Автор Тема: начини за монтаж на декодери  (Прочетена 23454 пъти)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #30 -: 27 Ноември 2008, 15:18:13 »
Една година по-късно .... за въпросната пластмаса все още нищо не се чува!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #31 -: 27 Ноември 2008, 15:21:01 »
E грях ти на душата, баш благодарение на нея, се чу гласа на твойта Людмила...  :D

И понеже сме кухи лейки не документирахме как се слага Саунд на стара Людмила на БРАВА, но това ще бъде поправено, докато слагам на моята... От теб Мишане фотоапарат и пиене  :D

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #32 -: 27 Ноември 2008, 15:58:43 »
Студена вода, дегазирана Кока Кола, или разтворим сок STEP. ;D :D

Въпросът е принципен .... имам още 4 Людмили.... засега

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #33 -: 27 Ноември 2008, 15:59:51 »
Ти ако искаш пии един сок от моркови , че да станат снимките добре...
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #34 -: 27 Ноември 2008, 16:14:10 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=114.msg13854#msg13854 date=1227792061
E грях ти на душата, баш благодарение на нея, се чу гласа на твойта Людмила...  :D ...

Ти да ми ядеш палците на краката - чух някакъв звук на гаден американски локомотив, единственото хубаво нещо в него беше потракването на колелетата по релсите. ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #35 -: 27 Ноември 2008, 16:45:48 »
Цитат на: misho_tabakoff link=topic=114.msg13875#msg13875 date=1227794323
Студена вода, дегазирана Кока Кола, или разтворим сок STEP. ;D :D

Въпросът е принципен .... имам още 4 Людмили.... засега

Людмил Табакофф ! ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #36 -: 27 Ноември 2008, 16:48:27 »
Просто трябва да кръстят лок на негово име TABAKOFF... звучи някак МОЩНО  :D :D :D

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: начини за монтаж на декодери
« Отговор #37 -: 27 Ноември 2008, 16:57:25 »
Като SMIRNOFF, нали? Само че не толкова ледено и размътващо мозъка.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #38 -: 15 Май 2009, 23:22:06 »
Слагам тука едни декодери и възникна проблемче.Единия е за една "Roco"-вска 290-ка , втора употреба, състарена на нея си има NEM, па макар и слаган допълнително, и всичко си стана както трябва - тръгва си локът нормално, осветлението-по посока на движението и реверсира при смяна.С две думи - никакви проблеми.Интересното е, че проблемът възникна с новият локомотив, на същата фирма 212 - ка, с фабричен NEM куплунг, върху платка, на която е осветлението и пластините за мотора , както и  кабелите, идващи от токоснемащите пластини."Боцнах" декодера, обаче осветлението си свети и в двете посоки и не може да се изключва от мишката, освен от стопа, но той стопира всички машини по трасето, както е редно, разбира се.После, като се загледах - ами той този лок има съпротивления и кондензатори преди мотора?!Как може с NEM и с тези джаджи?!Въпросът е дали да ги махам?То трябва цялата платка да "замостя", а това не мога да си го обясня, защо са сложили буксата, щом ще е аналогов?И защо няма предвидени някакви джъмпери или някакъв друг "интелигентен" начин за минаване от аналогово към цифрово?А и тези лампи?Защо, при положение, че са четири, тоест от всяка страна има лампа за задни и предни светлини и следователно също би трябвало да са реверсивни, а на практика не се получава това?Пълна мистерия.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #39 -: 16 Май 2009, 00:25:53 »
Просто пробвай да обърнеш декодера. Незнайно защо и при мен на два локомотива на БРАВА... изглеждат еднакво опроводени, обаче куплунга на декодера на единия трябва да се слага обратно завъртян.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #40 -: 16 Май 2009, 08:14:43 »
Ами аз го обърнах после - не светеше изобщо.Обаче, сега като се замисля-не се сетих да натисна звездичката.А нали от там се пуска и спира осветлението.От друга стран пък, другите локове като ги сложа на релсите си светят без допълнителни команди, което ще рече, че и този би трябвало да свети, ама не би. :no: А съпротивленията и кондензатора да ги шунтирам ли, и ако да - за какъв чеп са ги сложили, при положение, че NEM-а е фабричен? :blink:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #41 -: 16 Май 2009, 08:18:21 »
Нищо няма да шунтираш ... :) Иначе пробвай да обърнеш декодера и да натиснеш звездичката... Ако ли не, има някаква несъвместимост между декодера и дигиталното ти управление, или декодера е дал фира. Каква е марката и модела на декодера и какво дигитално управление ползваш?

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #42 -: 16 Май 2009, 08:23:44 »
Цитат на: XRISTO link=topic=114.msg24603#msg24603 date=1242450883
Ами аз го обърнах после - не светеше изобщо.Обаче, сега като се замисля-не се сетих да натисна звездичката.А нали от там се пуска и спира осветлението.От друга стран пък, другите локове като ги сложа на релсите си светят без допълнителни команди, което ще рече, че и този би трябвало да свети, ама не би. :no: А съпротивленията и кондензатора да ги шунтирам ли, и ако да - за какъв чеп са ги сложили, при положение, че NEM-а е фабричен? :blink:
Христо, направи това което другите ти казаха! Ако няма резултат, пробвай да смениш единия декодер с другия, ако проблема продължава, значи нещо не е наред с машината, ако се оправи, проблема е в декодера вероятно. Ако си убеден, че всичко е монтирано коректно, може да пробваш и с един хард ресет, за да анулираш евентуални допълнително правени настройки, които могат да объркват работата. В такъв случай знаеш какво да правиш - обади ми се!
« Последна редакция: 16 Май 2009, 08:26:51 от lubomir »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #43 -: 16 Май 2009, 11:46:00 »
А-а-а, не е от декодера, то ако е от него защо ще ми светят и едните и другите лампи едновременно?!Като дам паузата светлините угасват.А и си приема адрес и скорости на спиране и тръгване - въобще се държи чудесно! С мултимаус съм, а декодерите са супер, всичките  ми локомотиви са с такива, изключение прави един лок с вграден роковски - той се държи най-зле на релсите, между другото.
Сега отработвам, ама като се прибера у дома ще пробвам да обърна NEM буксата, може нещо локът да е объркан(което не ми се вярва)или ще се наложи да "побългаря" платката на лока(което е по-вероятно).  :good:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:начини за монтаж на декодери
« Отговор #44 -: 16 Май 2009, 12:54:08 »
И все пак за да локализираш проблема, и да разбереш къде да търсиш причината, пробвай с друг декодер на същата машина. Ако проблема продължава, наистина нещо в лока не е в ред. Ако проблема изчезне, значи трябва да се търси в декодера причината. Затова и ти препоръчах да пробваш с един хард резет примерно. преди да правиш каквото и да е. Това изтрива всички настройки, и остават само заводските. Просто е, само въвеждаш едно СV.