Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Кой какви механизми ползва за стрелки?

<< < (38/38)

staff123:

--- Цитат на: Nenchev link=topic=132.msg121905#msg121905 date=1625027651 ---Не знам защо отхвърляш варианта със серво машинки...

--- Край на цитат ---

Предимствата им са доста, но на този етап съм се спрял на този вариант. Не търся най-лесното. Ако беше така, щях да се спра или на Arduino+серво или на готова машинка на Tillig или някой друг производител, която да си бъзикам наляво-надясно. Вероятно ще стигна до момента с Arduino-то, но засега не ми е приоритетен интерес.


--- Цитат на: Nenchev link=topic=132.msg121905#msg121905 date=1625027651 ---...Освен това, може да се регулира скоростта на превключване на стрелката - кеф ти бързо, кеф ти бавно - като истинските...

--- Край на цитат ---

Точно това ми е едната цел - да може да се регулира скоростта на моторчето. Може би бъркам, но това може да си го направя с понижаване на напрежението. Друг е въпроса дали мога да използвам едни и същи транзистори с различно напрежение на базата.

 :hi:

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия