Автор Тема: Представяне на IKAR  (Прочетена 8220 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Представяне на IKAR
« -: 12 Август 2008, 16:30:31 »
Хайде и аз да се представя...Нямам възможност често да пиша поради липса на време, но редовно следя и чета с интерес форума. Казвам се Павел, на 29 години, от София. Завършил съм испанска езикова гимназия, после Софийския университет, специалност Географски информационни системи и картография. Работя в софтуерна фирма като технически специалист по ГИС и AutoCAD, разработчик на ГИС проекти и преподавател. От малък съм "фен" на ж.п. моделизма, първото ми "влакче" беше много далеч от истинския моделизъм - стартов комплект на Пико (само на батерии) с някакво подобие на дизелов локомотив с ластична предавка, без стъкла на прозорците и две елементарни двуосни товарни вагончета с пластмасови колооси. Като поотраснах, имах голямо желание за нещо по-сериозно, но "родителското тяло" още като почнах училище категорично забрани да се купуват "играчки", каквито ж. п. моделите категорично не са, а само неща, които могат да се ползват. По-късно, когато влязох в университета, се появи прословутата фирма Брайън Бизнес, дето стана представител на Пико, и аз направих тоталната глупост, купувайки си стартов комплект от онези в зелената кутия, с малко двуосно парно локомотивче - мислейки, че става дума за сериозен моделизъм, а не за детско изпълнение.. Тогава не бях и чувал за Роко, Флайшман, Мерклин и др. Сега с това влакче си играе детето на братовчед ми. В последствие си взех комплект на Роко, аналогов, поради липса на средства тогава за дигитален (откъде да знам, че след 2-3 години ще поевтинеят, въпреки че технически грамотен човек би следвало да го предположи), но той също не мога да кажа че беше една от сполучливите ми покупки - особено що се отнася до степен на детайлизация. Най-накрая се обзаведох с дигитална система на Флайшман, с дизелов локомотив V160 (BR215) със звук. Сега работя с Флайшман и в по-малка степен с Роко, в мащаб HO, а от Пико бягам като дявол от тамян - с известни изключения ползват едновремшните, ГДР-ски матрици, а цените са "нови". Просто продуктите на другите фирми по отношение на външната и най-вече вътрешната детайлизация са класи над Пико.

Като цяло се ориентирам не към количеството, а към качеството - тоест по-малък брой модели, но колкото се може по-прецизни. Например от сега нататък ако купувам локомотиви или мотриси, обезателно ще са със звук.
« Последна редакция: 18 Април 2012, 10:19:09 от IKAR »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на IKAR
« Отговор #1 -: 09 Август 2009, 15:27:53 »
Здравей,докъде стигна с хобито?Ще правиш ли макет?

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #2 -: 14 Март 2016, 11:24:12 »
Смятам, че е редно да ви информирам, че тъй като заминавам имиграционно за чужбина - отиваме да живеем в Канада, известно време няма да мога да следя форума и да пиша съответно. Надявам се по-скоро да се устроя там и отново да се появя във форума с информация как са нещата отвъд голямата локва. През всичките тези години форумът беше изключително полезен за мен, надявам се, че също и аз ви бях от полза.

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #3 -: 14 Март 2016, 14:14:21 »
Не се познаваме, но ти желая успех от сърце &bgflag Дай Боже един пак да се върнете, здрави, щастливи и доволни :good:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #4 -: 14 Март 2016, 16:54:36 »
Е не го кълни така да се връща де  :fie:

Пожелавам ти всичко най-добро и успешно спасяване!  :hi:

https://www.youtube.com/watch?v=JW8DNStF3TE

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #5 -: 14 Март 2016, 20:05:17 »
Няма значение къде живееш важното е да си щастлив ...Между другото в кой град отиваш.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #6 -: 14 Март 2016, 22:28:29 »
А за да бъдеш щастлив, е важно къде живееш, но където и да си - ще бъдеш по-добре от РъБъ, помисли си само - вече нито стотинка от твоите данъци няма да отива да хрантутиш фидосова, пеевски и други подобни отрепки, няма да имаш никакви взаимоотношения с топлофикация, чез енерго, софийска вода и трите изтърбушени мобилни оператора, няма да работиш за комунистите и недъгавата им челяд, както и за селски тарикати на дребно, какво по-хубаво от това?  :spiteful:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #7 -: 15 Март 2016, 07:28:09 »
Помогни на Отечеството--->ЕМИГРИРАЙ

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Представяне на IKAR
« Отговор #8 -: 21 Май 2016, 03:53:49 »
Благодаря на всички за пожеланията. И привет от Калгари. Тук се чувстваме много по-добре от България, направо е друг свят във всяко едно отношение, Канада си е прекрасна социална държава с много любезни хора, очакваме всеки момент също така да излезе на бял свят още една бъдеща ж.п. моделистка. Имах щастието да посетя най-голямото канадско изложение за ж.п. моделизъм, което се провежда ежегодно точно в Калгари, през април, тази година беше на 16-ти и 17-ти. Беше нещо невъобразимо, огромна зала, много клубове, модули, производители и търговци на модели. В Калгари учудващо има доста магазини, макар и периферно разположени, като цяло цените на моделите са приемливи, по-ниски от европейските, имат много хубави детайлни модели както в дребните, така и в по-силно застъпените от Европа едри мащаби, но са основно от американските "сандъци". От европейските производители големи щандове имаше на Мерклин и Пико, като Мерклин, въпреки че на мен лично в някои отношения не ми допада, не мога да отрека, че има и много хубав магазин тук в града.
« Последна редакция: 21 Май 2016, 03:55:30 от IKAR »