Магазини / Поръчки / Оказион | Shops / Orders / Bargains > Зона на търговеца | Retailer's zone

Табели за локомотиви БДЖ

<< < (44/58) > >>

CaLLlo:
Eeeee, чудесно изглежда всичко и БДЖ-то е по-добро от предишното, и гербът-значка е много сполучлив, въобще невороятен си!!!

Тоя Ариал (или Ариел беше) :sarcastic: трябва да го оправим за по-нататък. Ще трябва да ти направя максимално верните шрифтове с верните големини, не че сега ги нямам, но размерите не пасват - верният размер шрифт не идва точно число, та ще трябва да прекроя нещата основно, а там има доста аритметики и няма да стане за ден два.
Беше писал по-назад, но да не чета всичките постове отново - Каква големина Ариал си сложил и в каква програма ги отваряш? Питам, щото големините на шрифтовете отворени примерно в Word, не съвпадат с големините на същите шрифтове примерно в браузърите. Това първо. И второ - Позитивни ли ги предпочиташ, или негативни? - прекрояването от едното в другото за мен е най-малкият проблем, кажи за теб кое е по-удобното. Хайде, пък после колегите да черпят!

novobranec:
Какъв Word бе, Сашо? Аз да не съм писател! Като каква си я намислил ти с тоя шрифт - да го правиш TTF ли? Това е най-добрия вариант, щото нещата лесно се заменят. То да бяха няколко табели - иди дойди, щях да ги редя цифрите една по една като словослагател, ама те като са 1178? Айде, повтарят се много, ама и като типове са си все пак бая.
Каква големина е шрифта сега баш не мога да ти кажа, щото така ме болят очите, че хич не ми се отваря Корела да проверявам. Те са поне 5 различни големини, но баш най-големия на табелите с номерата беше не повече от 2 пункта. И е болд, щото машината го яде до нормален.
А това позитивни или негативни - все ми е тая, откак е измислен Корела.
И вземи преработи некой готов шрифт, а не си играй да откриваш топлата вода от нулата!

CaLLlo:
Именно ttf. Нашият шрифт е направен и готов още през 2000 г, а колегите германци се оправиха по-късно - техни се появиха 4 години след моя, а аз вече бях направил и 2 от техните 4. Та това не е проблемът, а че размерите не са подходящи за хобизъм и това идва от шибаното число 87, просто може да се прекрои направения до такъв, който при конкретна големина да пасва точно на мащаба.
А това че ползваш 5 големини просто ще отпадне - големината ще е една, но при нея ще има всички видове букви и цифри.

CaLLlo:

--- Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg21996#msg21996 date=1238103405 ---... И е болд, щото машината го яде до нормален...

--- Край на цитат ---

Това вече обърква нещата. С колко го яде? С проценти ли, или според зависи големината каква е, понеже изяждането е постоянно число мерни единици? Ако можеш по някакъв начин по-точно да ми определиш, ще е най-добре. Но знам какво ще ми отговориш ...

novobranec:
Знаеш, я! Приятелю, тая машина не е компютър. Това с колко и какво как го яде не можеш да го хванеш, та ако ще да те пусна да поплуваш вътре в киселината! Грубо казано нещата тука зависят от много фактори, някои от които са:
1. Възраст на киселината и какво е минало през нея до момента. Тоест колко цикъла е отвъртял брояча на входния барабан. И за какво. Например ако търкаляш само алуминий, киселината се изтощава доста бързо. Щото тоя проклет метал "кипи", както му казваме ние. И затова не става за фини неща.
2. Дебелина на материала, тип и състав. Колкото по-дебела е ламарината, толкова повече пъти се пуска през машината. Киселината не яде за едно и също време 0,2 и 0,6 неръждавейка, да речем. А ако омешаме тука и месинг, бакър и алуминий, смятай си сам колко комбинации стават. За дебелини от 0,2 до 1,4 мм, през половин милиметър стъпка.
Щото същата течност реагира по абсолютно различен начин на различен материал. Тука има и още нещо - зависи един и същи материал, който на теория е еднакъв по дебелина и тип, откъде е купуван и кога, демек от каква партида е. Щото има разни примеси, чийто процент се различава за отделните партиди. Един от последните примери на мой гръб: наложи се да се прави втори дубъл на едни мои работи (то добре че си бяха за мене, че щяхме да се изложим), понеже първото ецване не ми хареса. Второто беше перфектно. На пръв поглед - все тая: неръждъвейка 0,2 мм. Ама не. Като ги турих двете заготовки една до друга, първата определено жълтееше. Те оттам беше белята - от многото бакър в нея. Нема страшно, вашите неща са на хубавата, оная я оставихме за по-непретенциозни неща.
Та така, приятелю - казвах го вече не един път тука. И в хобито трябва да се правят компромиси. Щото алтернативата е нищо. Или орлета със съмнително качество за 6 евро чифта.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия