плюнката против другото дето е чуждо-пак наша си бг черта, то винаги ще има плюнки против някоя фирма.  Иначе ако търсим под вола теле че едното имало два болта повече на някое место то да винаги ще има такива разлики, но те не са видни на повече от 1 метър разстояние, а хората който ги гледат и ги знаят, се броят на пръсти. Това че един двигател имал ресурс сто часа а другия имал сто и десет часа няма никакво значение освен числото тука да се изпише с гордост от собственика на по добрия двигател. А и някои локомотив ако случайно навърти толкоз много часове /което едва ли става с повече от 5% от всичките локомотиви в България/, то лесно му се менка двигателя с такъв какъвто си искаме. За мене лично темата е приключена, и съм си отговорил на въпроса който ме тормозеше преди два месеца, видях и пипнах отблизо разни модели на разни фирми и разбрах че когато се търкалят на макета няма абсолютно никакво значение дал са роко, клайнбан, или пико, все се търкалят и все доставят удоволствие на техния си собственик, а да, най важното е че и са най-хубавите. 

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #72 -: 23 Февруари 2012, 22:02:29 »
Я погледнете тук:

http://rocoland.ru/poleznoe/71-roco-piko.html

А освен това ги имам същите, само че Рокото ми е с други цветове. 100% съм съгласен с руснаците.

Като добавим и задвижването - кво стана то?

ПС: Четките на петполюсния капсулиран мотор имат 1000 часа живот по каталог.
« Последна редакция: 23 Февруари 2012, 22:11:50 от mitko0888 »

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #73 -: 23 Февруари 2012, 22:18:46 »
Какво да стане   ;)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #74 -: 23 Февруари 2012, 22:27:09 »
Става, че:
1. Първо - сайтът е РОКОланд, а не ПИКОланд.. което е тенденциозно...
2. По качеството на една фирма не може да се съди само по ЕДИН модел...
3. Изобщо не е ясно дали и частите на Роко не са "чайна мейд", а мамалигите само да ги събират...