Автор Тема: Вицове и интересни линкове  (Прочетена 521728 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1695 -: 05 Март 2019, 14:43:01 »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1696 -: 27 Март 2019, 23:15:19 »
Пак поздрави за Краси...ех този Pach...

http://www.vonabt.co.uk/dios/ADVANCE/index.html

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1698 -: 21 Април 2019, 21:37:42 »
 Япония и Македония в "надпревара с времето" :) .
https://www.youtube.com/watch?v=B2a-nxdNQ8s

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1699 -: 28 Април 2019, 18:20:05 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12267
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1700 -: 12 Май 2019, 09:47:53 »
ПОЗДРАВИ ОТ СПЕЦИАЛНИТЕ СИЛИ

   -Скъпи мамо и тате,
най-накрая получих достъп до компютър и реших да ви напиша този имейл. Аз съм добре. Първите два месеца минаха много бързо. Ще ви разкажа с няколко думи с какво се занимаваме тук. Събуждането е в 5.30 сутринта. Първият ден си станах както на село в 4, обаче старшината ме накара са се върна в леглото и да пазя тишина. Така че в началото на деня мързелувам – не се занимавам вече нито нито с кокошки, нито с прасета. Скука.
Сутрин ни слагат по една раница на гърба и ни карат да бягаме. Старшината ме пита защо не се потя, аз му отвърнах, че разстоянието е по-късо от колкото бягах всяка заран с раницата до училище. Момчетата от града са много зле на края на това упражнение, ако старшината не гледа нося по някой на гръб, тъкмо да ми заякнат краката.
Редовно ни карат да гърмим, обаче явно съм в курса за начинаещи. Тук се стреля легнал по неподвижни мишени!!! Много по-лесно от стрелбата по косери или пъдпъдъци! Пък и никой не гърми по теб, както правят ония тъпаци от съседното село! Така че медалите тук са за мен.
Редовно ни карат да се боричкаме, както правим в къщи с батковците ми. Много са чупливи градските момчета, малко да стиснеш и нещо изпуква. Тук за срам на цялото село изгубих... Веднъж. Един младеж, към сто и тридесет килограмов, се спъна и падна отгоре ми. Аз, както знаете, съм 65 килограма, точно на половина. Не успях да се измъкна изпод него и му дадоха победата. Втория път вече имах готовност – като се засили се мръднах една крачка встрани, и после му се хвърлих на гърба. Стана много по-лесно, отколкото със селския бик. Стиснах му врата и той изпука. Няма страшно, старшината каза, че това е тренировъчен инцидент и родителите му няма да ни съдят!
Топла вода има всеки ден, още не мога да разбера защо...
Старшината не ни бие, мисля че му има нещо. Може да е вегетарианец, или сектант...
Храната тук е на корем. Или по-скоро беше на корем. Първия път като казаха, че можем да ядем колкото си искаме, аз набързо глътнах двадесет и пет кюфтенца. Не бяха лоши, обаче на мама са по-хубави. От тогава старшината ми дава да изяждам не повече от двадесет. Това не е проблем, сядам до някое градско момче на обяд, гледам го втренчено, и той ми дава половината си порция. И изкарвам до вечерта. Сменям ги, да не се оплаче някой.
Първата седмица три момчета ме дръпнаха зад спалните помещения, искаха май да ме ступат. Понеже се чувствали засегнати от моите успехи, не можело то така, новобранци да ги излагат. Няма страшно! Родителите им няма да ни съдят! Даже двама ще се върнат в строя, съвсем скоро, до два месеца. Като има зараснат костите. Третият май ще си полежи заедно с оня, големия. Понеже малко се спъна, и съвсем леко го бутнах срещу стената на бараката, и главата му мъничко влезе вътре. И пак се чу пук. Докторите казаха, че скоро и двамата ще излязат от кома. Така че, няма грижи!
Моля ви, кажете на батковците ми Тошо и Гошо да дойдат веднага! Да се запишат, след толкова ядене и игри, даже дават и пари! Бързо, преди онези тъпаци от съседното село да се усетят и местата да свършат!
Мамо и тате, обичам ви и ми липсвате! Тук е хубаво, дано ме харесат. :)
Ваша дъщеря:
Стойка

 :lol: :lol: :lol: &bgflag &bgflag &bgflag

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1701 -: 12 Май 2019, 20:16:58 »
„Какъв наивник е онзи, който си въобразява, че демонстрирането на дух и разум е средство да спечелиш сърцето на обществото! Това по-скоро събужда у тълпата ненавист и злоба. Ако човек усети голямото си интелектуално превъзходство над своя събеседник, трябва потайно да си направи извода, че другият забелязва и изживява в същата степен своята малоценност и ограниченост. И това сравнение събужда у втория най-черна омраза, злоба и гняв. Та нали проявяването на интелекта и разума е само непряк начин да упрекнеш всички други за тяхната некадърност и тъпота”.

Шопенхауер

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1702 -: 14 Май 2019, 09:46:00 »
- Ало! Имам проблем с компютъра. На монитора ми пише, че не разпознава принтера.
- И Вие какво направихте?
- Обърнах монитора към принтера, за да го види и разпознае. И пак не го разпознава. Какво да правя?
- Посочете му го с пръст!

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1703 -: 20 Май 2019, 20:13:36 »
Най-смешният военен кораб

Ако корабите бяха живи същества той определено щеше да е [*цензурирано*], но понеже са просто купчина желязо, то значи екипажа му е като герои от „Полицейска академия“. А неговото име е, той е … USS William D. Porter (Уилям Д. Портър). Корабът бил пуснат на вода май месец 1942г., а класа му бил „разрушител“. Разрушителите са сравнително малки, маневрени и издръжливи военни кораби, чиято цел била да съпровождат и защитават по-големите си събратя в конвой. Били същото каквото е Кевин Костнър за Уитни Хюстън в оня филм.
Та, на 12 ноември 1943г., започнала истинската бойна служба за „Уилям Д. Портър“. Трябвало да се срещне с известния USS Iowa (Айова), който тайно превозвал президента Рузвелт до оная прословута среща с Чичо Джо и Чърчил в Техеран. Нашият кораб бил натоварен със задачата да охранява ценната пратка на борда на Айова. Обаче, когато на човек не му върви, просто не му върви. На тръгване от пристанището в Норфолк някой от екипажа забравил да прибере напълно котвата. Тази иначе малка подробност разпорила парапета на стоящия близо до Уилям Д.Портер кораб, съборила спасителните лодки и оставила в хаос цялото пристанище. Кофти случка, но капитана Уилфърт Уолтър ударил едно бързо извинение по радиото и дал пълна газ, за да настигне Айова.
След още 24 часа на екипажа му държало влага от инцидента на пристанището в Норфолк, за това какъв по-удобен момент за нова изцепка. Пътуването щяло да отнеме осем дни, през които корабите в конвоя трябвало да оттренират нападение от немски подводници. За целта унищожителите пускали дълбоководни бомби без заряд, тренировка на сухо, само дето е в океана. На борда на Уили Дии (както го наричали моряците) също се приготвяли за тренировка, когато един дълбоководен заряд се търкулнал от борда на кораба и цопнал във водата. Търкулнал се, представяте ли си. Само дето не бил за тренировка, ами истински боен. Експлозията била близо до USS Iowa и здравата го разтресла, докато задната част на Уили Дии подскочила във въздуха. Взривът изкарал ангелите на останалите кораби в конвоя, които си помислили, че са атакувани от немска подводница. Камбаните зазвънели, започнали спасителни маневри, захвърляли се истински дълбоководни заряди във водата. Водата закипяла, трясъците вероятно били засечени от всички вражески кораби наоколо, когато по радиото се обадил капитана на Уилям Д. Портър. „Пичове, ние бяхме, без да искаме изтървахме една дълбоководна бомба“, казал Уилфърт Уолтър. Вероятно на всички останали кораби им е минало през ума да насочат оръдията си към Уили Дии и да ги използват. Обаче не го направили, адмирал Ърнест Кинг предупредил екипажа на Уили Дии да се държи професионално, за да не им пусне той на главите целия ад на земята. Все пак един човек паднал зад борда от Уилям Д. Портър и никога повече никой не го видял, част от кърмата била наводнена, поради което скоростта на целия конвой била забавена.
След инцидента с дълбоководната бомба капитана на Айова решил да проведе тренировка за защита от въздушна атака, в случай, че Уили Дии полети. За целта Айова пускала балони, които картечарите стреляли. Вселенския разум на Уилфърт Уолтър решил да проведе тренировка по обучени на своя екипаж за стрелба по изпуснатите от Айова балони. Всичко минало добре, нямало инциденти. Капитанът придобил самочувствие и се наперил. Заповядал тренировъчна стрелба с фалшиви торпеда по Айова. Когато капитанът казал „Огън едно“, всичко било точно, последвало „Огън две“, пак всичко било наред, последвало „Огън три“ и стържещия метален звук смразил душичките на целия екипаж. Било пуснато истинско торпедо по Айова. Понеже мисията била строго секретна, никой от придружаващите Айова кораби не знаел кой охраняват. Било обявено и пълно радио мълчание. Та, хората от Уили Дии не решили да бързат и да звъннат до Айова и да кажат, че за втори път са се опитали да убият президент, нямало да нарушават радио мълчанието. Почнали да изпращат светлинни сигнали, полезно колкото да мигат на парцали. Положението станало напечено и все пак радиста на Уилям Д. Портър се свързал с Айова, за да им кажа, че към тях плува истинско торпедо. В последния момент Айова променил курса и се спасил за втори път от глупостта на своите колеги. На адмирал Кинг му кипнали л@йната и заповядал на Уилям Д. Портър да напусне конвоя и да се отправи към Бермуда (да, там където изчезват разни неща).
Когато стигнали в Бермуда екипажът бил посрещнат от усмивките на военна полиция, която арестувала всички без изключения. Капитанът и някои офицери били осъдени с малки присъди, а морякът, който не обезвредил торпедото получил по-сериозна. По-късно самия Рузвелт помилвал клетия [*цензурирано*]. Уили Дии вече нямало да получи сериозна мисия и бил пратен в Аляска, някъде в Алеутските острови, където няма президенти за взривяване.
След едногодишна безпроблемна служба в студените води Уилям Д. Портър сякаш бил изчистил лошия си късмет. На един от моряците му предстояло преназначаване на по-хубав кораб, решил да отпразнува с празничен изстрел от оръдията. Било нещо като пияните чичковци с пистолети по нова година. Снарядът обаче бил зареден с всичкия възможен лош късмет, който можел да побере. Паднал в градината на командващия военната база, докато имал прием с други офицери. Меко казано партито станало бомба. Как по дяволите да накажат повече този кораб?
Все пак по някаква случайност Уили Дии получил назначение в Пасифика, в битката за Окинава. Репутацията на кораба била съсипана, всички посрещали членовете му с думите „Не ни стреляйте! Републиканци сме!“. Това, че надупчил случайно едно от оръдията на друг американски кораб изобщо не помогнало, за да си оправи лошото име. Уилям Д. Портер се включил в бойни действия, използвайки оръжията, както трябва без да се опитва да убие някой президент, дори свалил 5 японски самолета.
На 10 юни 1945г. самолет камикадзе се насочил към Уили Дии. Екипажът бил по местата си и зенитните картечници го свалили точно преди да се сблъска с кораба. Самолетът цопнал във водата, а екипажа си вдигнали ръцете и почнали да си дават пет. Това, което не знаели обаче е, че самолета паднал под такъв ъгъл, че продължил под вода към Уили Дии, стигнал под корпуса и се взривил. Каква случайност само, но няма на кого да се случи, освен на Уили Дии. Корабът подскочил във въздуха от взрива, загубил мощност и почнал да потъва. Опитите на екипажа да го спаси не помогнали и черната овца на американския флот потънала преди обед на 10 юни 1945. Поне всички от екипажа се спасили …

