Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Кой какви механизми ползва за стрелки?

(1/38) > >>

EMPEROR:
Интересно ми е, тези от Вас, които са автоматизирали стрелките си, какви механизми ползват... откъде, цена и доволни ли са от тях. На мен ми предстои да правя модул и живо се интересувам от варианти... и по-специално тези, които се поставят под стрелката, т.е. не се виждат на макета.

lubomir:
Аз съм на тези:



Произведени са в Хон Конг, което не е баш като в Китай, цената е най-добрата, както и качеството е мн добро. Не са електромагнитни, а са с вграден мотор и редуктор. Резултатът е че стрелките се превключват абсолютно реалистично, и безшумно. Удобни са за монтаж.

EMPEROR:
А какви пари са? Предполагам са от Конрад? Имаш ли възможност да качиш снимка на реално монтиран такъв механизъм?
Мерси предварително.

mill:
При Жоро като бяхме на 13-и,Владо показа такъв.Лесно е за монтаж,само напасването е малко по-трудно,защото се поставя под плота на който е релсовия път.Доколкото разбрах /от Конрад са/219999 са с крайно изключване ,а 219998 са без крайно.За повече инфо  за кво служи това питай Владо.На вид са абсолютно еднакви.Крайната цена в Конрад е 14,26лв,за бройка.Има малка отстъпка ако поръчаш 10 наведнъж-5 евро за бройка.Аз лично смятам такива да използвам.Все пак 13 и нагоре евро за стандартен апарат не е като 6,65 евро ;)

Vlado:
Аз имам монтирани на макета от тези механизми и ще се постарая близките дни да снимам, за да ви покажа как се поставят. А иначе са много хубави и като цена и като възможности. Както по-горе се споменава са с двигател и имат много истинско движение (превключване) на стрелката. За съжаление обаче все още стрелките с такива механизми не са ми действащи и не мога да споделя как се държат след по-продължителна работа и изобщо дали са качествени въобще и за дълго.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия