Автор Тема: PIKO спрямо другите  (Прочетена 50523 пъти)

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #90 -: 24 Февруари 2012, 15:48:43 »
Цитат на: Vlado link=topic=3498.msg73839#msg73839 date=1330090571
"По вкус и по цвят другари няма" е казал мъдрият народ и това с пълна степен важи и за този спор. Уважавайте чуждия избор

 :good: :good: :good: :hi:

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #91 -: 24 Февруари 2012, 15:55:52 »
Цитат
на който не му харесва Пико, просто да не си купува! Аз, например, не си купувам Пико, но и не бих тръгнал да убеждавам купуващия си Пико, да не го прави.
:good:
Много правилно казано, няма смисъл да се говори повече, всяка марка си има и плюсове и минуси. Няма идеален модел, (детайлен, но без декодер, с декодер но не много детайлен, може и много други примери...), нали го осъвършенстваме даденият модел!? :good:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #92 -: 24 Февруари 2012, 16:17:14 »
Цитат на: refil link=topic=3498.msg73836#msg73836 date=1330089068
Мите,разбрахме ,че МРАЗИШ PIKO.Но я ми кажи този BR 95 по-лош ли е от този на Флайшман .

Изглежда ГРАМ не си ме разбрал. По никакъв начин не МРАЗЯ Пико.

Обаче МРАЗЯ някой да твърди, че това е единственото, с което човек може да започне хобито. Едва ли не друга алтернатива няма. Както писах по-горе, тук четат доста хора (с името Гост), които искат да получат някаква информация по въпроса. Всичко обаче се свежда до това, че трябва да започнеш с Пико. И знайно защо всички подкрепяте тази теза - защото сме започнали от там. Да, ама сега не е така. Не бях си купувал нищо от години. Не исках и да хвърлям пари. И си купих Роко, че даже и две. Пак от форума се полъгах да си купя и ново Пико. Вече писах каква му е съдбата. И затова сега си губя времето толкова много. Алтернатива отдавна има. Дадох сравнение на стартовите сетове и на въвеждащите модели. Не бих посъветвал никой мой приятел или познат да започне с Пико.

Ако някой ще даде 500 лв. за хубав модел, ще може сам да си направи правилния за него избор. И ще го избира далече не по производителя. Макар че модел на година х е с каталожна цена 250 евра, а по-малката му сестричка - BR94 - е 330 евра. Ама не са 67 лева.

Мажду другото прословутият модел на годината отвътре си е точно на нивото от "новото" производство - 1990. Само че сега сме 2012, а за тези 22 години другите фирми си смениха доста от карантиите, макар и сега да има Флайшман с кръгъл мотор.

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #93 -: 24 Февруари 2012, 16:21:42 »
Моето мнение си е за мен си.  :) Не казах че Пико са гадни  :agree: имам Само Тауруса и съм си доволен от него засега, казах го 3 пъти в тази тема. Относно темата защо не съм си купил Тауруса на роко - защото съм повече по парните машини. Просто имах вагони 5та епоха ОББ, а нямах локомотив за тях. пикото е добре за тази работа, пазя си спестяванията за парни дружки  :)

Поздрави :drinks:

ПП, refil, кефи ме как си направил твоя Таурус със БГ флаг  :good:. това декал ли е :)
« Последна редакция: 24 Февруари 2012, 16:25:34 от JesusBlack14 »

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #94 -: 24 Февруари 2012, 16:28:39 »
Цитат на: JesusBlack14 link=topic=3498.msg73849#msg73849 date=1330093302
ПП, refil, кефи ме как си направил твоя Таурус със БГ флаг  :good:. това декал ли е :)


Лепенка  :hi:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:PIKO спрямо другите
« Отговор #95 -: 25 Февруари 2012, 10:37:12 »
Няма да вземам участие в разправията, но искам да спомена нещо, за което никой до сега не се е сетил. Един комшия имаше огромен, така да се каже стартов комплект на Пико в мащаб Н0, разположен фабрично в цял куфар, на два етажа - отгоре подвижният състав, а отдолу - релсите и сградите. Подвижният състав се състоеше от пътническа композиция, теглена от двуосен БР80, четири "мечтовоза", но в пълно, не бебешко изпълнение, с надписи и прозорци и един от онези двуосни пътнически вагони тип "Дрезден" с полузатворените крайни платформи. Втората композиция - товарна, се състоеше пък от четири еднотипни открити двуосни вагона за въглища, една двуосна платформа и една четириосна - контейнеровоз, със сиви контейнери. Теглеше се от двуосен електрически локомотив Е69, зелен. В комплекта бяха включени и още един такъв локомотив, но кафяв, вероятно за маневри, плюс четириосен дизелов червен с бял кант БР 110. Всичко си имаше съответните "легла" в пластмасовия "горен етаж". На "долния" етаж на куфара имаше огромен брой различни видове прави, криви, леви и десни стрелки, кръстачки, заедно със схема за създаване на макет. Трансформаторът беше някакъв по-стар модел, предшественик на FZ1, но с максимално напрежение 9 волта и изходи за стрелки. Бяха включени още фабрично сглобени модели на контролна кула, перон и жилищен блок. Комплектът е купен някъде през 1968-а или 1969-та г. от Пловдивския пролетен "ширпотреб" панаир. Може би скоро след това е спрян от производство, защото в едновремския каталог, предоставен от Венци, вече липсва. Сега не знам някой да предлага такива огромни стартови комплекти, в които да си има всичко, а от теб да се иска да добавиш само още сгради и да оформиш ландшафта самостоятелно.
« Последна редакция: 25 Февруари 2012, 10:57:54 от IKAR »

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2033
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #96 -: 01 Януари 2016, 21:04:03 »
Я да поизтупам темата...
Няка някой от електричарите, токаджиите да дискурира плюсовете и минусите на PIKO SmartControl Basis
,

 спрямо ... z21 на Roco

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #97 -: 01 Януари 2016, 22:47:24 »
Гриша, така на приказки, теория и сравнение нищо няма да се направи. Трябва да се пробват реално и двете, за да се направи точно изказване. Ако някой е купил вече пиковската, може да се направи едно сравнение с роковската /която вече я имат поне няколко души тук/.

P.S. urko, за теб по-силни и повече лекарства тая година! И под вода по-надълбоко да ги поемаш, че да не вдигаш прах и мръсотия!  :bad:
« Последна редакция: 02 Януари 2016, 17:01:10 от Best Ripper »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #98 -: 19 Март 2017, 21:21:16 »
 Само на няколко месеца е, обаче май и за Green Cargo минава...
https://youtu.be/X5mir4t3sw4
Въобще много приятно разположение на детайлите вътре,
но високоговорителя не съм сигурен дали е удачно да е едностранно разположен!?
https://youtu.be/wdpGxe074Zg
Интересно решение на дешифратора или...!?
 ;D


Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #99 -: 20 Март 2017, 15:32:45 »
Това локомотивче  Diesellok G6 съм го загледал още щом излезна в каталога.


Харесва ми как е направено.
Може да се каже, че е малкото братче на G1700.
Ето го G1700 в моята колекция:

48 - G1700 - 06
by ivosn

----

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #100 -: 18 Септември 2017, 21:15:58 »
Сглобяване на силоваген тип "Uacns" от серия "ЕКСПЕРТ" в НО,
в китайската фабрика на ПИКО:
https://youtu.be/9lzLhLtn_2Y
...ми стават май по-добри от последния филм.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #101 -: 19 Септември 2017, 00:57:14 »
Малька китайка вагонче чопка.
А у нас колко безработни има ? И колко колекционери-моделисти ?
ДАА , АМА , НЕ ! - Както казваше наш известен журналист - ПЕТКО БОЧАРОВ - Вечна му памет.
Ще ни , По-точно , вече са ни превзели,щото са съвестни , изпълнителни и работят без да мрънкат , като едва ли са им по-високи заплатите на тези пчелички от нашите за тази работа.
Пък и сме по-близо до братя-шваби и уж имаме стара любов и търговски отношения.
Колко ли лоша репутация имаме,щом и едни вагони не ни дават да сглобяваме?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #102 -: 19 Септември 2017, 09:16:27 »
Принципно има нещо вярно...но се гледа в грешната посока.
Колко опитни работници имаме в този бизнес?
Какви са ни традициите в сглобяването на нещо по различно от
дървени играчки ( впрочем супер успешен бизнес за нас) и старите тенекиени модели на "Микро"-Разград( може и да бъркам фирмата)???
И въобще не е вярно, че на китайците заплатите са колкото нашите.
Така беше преди десетина години. В момента заплати като българските ( по съизмерими параметри) получават само селяните и "лузерите" там. Едните от край време са подценявани и бедни ( има и изключения) а другите просто ги мързи!

Молдовци и украинци имат фабрики за нашите модели.
От бившите социалистически страни само германците и отчасти
чехите имат две-три три поколения в бранша. А китайците от край време и по-отдавна работят с модели пълни с дребни детайли.
Особено в бившите колонии Макао, Сингапур и Хонг Конг.
Още като дете например "Мачбокс" беше с надписи от там...
По едно време се правеха и в Разград ( имам ги всичките произведени в България).
А за другите фирми да не говорим! Докато нещо не се сещам за наши такива...
Та така.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #103 -: 19 Септември 2017, 17:47:05 »
ДА Завод МИР - РАЗГРАД , Произвеждаше играчки.Серия МИКРО ,както и МАЧБОКС.Дървените ни играчки бяха конкурентноспособни и много се търсеха.
Знания и опит се придобиват,ако въпросна фирма реши да построи завод.И щом има контрол , няма начин да е лоша продукцията
Не зная каква им е далаверата на германците,че са изнесли производство на 10 000 км.от ГЕРМАНИЯ и дават добри заплати.Нали уж всички гледат ниска себестойност на продукцията си.
Пък нашите мащаби са по-популярни в ЕВРОПА.
Очевидно и там искат да наложат ПИКО.А дали има разлика в производството за вътрешен и външен пазар - никой не казва.
Моделарски мечти,които едва ли ще видим някога на практика и производство в БЪЛГАРИЯ
П.П.  Интересно , как нашите момчета,които направиха 04 , 06 , 55 , 46 , 43 , 43р , и прочее , та даже и публикации имаше в разни книги и чужди списания , как пък никой от разните там фирми не обърна внимание ?Даже и в чужбина са продавали модели.
Как пък никоя европейска фирма не видя този труд , който по никой начин не отстъпва на техните пластмасарки?
 Даже мисля,че детайлността и търговския , като и мащабен вид по нищо не отстъпва големите конкуренти !

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: PIKO спрямо другите
« Отговор #104 -: 21 Септември 2017, 21:09:36 »
Цитат на: pach link=topic=1090.msg108902#msg108902 date=1505801787
... В момента заплати като българските ( по съизмерими параметри) получават само селяните и "лузерите" там.
Едните от край време са подценявани и бедни ( има и изключения) а другите просто ги мързи! ...
Пламене, да не би да ходиш всеки месец до Китай, та си наясно какви заплати получават там?
Ако заплатите бяха като при нас, никой нямаше да си мести производството 8000км на изток.
За справка средната заплата в Бг за тази година е малко над 1000 лв. месечно. В големите
градове в Китай средната годишна заплата е около 30-35к юана, което отговаря на 7,5-8к лв.
Разделено на 12 се получава 666 лв. месечно. В по малките градове и по бедните провинции
има заплати и по 1000-1200 юана месечно (250-300 лв.).
« Последна редакция: 21 Септември 2017, 21:16:14 от widowmaker »