Автор Тема: Модели на български подвижен състав  (Прочетена 279308 пъти)

Filip Andonov

  • Trade Count: (3)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 138
  • Рейтинг: 62
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #720 -: 07 Юни 2018, 21:13:02 »
Ако идваш другата седмица на гара Искър, вземи един с теб да го разгледаме.

hristo

  • Trade Count: (15)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 233
  • Рейтинг: 18
  • HO-София
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #721 -: 01 Октомври 2018, 18:11:33 »
Ако някой не е видял, да споделя. Ето от тук:

http://www.reisezugwagen.eu/?p=32824

може да се поръча българският кушет вагон от Сета на ACME 55129, без да е нужно да поръчате целия комплект!
Честно казано, не познавам този продавач, но днес поръчах един вагон пък да видим дали ще дойде. Приема PAYPAL ( срещу 2.5% надценка), но не доставя до България (аз не съм го и питал). За доставка- ГАБКО или подобни.
Странното е, че продава отделно само българския вагон, гръцкия и югославския-не!

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #722 -: 01 Октомври 2018, 22:18:09 »
Онзи ден от Липето ме уведомиха, че сетът Hellas Istanbul express вече е наличен. От A.C.M.E. публикува снимки на страницата си във Фейсбук, от които се вижда, че в сета е включен именно този български кушет, а не турски, както пише в Липето. Интересно е, че този сет не може да се поръча в Липето, без да си направил предварителна поръчка.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #723 -: 02 Ноември 2018, 06:09:50 »
Цитат на: pavlinbg link=topic=110.msg112928#msg112928 date=1538421489
Онзи ден от Липето ме уведомиха, че сетът Hellas Istanbul express вече е наличен. От A.C.M.E. публикува снимки на страницата си във Фейсбук, от които се вижда, че в сета е включен именно този български кушет, а не турски, както пише в Липето. Интересно е, че този сет не може да се поръча в Липето, без да си направил предварителна поръчка.

????
Нямам проблем да го купя без резервация.... Не че имам желание де но ми дава. Не знам за какво говориш

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #724 -: 02 Ноември 2018, 10:48:54 »
Цитат на: mite link=topic=110.msg113373#msg113373 date=1541131790
????
Нямам проблем да го купя без резервация.... Не че имам желание де но ми дава. Не знам за какво говориш

Мисля, че ясно съм се изразил. Акцентът в публикацията бе, че единият от вагоните в сета е на БДЖ, а не на турските железници, както все още е написано в описанието и каквито опасения съществуваха. А относно възможността за поръчка, обърни внимание на датата на публикацията. Към тази дата нямаше възможност за директна поръчка без резервация. Последствие, от MSL го пуснаха и като наличен без резервация.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #725 -: 03 Ноември 2018, 03:39:34 »
Цитат на: pavlinbg link=topic=110.msg113389#msg113389 date=1541148534
Мисля, че ясно съм се изразил. Акцентът в публикацията бе, че единият от вагоните в сета е на БДЖ, а не на турските железници, както все още е написано в описанието и каквито опасения съществуваха. А относно възможността за поръчка, обърни внимание на датата на публикацията. Към тази дата нямаше възможност за директна поръчка без резервация. Последствие, от MSL го пуснаха и като наличен без резервация.
това се получава защото липе държи бройки за тези с резервация първо. ако първата партида е малко те тези с резервация имат 1 седмица да купят. след това тези бройки се пускат за всички.

смятам че го обясних добре защо почти на всички продукти може да се получи това което ти  си писал. не е странно, нито рядко а напълно нормално явление за липе

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #726 -: 03 Ноември 2018, 14:35:34 »
Да, точно така!   :good:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #727 -: 29 Ноември 2018, 17:50:07 »
Най-после дойде и това вагонче - от сета на Акме. От многото приказки се оказа че вагончето е на БДЖ, а не е турско. За една година - втори наш вагон от тази фирма. Т.е. две цветови схеми на един добре известен Bcme.
Благодарности на Адри за изнамирането му, сега ще му използвам и снимките, че моите не са толкова хубави, а пък и нещо сега не мога да качвам в пикбг.

Вагончето е 100% същото, както предишното (Грег добре го беше наснимал пролетта), само че боядисано в цветове от 1988, т.е. в зелено.




Същото си остава и мнението ми за него - има вид на по-пипнат и по-детайлен от тилиг. Вътрешността е добре оборудвана. Поне на покрива има отдушници, а не е гол като пушка. До единия отдушник се вижда и монтажната му дупка, но това е само с правилните очила и от близо. Буферите определено не работят, но този път на един от четирите ламаринката, която трябва да играе ролята на пружина, е изкривена както трябва, т.е. допира се до опашката на буфера в изтеглено състояние. Ламаринките могат да се сменят за да станат работещи буфери, но след като има ККК защо им е пружина ...
По боята този път май нямам забележки. На червения имаше нещо странно във вида на боята и в оттичането и в някои ръбове, тук по моите разбирания е добре. Също така и като цяло визията на зелен вагон ми стои по-добре от червено-бял, ама това си е мое лично мнение.
В оборудването под пода голямата дебела тръба (май е за климатика) е ужасно крива. Също и една малка допълнително прикачена джвъчка. Разбире се това е лесно поправимо, а и отдолу не се вижда. Интересно че и на червения някои детайли под пода ми стояха накриво, но сега определено на зеления е още по-криво (или онези съм ги оправил без да забележа). Това поне се оправя лесно и безболезнено.
Накарая и една снимка заедно с последния също така зелен на Тилиг. Има видима разлика във шрифта, макар и да не е фрапираща. Като че ли на ACME е по-близо до шрифта на истинския, поне до колкото се вижда.
За съжаление снимките с Тилиг и отдолу ще се появят като се оправи пикбг. За сега ще карате на въображение. Все пак припомням и другите три варианта на тилиг. Май станаха 5 модела на един и същи вагон. Честито.


« Последна редакция: 29 Ноември 2018, 17:54:12 от mitko0888 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #728 -: 30 Ноември 2018, 08:40:13 »

Харесва ми този кушет - можеби най-доброто засега . Ще си редим влакове от кушети и това е ;)
Дано излизат още БДЖ модели ! :drinks:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #729 -: 30 Ноември 2018, 09:14:02 »
ето го в N - същият номер Оптима >> 





http://www.kiskunmodell.hu/main_re.html

« Последна редакция: 30 Ноември 2018, 09:21:24 от Adrian »

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #730 -: 30 Ноември 2018, 09:58:13 »
Тези БДЖ модели в N на Trix и Arnold за кога са планирани и дали изобщо ще излязат? Включени ли са официално в каталозите на тези фирми? Като кликна на тях и ми дава грешка...

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #731 -: 01 Декември 2018, 00:47:35 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=110.msg113645#msg113645 date=1543506607
..... Поне на покрива има отдушници, а не е гол като пушка.....

Нима има БДЖ модели на Тиллиг с дюс покриви без отдушници  :scratch_ones_head:

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #732 -: 01 Декември 2018, 08:08:51 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=110.msg113645#msg113645 date=1543506607
...
Все пак припомням и другите три варианта на тилиг. Май станаха 5 модела на един и същи вагон.
...

Същият вагон се прави от Тилиг, до сега са ми известни три варианта с две матрици, и двете с голи покривчета. Цъкни на линка.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #733 -: 02 Декември 2018, 16:05:37 »
Да, да, да извинявам се ! Просто пред очите ми беше по-късия с 10-те купета и съвсем изключих, че има и по-дълги. Така или иначе чак сега научих, че дългите са без отдушници  :good:

hristo

  • Trade Count: (15)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 233
  • Рейтинг: 18
  • HO-София
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #734 -: 13 Декември 2018, 21:02:56 »
Някой дали има информация за това:
http://www.mbs-sebnitz.de/catalog/product/view/id/267671/s/bdz-oppeln-epoche-3/
 Може би догодина ще имаме нов БДЖ вагон?
На сайта на фирмата също го има!