Автор Тема: Скица на Bodwen  (Прочетена 6533 пъти)

Bodwen

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (7)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Рейтинг: 16
  • HO | III, IV | DB/DR Варна
Скица на Bodwen
« -: 04 Януари 2009, 22:20:54 »
Здравейте,

Използвах дългите Коледни и Новогодишни празници, за да поработя върхо първата си скица на ж.п. тема. Тя не представлява нито част от бъдещ макет, нито има някакъв предварителен идеен замисъл, а е просто едно упражненение за основни похвати в работата с някои материали.

Ето и един линк с няколко снимки:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=34913&AlbumId=126833


toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #1 -: 04 Януари 2009, 22:29:30 »
Цитат на: Bodwen link=topic=1156.msg16415#msg16415 date=1231100454
Здравейте,

Използвах дългите Коледни и Новогодишни празници, за да поработя върхо първата си скица на ж.п. тема. Тя не представлява нито част от бъдещ макет, нито има някакъв предварителен идеен замисъл, а е просто едно упражненение за основни похвати в работата с някои материали.

Ето и един линк с няколко снимки:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=34913&AlbumId=126833


Отлично,много ми хареса :o

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #2 -: 04 Януари 2009, 22:41:28 »
И на мен - много добре се е получило.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #3 -: 04 Януари 2009, 23:01:15 »
Мда, хубава диорама! Смяташ ли да я запазиш? В този й вид имам предвид.

Bodwen

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (7)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Рейтинг: 16
  • HO | III, IV | DB/DR Варна
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #4 -: 04 Януари 2009, 23:29:02 »
Нямам намерение да я разрушавам, но и нямам условия да я съхранявам по приемлив начин. Освен това дръвчетата най-вероятно ще ползвам при следваща скица, обогатени с нови попълнения (ама много са скъпи тези дръвчета на пико - 20 и кусур лева за има-няма 10 дръвчета. Стигнаха ми само за бегъл щрих върху скицата  :()


toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #5 -: 04 Януари 2009, 23:44:23 »
Цитат на: Bodwen link=topic=1156.msg16429#msg16429 date=1231104542
Нямам намерение да я разрушавам, но и нямам условия да я съхранявам по приемлив начин. Освен това дръвчетата най-вероятно ще ползвам при следваща скица, обогатени с нови попълнения (ама много са скъпи тези дръвчета на пико - 20 и кусур лева за има-няма 10 дръвчета. Стигнаха ми само за бегъл щрих върху скицата  :()


Забележи мойте борчета.Преди години си купих от Метро едни гирлянди за украса,не помня колко метра бе един ,но струваше към 3-5лв.Целият макет ми е с такива.За 20 лв-към 150 борчета,само режеш и заостряш.Одавна не съм виждал от тези гирлянди.






calibra

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #6 -: 04 Януари 2009, 23:57:58 »
То може сигорно и със искуствена елха .

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #7 -: 05 Януари 2009, 00:03:12 »
Цитат на: calibra link=topic=1156.msg16433#msg16433 date=1231106278
То може сигорно и със искуствена елха .
Тя е много тънка и рехава.Не напразно пиша,че не съм виждал такива гирлянди одавна.Гъсти и почти 70мм в диаметър ;)
« Последна редакция: 05 Януари 2009, 00:06:36 от toniemi »

Bodwen

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (7)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
  • Рейтинг: 16
  • HO | III, IV | DB/DR Варна
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #8 -: 05 Януари 2009, 00:14:28 »
Toniemi, много красив макет, а и ракурсът е много подходящ  :) Не знам дали е ефект от самата снимка или и реално е така, но като гледам борчетата от този ъгъл ми се струва, че виждам шишарки по тях.
Идеята ти за гирляндите я прочетох във форума за похватите при озеленяването и я имах предвид по време на коледното пазаруване. Но явно Метро (а и другите хипермаркети) считат тази стока вече за неактуална т.к. успях да намеря само цяла лъскави гирлянди. А и имам малко притеснение относно оформянето и закрепянето - не съм сигурен дали ще успея да предам реалистична форма с тел и ножица  :-[

И още - много ти благодаря за идеята за дървените стърготини.  :) Накиснати в байц с различни отенъци на зеленото придават много приятен и, мисля, доста реалистичен вид на тревата. Проблемът е, че си искат работното помещение, където спокойно да се обработят и да се нанесат на макета, а не като мене - върху найлон направо върху килима в хола (поради липса на каквото и да е друга свободна стая  ;D)

Calibra, идеята ти ми се струва добра. Предполагам, че ефектът ще е почти същият както при гирляндата, но ще се спести моментът със закрепянето, т.к. телта ще си е там и само ще се среже.

 

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Скица на Bodwen
« Отговор #9 -: 05 Януари 2009, 00:24:05 »
Цитат на: Bodwen link=topic=1156.msg16435#msg16435 date=1231107268
Toniemi, много красив макет, а и ракурсът е много подходящ  :) Не знам дали е ефект от самата снимка или и реално е така, но като гледам борчетата от този ъгъл ми се струва, че виждам шишарки по тях.
Идеята ти за гирляндите я прочетох във форума за похватите при озеленяването и я имах предвид по време на коледното пазаруване. Но явно Метро (а и другите хипермаркети) считат тази стока вече за неактуална т.к. успях да намеря само цяла лъскави гирлянди. А и имам малко притеснение относно оформянето и закрепянето - не съм сигурен дали ще успея да предам реалистична форма с тел и ножица  :-[

И още - много ти благодаря за идеята за дървените стърготини.  :) Накиснати в байц с различни отенъци на зеленото придават много приятен и, мисля, доста реалистичен вид на тревата. Проблемът е, че си искат работното помещение, където спокойно да се обработят и да се нанесат на макета, а не като мене - върху найлон направо върху килима в хола (поради липса на каквото и да е друга свободна стая  ;D)

Calibra, идеята ти ми се струва добра. Предполагам, че ефектът ще е почти същият както при гирляндата, но ще се спести моментът със закрепянето, т.к. телта ще си е там и само ще се среже.

 
Гирляндите си имат тел вътре в тях,само режеш и заостряш,елементарно е!Телта държи борчетата азправени,не се ронят,ако ги изкривиш,спокойно се изправят,с телта направо се забиват в макета.
Дървените стърготини първо ги лепя за макета и след това ги пръскам с прецедена водна боя,за пръскачка използвам шише за миене на прозорци,то пръска като мъгла.