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1704 -: 04 Юни 2019, 11:27:53 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1705 -: 05 Юни 2019, 17:07:28 »



dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1706 -: 08 Юни 2019, 01:33:56 »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1707 -: 13 Юни 2019, 15:55:46 »

"Аз карам с 205 км/ч - а вие ? "


Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1708 -: 13 Юни 2019, 22:01:24 »
– Здравейте, г-н Борисов, желаете ли да карате?

– Не, карай ти, нямам книжка за влак. Миналия месец изкарах за подводница и совалка, ама за влак все не остава време. Горанов, къде си? Виж дали са се качили жените вече, какво се туткат?! Имам да откривам едно пасище в Белозем, ще закъснеем. Желязков, снимат ли? Нека БСП да гледат, барем още някой подаде оставка. Аз моите ги разкарах всичките заради тези асансьори...

– Имаме „готово“. Тръгвай!

– Абе машиниста, аз тебе не съм ли те виждал някъде? Я му пуснете справка в МВР на този!

– Господин Борисов, аз бях машинист и миналия път от Свиленград...

– Аааа, да бе, верно! Тези от БДЖ само един машинист ли имат, та все тебе слагат? Желязков, направи веднага справка колко машинисти имат тези. Ако не им стигат, да им пратим Цецка Цачева, и без това е без работа сега.

