Автор Тема: Fleischmann 4215, BR 212, DB Cargo, Еп. V + няколко Cargo вагони в HO  (Прочетена 4018 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Цялата история е резултат от едно мое залитане в V-та епоха, за което няма да посочвам виновниците, но тъй или иначе сдобих се с известен брой Cargo вагони, които нещо трябваше да ги тегли. След неуспешно дебнене на няколко 232-ки на Brawa и Roco, попаднах на намаление на този модел на Fleischmann (4215) от 160 на 70 евро. Имам същия модел, но в синя разцветка (#4231, 212 381-8, DB, еп.IV), купен на старо и произведен по всяка вероятност някъде през 80-те, от който бях много впечатлен като качество на изработката и ходова част: едната талига е токоснемаща, а другата със задвижване на четирите колела всяко от тях с гумен бандаж. Коша е метален.



По-новия модел принципно е същия, коша отново е метален, но:
- гумените бандажи са вече само на две от колелата, разположени диагонално, самите колела са от доста по-лош материал както и гумата;
- качеството на пластмасата е в пъти по-зле отколкото на по-стария варянт, като при талигите си личи най-много.
- като ходови качества също отстъпва на по-старата машина
Сравнен с другия лок прави цялостно неприятно впечатление. Ако бях дал над 300 лв. за този локомотив, бих се чувствал много разочарован. За 140 лв. може да се преглътне. Модела е аналогов, но го има и цифров (64215), но каква е цената нямам представа.

Относно вагоните, хопърите са на Piko и спрямо мойте критерии са изпълнени много прилично, движат се добре и са със завидни детайли. От другите вагони единия е на Piko, останалите 4 са Roco (последните в композицията). Този на пико отстъпва като качество на роковските, но не с много. Не съм сигурен, но мисля че цената за тези вагони на Roco e по-добра, което е сериозен плюс.

За финал малко снимки, скоито се надявам да предизвикам, някой да извади тежката артилерия и да видим композиция от 20-30 карго вагона.
























-
« Последна редакция: 15 Декември 2008, 14:20:40 от zazo »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Fleischmann 4215, BR 212, DB Cargo, Еп. V + няколко Cargo вагони в HO
« Отговор #1 -: 15 Декември 2008, 14:20:56 »
Абе те на ПИКО платнените вагони принципно са по-различни като модел от тези на РОКО. И не съм много съгласен, че отстъпва. Тия дни, ако се добера до свестно фото може да нащракам и аз малко снимки и да дообогатим ревюто :)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Fleischmann 4215, BR 212, DB Cargo, Еп. V + няколко Cargo вагони в HO
« Отговор #2 -: 15 Декември 2008, 14:44:45 »
Прав си, че не са идентични, но на пиковския най-много ме издразни, хлътването в средата на буферите, останало от отливането.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Fleischmann 4215, BR 212, DB Cargo, Еп. V + няколко Cargo вагони в HO
« Отговор #3 -: 15 Декември 2008, 17:19:14 »
симпатично е, аз винаги съм се кефил на големи червени Карго влакове и този е един от тях, дано скоро си вземеш и няколко Карго людмили и още подобни вагони ще е супер ;D ;D ;D ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Fleischmann 4215, BR 212, DB Cargo, Еп. V + няколко Cargo вагони в HO
« Отговор #4 -: 15 Декември 2008, 17:21:51 »
Цитат на: zazo link=topic=1093.msg15083#msg15083 date=1229345085
Прав си, че не са идентични, но на пиковския най-много ме издразни, хлътването в средата на буферите, останало от отливането.

Пък мен Пиковските по-ме кефят от Роковските !