Автор Тема: Модели на български подвижен състав  (Прочетена 277986 пъти)

D2

  • Trade Count: (36)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 296
  • Рейтинг: 21
  • II, III, IV, V и VI епоха в Н0 София
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #405 -: 28 Февруари 2014, 15:57:37 »
Off-Topic:
А язека случайно минувах от там и познавам и тримцата, и знам за що си думат,се заслушах и викам на Адре:Абре Адре оти не питаш тоя Юнак,дека ке дава 500 евра за тоя смотан локомотив има ли си личен доктор,и ако има да оди да се прегледа!
« Последна редакция: 28 Февруари 2014, 16:10:51 от pavel75 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #406 -: 28 Февруари 2014, 16:07:01 »

Off-Topic:
Немој, БАТЕ - не се виновни луѓето што се прашуваат што да прават со парите!
« Последна редакция: 28 Февруари 2014, 16:11:04 от pavel75 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #407 -: 06 Март 2014, 17:11:45 »
Eдно допълнение от инж. Деянов, касаещо избора на модел на Бригаден локомотив от предлаганите от Minitrains:

На моя въпрос дали всички Бригадни локомотиви, ползвани по Рилската железница, са имали искрозадържатели, той отговори:

Цитат на: Димитър Деянов
Здравей !
Не всички. Само номер 6 (0-4-0) от парка на фабриката е имал. Иначе всички "балабанки" - Baldwin (2-3-0) са имали искрозадържатели.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #408 -: 06 Март 2014, 18:37:16 »
Голяма "беля" стана с тая дековилка.  :blush2:

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #409 -: 06 Март 2014, 21:47:24 »
Владо, аз те разбрах какво казваш, но така както си го написал се получава недоразумение. Няма парен лок без искрозадържател.

Зазо и той не ми е ясен. От отбора на юнаците ли си, или има някаква инфекция с Минитрейнс?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #410 -: 07 Март 2014, 08:23:34 »
Нямат такъв искрозадържател!

п.п. Болежката на zazo я разбирам така - Пари нема! Що ке чиним?  :blink: И аз съм изправен пред същия въпрос!  ;)
« Последна редакция: 07 Март 2014, 08:29:59 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #411 -: 07 Март 2014, 09:03:37 »
Тоест с една дума за искрогасителя - нямат външен! (щото професора го е казал - няма парен без искрогасител... но вътрешен)
Колкото до парите - все ще се напънем за 179 евро...и аз въпреки разликите си харесах сета...но ще се реконструира,
та да си е пълно копие на нашенското мъниче!!!  :give_heart:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #412 -: 07 Март 2014, 12:22:36 »
Цитат на: TANO link=topic=110.msg93988#msg93988 date=1394135244
Зазо и той не ми е ясен.

Аз че съм в мътилката си зная, а белята е че ми се запали фитила.

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #413 -: 07 Март 2014, 12:27:17 »
Какво толкова има да му се реконструира, освен едно пребоядисване в зелено. А ако питате мен тия машинки като малки най вероятно са си били черни с червена рама. Ето ви едни чертежчета, които са една идея по подробни и от тези в книгите на Деянов. Има да се правят кобилиците с пружините на предпазните вентили върху парния дом, останалото са декоративни подробности - въглищарник, по тънка стойка на камбанката върху кабината, ръкохватки по кабината. Ексцентриците и съответните им щанги в тоя мащаб едва ли могат да се направят, поне аз няма да мога. От снимките на моделчето не се вижда горната част на рамата, т.е. дали са направени ресорите, на месинговия модел ги има. Пропуснах да напиша преди, че месинговият модел е на фирмата westmodel и всъщност цената от 500 Е е за баузац кит. Тези, които ги мързи да сглобяват могат да си го купят готов само за 700 Е.



Тая картинка съм я качвал и преди, тук се вижда един по елегантен въглищарник, отколкото на следващата снимка. И който може лесно да се направи от фурнир. И понеже снимката трябва да е от 30-те години все още си го има искрозадържателя центрофугален тип.

Ето снимка от последните дни на тия машини - центрофугата е премахната и е сложен мрежест тип, който е в димната камера и не се вижда. Въглищарника е надстроен до горе, за мен така е по грозно.

Относно каруците - тази най много прилича. Нищо, че е с други джамове, според мен тези са преправяни впоследствие. Но покрива е различен - този е по закръглен от моделчето. Ще трябва да замижим с едното оЧо

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #414 -: 07 Март 2014, 14:25:16 »
Аз понеже съм гаден и го мразя тоя Зазо - да му ускоря горенето на фитила :diablo:





liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #415 -: 07 Март 2014, 15:30:02 »

Не съм вещ в миниатюрите,но този вагон не е ли преправят от товарен такъв.
Преди време имаше товарен такъв на гара Кермен,но изчезна.Доскоро имаше още един на място,където сега кипят ремонти,но и той изчезна.Сега е останал един друг такъв на друго място и в момента се руши  :resent: ,но все пак си е там.Доста се чудех от къде е докаран,но една карта на железницата от 1958г ми показа,че е имало 600милимитровка нагоре в североизточна България.

Така стана преди време и като ходихме с една групичка по разни местенца да гледаме други стари вагони.Ясен разясни какъв вид е този вагон http://www.picbg.net/viewpic.php?u=678497COxA&i=752795 от 1942г и след има няма 15дни той изчезна.


 bg&flag
Да спасим изчезващите видове и изчезващата България

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #416 -: 07 Март 2014, 16:07:21 »
По скоро това е товарен вагон надстроен като пътнически, но е възможно и да си прав. :drinks:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #417 -: 07 Март 2014, 16:21:57 »
Прав си Миро, преустроен е от товарен. Имало е такава практика на времето. За съжаление и вагонът и локомотивът от снимката ги няма там.

Цитат
Ясен разясни какъв вид е този вагон http://www.picbg.net/viewpic.php?u=678497COxA&i=752795 от 1942г и след има няма 15дни той изчезна.

Не мога да се сдържа и да не се заям, щото и аз като Тано много го м..зя тоя Ясен - Ясене, веднага да върнеш вагона...възстановен...срамота!!!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Модели на български подвижен състав
« Отговор #418 -: 07 Март 2014, 16:47:05 »
Тук някъде (във форума) преди две-три години бях качил снимки от един регионален немски музей,
където една от гордостта им е два пътнически вагона от нашата теснолинейка на 600мм - реставрирани и наджунджени
като току що излезли от фабриката производител - даже надписите им бяха българските и ...ами не мога да ги намеря сега тези снимки в коя ли тема съм ги постнал....та ако някои ги намери в тема от форума да помага ...ще ги прехвърлим и тук за по удобно!
 :scratch_ones_head: :search: :search: :search: :scratch_ones_head:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
« Последна редакция: 07 Март 2014, 17:10:18 от Vlado »