Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Идеи за автоматизиран ЖП прелез

(1/18) > >>

pavel75:
Да се включа и аз. Дай те идея как да автоматизирам бариерите на прелеза, така че да се задействат от подвижния състав. Имах идея за фотореле и лъч. При прекъсване на лъча да се свалят бариерите, но не мога да намеря готова схема. Ако имате по-елегантно решение и имате желание да споделите ще бъда много благодарен.

pach:
Павка , трябва ми малко време , да намеря схемата и ще ти я пратя. :blush2:
Изпълнява се със инфрачервени светодиодни клетки "излъчвател-приемник" в един корпус който е достатъчно малък да влезне между две траверси на НО.Чуствителен е достатъчно , та дори и станиолче не се лепи под вагоните и локомотива...
Изхода от електрониката е стандартен .
Ти какво ще сложиш за изпълнителен механизъм на бариерите?
"мигалки" от дясно на шосето (от двете страни на прелеза) със светодиоди ще има ли ?
 :) ;D

misho_tabakoff:

--- Цитат на: pach link=topic=991.msg17122#msg17122 date=1231945505 ---... Изпълнява се със инфрачервени светодиодни клетки "излъчвател-приемник" в един корпус ...

--- Край на цитат ---
Наречи си го оптрон, че да не стават грешки.

pavel75:

--- Цитат на: pach link=topic=991.msg17122#msg17122 date=1231945505 ---Павка , трябва ми малко време , да намеря схемата и ще ти я пратя. :blush2:
Изпълнява се със инфрачервени светодиодни клетки "излъчвател-приемник" в един корпус който е достатъчно малък да влезне между две траверси на НО.Чуствителен е достатъчно , та дори и станиолче не се лепи под вагоните и локомотива...
Изхода от електрониката е стандартен .
Ти какво ще сложиш за изпълнителен механизъм на бариерите?
"мигалки" от дясно на шосето (от двете страни на прелеза) със светодиоди ще има ли ?
 :) ;D

--- Край на цитат ---

Ще съм ти много благодарен за схемата. Изпълнителният механизъм мисля да е едно реле с крайно изключване на Конрад.

XRISTO:
Pach, качи я направо в някоя тема от форума в раздела "аналогово управление".Тя би представлявала интерес за доста хора, четящи форума, включително и за мен.  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия