Автор Тема: Каква система за цифрово управление ползвате?  (Прочетена 18678 пъти)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #15 -: 05 Февруари 2009, 16:14:31 »
http://www.roco.co.at/index.php?id=26
пиешеш номера на модела и се надяваш да ти излезнат поне резервните части. Инак инструкции за експлоатация не видях наистина. Факт!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #16 -: 05 Февруари 2009, 16:32:01 »
Цитат на: IKAR link=topic=1109.msg18984#msg18984 date=1233841991
А как човек може да се докопа до служебната част от сайта на Роко? Питам, защото скоро бухнах сума ти мангизи за модел на TEE RAM, чието ръководство за експлоатация е преведено на френски, италиански, холандски, а на английски - чушки. И кога тези мързеливи калпазани ще си преведат сайта на английски? През последната година поне пет пъти си смениха дизайна, а не могат да си седнат на гъза да го преведат. В крайна сметка не всички знаят немски. Иначе аз ползвам и Роко-вска MultiMouse, и Флайшманска LokBoss система и смея да твърдя, че и едното, и другото си има несъмнени предимства, но и трески за дялане....


Ами честно казано не знам как попаднах ,на тази им страница - търсех си именно ръководството за мишката през Гугъла , намерих на английски   :victory: и след като го дръпнах  :spiteful: , произволно взех да променям в линка последните две букви - от английски (еn) поправих на чешки (cs) , на полски (pl) , на холандски (nl) и дори на немски (de) ,и всеки път имах документа на съответният език.  :blink:
След което пробвах чрез познатото последователно затриване отзад напред на цели части от линка между два слаша (/******/) ,  :dirol: но нищо не ставаше (тук някъде изтрих и администрация като определител :thank_you:)  в резултат на което се озовах в стратовата страница на ROCO... :swoon:
Това бе начина , и да се надявам , че не се води хакерство!?!?! :pleasantry:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ръководството за работа с "ROCO 10810 MultiMaus" вече е преведено от моя милост и на родният ни език.PDF-файла (макар и малко променен от конвертирането) е старателно направен в стила на РОКО , като единствената забележка е , че е направен да излиза на формат А4 - нормална машинописна страница.Така е по-прегледно и читаемо.
Остава форумната администрация да го качи в сайта , че аз слабо се оправям с такива работи!!!
Ако забележете нещо сбъркано (дори и правописни грешки) НЕ Е ЛОШО ДА МЕ ИНФОРМИРАТЕ , ЗА ДА БЪДЕ ОТСТРАНЕНО И КОРИГИРАНО .
(това с големите букви стана случайно , но мисля да го оставя...)
Е , надявам се да ви свърши работа !!!
Лично аз ще си го разпечатам и довечера ще го проверя точка по точка!!!
 :yes: ;D

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Евала!!! Имаш едно голямо БРАВО от мен за положения труд...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Утре ще го кача тук в отделна тема , че Зазо май не си видя пощата...пък днес вече нямам време...

Цитат на: Voodoo link=topic=1109.msg20474#msg20474 date=1236181509
Евала!!! Имаш едно голямо БРАВО от мен за положения труд...

 :blush2: Само 36 страници...обаче смятам ,че дори хора работещи с него , ще открият неподозирани възможности в мишката си!!! ;)

 :dance1: :dance1: :dance1:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Дойде време и аз да се консултирам с по-опитните, тъй като съм абсолютно непросветен в цифровото, все още съм си на Piko FZ 1).
Преди няколко дни ми се случи да правя ластик (от VW Golf 2 жаргон - означава надбягване) на два DB-йски електровоза посредством едно изделие подобно на това:



само че предишния модел, телевизора не му беше цветен, а зелено-черен като на мобифон, от което стигнах до извода че това е било по-стар модел от онова на снимката горе. Та въпроса ми е - добро ли е това на снимката горе, колко струва, хвалби, препоръки, оплаквания, съвместимо ли е със всякакви декодери или ако не е - с кои е несъвместимо итн. Всякаква такава информация ще ми е от полза.  :hi:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Много добро, много скъпо и съвместимо с абсолютно всяка система.
Имам лични наблюдения над "стария модел".
Има всичко, от управление на 12 локомотива едновременно, през управление на стрелки и семафори, до програмиране на декодери. Работи с бустери на РОКО и т.н. В общи линии на практира дори и мултимаус може да се върже към него. Има и мрежов порт за връзка към компютър. Тъч диспея е наистина много удобно нещо. Лично за мен това е правилният избор и мисля като се опарича да си го взема. Цената е соленичка, но то безплатен обяд няма. В Щатско може да се намери за към $500-$600 ако не се лъжа.

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Здравейте,
аз използувам TRIX, която закупих от наш съфорумец. Доволен съм от централата и начина на програмиране. Централата ЧЕТЕ(бързо и без грешки) и ПРОГРАМИРА декодерите за разлика от други който само ги програмират. Програмирането е опростено и при наличие на описание на декодера CV се програмират безпроблемно. До сега съм я тествал с декодер на Уленброк предоставен ми любезно от "GERVASII ". Декодер и централа се държаха адекватно и нямаше проблеми с програмирането на различните функций:средна скорост, минимална скорост, максимална скорост, реверс на осветлението, плавно спиране и потегляне, продължителност на инерцията при тръгване и спиране,аналогово или цифрово движение (без да се вади декодера), насройка на параметрите за различни двигатели (за да се избегне "придърпването) при ниска скорост. На няколко локомотива не успях да запаля фаровете, но мисля че конфликта е декодер локомотив.
 Прочетох темата за "DCC продукти на CT-Elektronik" и реших да ползувам услугите на "lubomir".
С два имейла се разбрахме и в момента той ми монтира няколко декодера. По негови думи няма проблем с четенето и програмирането, малко е трудно с монтажа заради малкото място. Повече впечатления ще споделя след като получа локомотивите и ги пусна на макета.
Поздрави.
« Последна редакция: 24 Май 2009, 23:43:41 от gts.best »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Здравейте , локомотивите са вече при мен и след няколко часов тест твърдя че има пълна съвместимост между "DCC продукти на CT-Elektronik" предлагани от "lubomir" и централата на ТРИКС. Препоръчвам Ви тези продукти !!!
Повече подробности в темата "DCC продукти на CT-Elektronik"
Поздрави.

pakov3

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #25 -: 18 Ноември 2010, 16:51:25 »
Понеже съм много бос в DCC материята, първоначално мислех да си взема един ПИКО set с всичко вътре. После като прочетох тук-там, преобладават негативните мнения за пиковската система. РОКО е доста обичана, така че това е единият ми вариант - да си купя един РОКО set с мултимаус. Единственото неудобство в случая е, че живея в САЩ и ще трябва да търся трансформатори щото предполагам комплектите на РОКО са пригодени за 220v.


Някой има ли опит със системите на Бахман? Какво мислите за тази?
http://www.modeltrainstuff.com/Bachmann-36505-Dynamis-DCC-Controller-p/bac-36505.htm

Ако я взема, предполагам ще мога да подкарам ПИКО, РОKО и всякакви други DCC екипирани модели за прав ток?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #26 -: 19 Ноември 2010, 09:07:54 »
И аз предполагам...но не ми е познат продукта... :)
Всъщност от линка нещо не разбрах - каква е цената?
Свържи се тук (на ЛС) с BoRoco, наше момче в твоя "вилает"  :lol:
обаче е на повече от 1000 км струва ми се... :lol: :lol:
Та той освен че е там (на 110V) е върл привърженик на европейските железници и ...RОСО. ;D
Струва ми се, че най-добре ще ти е от помощ!

pakov3

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #27 -: 19 Ноември 2010, 19:36:42 »
Цитат на: pach link=topic=1109.msg49546#msg49546 date=1290150474
И аз предполагам...но не ми е познат продукта... :)
Всъщност от линка нещо не разбрах - каква е цената?
Свържи се тук (на ЛС) с BoRoco, наше момче в твоя "вилает"  :lol:
обаче е на повече от 1000 км струва ми се... :lol: :lol:
Та той освен че е там (на 110V) е върл привърженик на европейските железници и ...RОСО. ;D
Струва ми се, че най-добре ще ти е от помощ!


Ами колко - 120 долара + доставка, пише, че е съвместима с много декодери.

i_deck

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #28 -: 19 Ноември 2010, 23:47:33 »
Разгледай продуктите на Digitrax. Тази станцийка http://www.digitrax.com/prd_zep_xtra.php ми се струва добра, макар и не много евтина, но декодерите им са сравнително евтини (около 15-25$). Имам 6 декодера на дигитракс, купени от тук: http://www.ulrichmodels.biz/servlet/StoreFront , които раборят с Lokmaus 2 без проблеми.

BateYavko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Каква система за цифрово управление ползвате?
« Отговор #29 -: 14 Декември 2010, 20:38:10 »
Тези дни се сдобих с това:

http://www.esu.eu/en/products/digitale-steuerung/ecos-50200-dcc-system/

Все още съм само с първи впечатления макар и да нямам вече макет, но...това е ЧУДОВИЩЕ !!! Практически нямате нужда от нищо друго, особено за по-големи макети - 90 VA. Управлява почти само с поглед и всичко е като на длан. Проблема е в цената че е доста стряскаща и трябва дългичко да се преживява.  :)