Автор Тема: Кой какви механизми ползва за стрелки?  (Прочетена 89469 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #45 -: 31 Юли 2008, 07:46:41 »
Цитат
Малко съм извън темата, но в моя проект съм намалил много неща, като съм се опитал да спазя пропорциите. Например истинската гара Монпарнас е с 20 коловоза и два "гаражни". Моята ще бъде с 10 коловоза, един директен и два гаражни. Също съм намалил сградата с два етажа, за да мога да я направя по-тясна без да се загубят великолепните пропорции. Тази гара за мен е шедьовър на архитектурата и от момента, в който я видях за първи път, реших, че ще я имам на макета си.

Твоето макет ли ще е или диорама?...защото за макет , в който една от гарите ще ти е с 10 коловоза,то значи,че ще разполагаш със зала ,а не като нас с разни таванчета или стайчета?  ???

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #46 -: 31 Юли 2008, 08:25:17 »
Не бре... просто човека работи в N...  ;D Па ако беше и в Z e те тогава гледай пътя София - Варна хахахаха

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #47 -: 01 Август 2008, 00:33:01 »
Цитат
Вмъкни Цитат
Не бре... просто човека работи в N...   Па ако беше и в Z e те тогава гледай пътя София - Варна хахахаха

Да бе,къде ли съм блеял...заблудих се , че е в НО и за тва ми беше чудно.Извинявам се за недоглеждането.  ::)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #48 -: 03 Октомври 2008, 10:30:58 »
Хммм аз да ви запитам, тия конрадските механизми подходящи ли са за стрелките на Тилиг? Щото те не са с крайно положение, а седят по средата, ако няма какво да ги задържи... Та някой има ли идея?

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #49 -: 03 Октомври 2008, 12:06:29 »
Година и половина вече стана откак въведох в експлоатация точно същата комбинация-Тилиг стрелки с конрад механизми.Нямам проблеми -пасват си много добре,но трябва да се съобразиш с някои особености на механизмите иначе ще береш ягоди пардон ядове с тях

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #50 -: 03 Октомври 2008, 12:19:42 »
 ;D ;D ;D
Тъй като раздвижихме темата и аз да попитам нещо.
Ако така се движат стрелките на "memory wire" , не е ли прекалено бавно?
http://ru.youtube.com/watch?v=kKruegsB1PY&feature=related
http://ru.youtube.com/watch?v=UZ9R2Yywjj0&feature=related
Като това второто е н асерво , но и то ми се вижда също бавно...
 :o и ако не е толкова бавно , от къде може да се намери тоя "тел"?
Щото за бариери (суперско) и семафори ( може би) май по го бива !
 ??? ;D

« Последна редакция: 03 Октомври 2008, 12:23:16 от pach »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #51 -: 03 Октомври 2008, 12:28:55 »
Цитат на: TANO link=topic=132.msg10636#msg10636 date=1223024789
Година и половина вече стана откак въведох в експлоатация точно същата комбинация-Тилиг стрелки с конрад механизми.Нямам проблеми -пасват си много добре,но трябва да се съобразиш с някои особености на механизмите иначе ще береш ягоди пардон ядове с тях

Я дай жокер какви са особеностите? Да не гризна дръвцето.

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #52 -: 03 Октомври 2008, 12:53:00 »
Проблема е ,че на тоя канпутер в службата не мога да качвам снимки.Иначе бих споделил какво точно трябва да им се пипне на механизмите за да работят добре.
На въпроса на Пач-времето за обръщане на стрелка с ЕСОА е 2-3 сек. ,но в разпределителните гари се използват бързодействащи ЕСОА тип СПГ-3, при които времето е 0,55 - 0,65 сек.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #53 -: 03 Октомври 2008, 13:10:09 »
Уаууу!!! :o
Благодаря - ти явно ми отговори за действителните (1:1) стрелки , пък аз да си правя изводи.
Уф , аз до сега поради употребата ми на електромагнитни задвижки , съм свикнал да щракат като "бесни" , тоест нещо като ЕСОА тип СПГ-3 , пък то май това с тая "паметлива тел" си е по-близко до действителността , тоест нещо като стрелка с ЕСОА с време 2-3 сек.
Мдааа, човек се учи докато е жив  ;)
А някой да е ползвал такова задвижване (че гледам на "запад" май добива все по-голяма популярност).Аз намерих някакъв френски (или белгиъски...)сайт , дето се рекламира като производител на такива задвижки , но проводника е в масово производство , само дето не мога да схвана точно какъв е...пусти езици кат не учих на времето :-[
И още един въпрос - ако някой е ползвал или ползва такива задвижки , да питам дали не консумират прекалено голям ток?
Инак идеята за движение като в реалните стрелки направо ми допада много!!! ;D

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #54 -: 03 Октомври 2008, 13:27:13 »
За стрелките най добро си остава задвижването с мотор- т.е. същото като при оригинала. Жицата се ползва за задвижване на пантографи, семафори и др. не толкова бързи движения. Другото е че с моторните механизми можеш да захранваш "мъртвите" участъци на стрелките(при аналогово у-е), докато при жицата трябва да слагаш специално допълнително превключващо у-во. Общо взето на пазара има всичко, въпрос на избор е какво ще се използва за задвижване на едни или други механизми. При жицата доколкото помня се правеха сметки и се слагаше някво токоограничение с транзистор, в зависимост от дължината на жицата и хода И.

AleksPrograms

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #55 -: 13 Март 2010, 19:40:26 »
Тези механизми на Конрад стават ли да работят и не под маса, а до стрелката?

vlado1

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (6)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 248
  • Рейтинг: 23
  • TT - III,IV еп. DR - АЕЦ/БСлатина/София
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #56 -: 13 Март 2010, 20:26:10 »
По принцип не. Не че не можеш да измислиш някаква шантава конструкция и да ги сложиш отгоре, но ще изглеждат като НЛО-та по макета.  ;D

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #57 -: 14 Март 2010, 00:35:31 »
МОЛЯ за проявяване на разбиране към въпроса ми: А има ли механизми за стрелки, които МОГАТ да се използват в макет, който е еднопластов, тоест няма "отдолу" изобщо (което ще е моят първи тестов макет)? Например на Роко с оригинални роковски машинки/декодери могат ли да се съберат в самите стрелки и да не се прави "отдолу"?

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #58 -: 14 Март 2010, 00:54:01 »
Има два вида машинки - отгоре до стрелката и отдолу под масата.
Средно положение няма.
А поставяне на конрадските машинки отгоре е като правене на фалшиви монети от 5 ст - може, но е безсмислено.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Кой какви механизми ползва за стрелки?
« Отговор #59 -: 14 Март 2010, 01:23:53 »
Цитат на: bdz43r link=topic=132.msg37898#msg37898 date=1268520841
Има два вида машинки - отгоре до стрелката и отдолу под масата.
Средно положение няма.
А поставяне на конрадските машинки отгоре е като правене на фалшиви монети от 5 ст - може, но е безсмислено.

 ;D ;D :good:
... тоя младеж е много упорит и да знаеш че накрая наистина ще ги сложи ... отгоре  :sarcastic: