Автор Тема: Как да реша проблема с ръждата?  (Прочетена 16061 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Как да реша проблема с ръждата?
« Отговор #30 -: 07 Януари 2010, 11:55:43 »
Ами може и да си прав, ще ти кажа като си направя макета.Засега релсите, които имам са в кашон и не забелязвам да ръждясват, па макар и стаята, в която стои да не се топли постоянно, а когато я отоплявам не е с парно.   :good:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как да реша проблема с ръждата?
« Отговор #31 -: 08 Януари 2010, 16:20:44 »
Пиниза е, че трябва влаковете да се карат! Като се карат редовно проблемите се решават от експлоатациата. Обаче оставиш ли ги за една-две седмици примерно и ако има влага или релсите са пипани, проблемите почват. За съжаление освен влаковете на повечето от нас на главата ни седят доста други проблеми и чак кога шапката те стегне до пръсване, вместо да идеш на психо доктор, теглиш майната на всичко и пускаш влаковете. Пък до тогава процесите изброени по-горе действат с пълна сила, особенно в по-влажни помещения. Все пак месинга се води активен метал и като такъв влиза в тая или оня реакция. Виж, Тилигските релси са с нойсилбер покритие, което на практика ги защитава от този вид реакция, като по този начин не влошава контакта, и предполагам(тъй като имам тяхна само една НО+НОе част) седенето не им пречи.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как да реша проблема с ръждата?
« Отговор #32 -: 10 Януари 2010, 14:09:38 »
Тилиг нямат никакви проблеми, проверено е. Аз имам само такива.