– Господин Борисов, вижте новия мост, три прелеза затворихме и ги пренасочихме по моста.

– Браво, а локални има ли? Ако няма, да бутат и да вдигат наново! Аз съм поел ангажимент пред Юнкер да има и локални за шофьорите с ишиас, че много лъкатушат! Ние Западни Балкани ли сме или какво?! Това сега с колко кара? Абе много тихо тука бе! Защо не прави „тадуф – тадуф“? Аз помня, когато си ходех с влака до Банкя, много тракаше. Даже един път се наложи да го бутам с 60, понеже закъса. Ама така е при БСП – един влак да има - и той закъсва. Каква е тази плевня с навес?

– Това е малка гара, господин Борисов.

– Браво! Европейска работа! Абе, защо нема колани тука? Горанов, пиши, от утре всички влаци да са с колани! Аз лично другата седмица ще карам до Свиленград, че откривам една помпена станция, и ще проверя дали са сложени! И аптечка, триъгълник и пожарогасител да сложат. Аз навремето какви пожари гасих... идея си немате!

– Добре господин Борисов! Между другото знаете ли колко лицеви опори прави Борисов на ден?

– Колко?

– Всичките, ха ха ха ха...

– Горанов, не дрънкай много, че той и Цветанов напоследък много дрънкаше, а сега къде е? Желязков, много светофари тука бе!

– Господин Борисов, наричат се светофори...

– Абе машиниста, да кажем, че си авнтюрист и решиш да караш с пълна газ из релсите, кой ще те спре?

– Има система за сигурност, господин премиер.

– Абе каква система, бе! Нали виждам, че си правите каквото си искате! Алооооу, леко на разклоненията бе, гледай как шпори! Аз щях да мина по-внимателно! Свържете ме с шефа на КАТ! Кажете му от утре на всеки светофар да сложи катаджия. Какъв е тоя произвол!

– Светофор, господин пре...

– Ти няма да ме учиш, Желязков! Аз когато купувах парните влакове... Знаеш ли откога управлявам? Ти в гимназията си бил! Горанов, снимат ли? Да не останем без видео, че не мога да окастря опозицията после! Горанов, я кажи, колко влака ще купим следващата седмица?

– ............

– Горанов, втори път те питам, колко влака ще купим?

– Всичките, господин премиер!

– Точно така те искам! Пиши да са с колани, че много клати. Абе, я кажете на тия в коридора да викат “тадуф – тадуф“, че иначе е като в самолет, бе, много тихо! Какви са тея дървета отстрани?

– Дървени траверси, господин Борисов. Избираме годните, тези които са максимум на 80 години и ги слагаме пак за по 50 – 60 години. Трябва да изкарат. Останалите ги пребоядисваме и ги държим в резерв.

– Я, горе като паяжина! Машиниста, как се оправяш с толкова жици? То горе ли да гледаш, долу ли.... С колко караме? Да не закъснеем, че в Скутаре откривам един кладенец. С европейски субсидии три години го копахме. Накрая легна 17 млн. на километър.

– Това са разчетите за пътя Пловдив – Асеновград, господин Борисов...

– Дончев, ти не ме прекъсвай! Кой ще мери колко е дълбок кладенеца? Ние го писахме 30 км, а те, ако имат въже – да мерят! Ало, машиниста, както си перкаме със 160, да ме прекараш през терминала в Каблешков, че не съм го виждал!

– Ама господин премиер, там не може със 160...

– Няма „не може“! Аз съм построил високоскоростни отсечки до всички гари, детски градини, спортни площадки и до южната дъга! Нинова това може ли го? Като дойдат на власт и веднага им спират еврофондовете! Така че влизаш в терминала със 160 и кажи, че аз съм казал!!!

– Слушам, господин Борисов!

След 10 минути:

– Горанов, има ли живи?

– Аз, господин премиер.

– Това ясно, а освен теб?

– Вие, господин премиер.

– Оффф, я виж Томислав Дончев там мърда ли. Да викне НСО и да ми докарат тойотата, че след 15 минути откривам в Маноле един кокошарник по оперативна програма. 23 млн. дават, защо да не ги усвоим?!

– Господин премиер, май потрошихме терминала...

– Горанов, дайте пресконференция и кажете, че терминала е започнат от тройната коалиция и е изграден некачествено. И пуснете една справка в МВР на машиниста, май съм го виждал някъде...

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Вицове и интересни линкове
« Отговор #1709 -: 13 Юни 2019, 23:05:49 »
Честит юбилей.   ;D