Главен форум | Main forum > Фремо | Fremo

Модулът на расн в НО.

(1/5) > >>

pach:
Хах ил пък АХ  ;D,ама сега открих че моят модул си няма тема...
На първо време ще събера снимките от направата му , а в последствие ща добавя коментарите около тях . :yes:

1.

подготовка за окончателно изрязване и продупчване на челата.Хванати са две по две сдва винта и гайки , за да се получи еднаквост на форми и размери.

2.

Тези отвори (с червеното ) се оказаха излишни.

3.

Сглобяване на основният носещ сандък.
На страниците (южната и особено на северната) вече си личат бъдещата река с водопад,
шосе и очертанието на речното корито в долината , която всъщност ще "преодолява" моста.

4.

Поглед от дясно.

5.

Поглед отляво.

6.

Положени са основите на железопътното трасе от двете страни на бъдещият мост.

7.

8.

Междувременно  макар и с временен мост направен с плоскост  от пресован картон и няколко трупчета , модула направи първа репетиция за клубно участие.

9.

10.

11.

но това не продължи дълго - събрах и сглобих моста с подръчни материали:
лайсни за теракотени плочки , "П"-образни пиковски страри прави релси и изрезки от печатни платки...

12.

13.

14.

и на следващата среща вече направи опит за дебют и самият мост...

15.

на същата среща се видя , че модулът стъпи на краката си ...

16.

...а аз паднах на колене пред него  :haha:

17.

по причини ясни ...

18.

... да опитам да се оправя в плетеницата от кабели дето му бях спретнал... :blush2:

19.

...бе започнато оформлението на коритото на рекато под моста

20.

с полудялан и...

21.

...дялан "камък"...

22.

"порасна" така любимиет ми папур - да има къде да притихват и се ослушват патиците. :lol:

23.

"Течащата" вода оголи едрите камънаци по незащитеният от каменното корито бряг ... :yes:

и тревата започна да расте... ;D

24.

25.

а това бялото е "разпенената" река преди да се втвърди - един неуспешен опит за нова технология при направата на течаща вода.(но ще има още опити със същият материал - С200).

26.

междувременно "поозеленен" , снабден с шосе и тук таме с някоя "скала"
модулът продължи с изявите си на срещите при Жоро.. :blush2:

27.

предизвиквайки нарастващ интерес... :lol:

28.

но тъй като реката "изтече" при преноса му в колата ...

29.

остатъка от нея пресъхна бързо - всяко зло за добро , щото така стана полумътна и вълниста основата над пясъка за бъдещият (вече по-успешен) опит за направата на река...

30.


 ;D ;D ;D
...очаквайте продължение (особено ако си намеря снимките от следващият етап... :blush2:)

И така до пълното му завършване и официално представяне на някоя от следващите ни срещи в края на месеца ...(ма няма да е и вдругиден де  :spiteful:).

 ;D :yes: ;D

pach:
Мда , специални благодарности на колегите които са го снимали ,
 и чийто снимки съм ползвал тук!!!
 :give_rose:

pach:
На срещата в събота , никой не забеляза , че вече подпорите на моста са от полудялан камък. ;)



но заради алармата дето вдигна Рефил , ще се прави нов мост явно... :spiteful:

Adrian:


не , но всички забелязаха как си докарал поразително ала БДЗ релсовия път - демек :

ЮФКА  :angry:

pach:

--- Цитат на: Adrian link=topic=1323.msg18554#msg18554 date=1233572352 ---

не , но всички забелязаха как си докарал поразително ала БДЗ релсовия път - демек :

ЮФКА  :angry:

--- Край на цитат ---
Ми ще стане на юфка , след като при монтажа го забихте в твоя модул!?!?! :angry:
Моите релси са запоени в края на модула върху медни нитове 8 х 3,5 х 25 мм (глава х дебелина х дълбочина)  , та ми е чудно как така се изхитрихте да огънете така релсите ???  :angry:
Ама следващият път няма аз да си отпоявам релсите :nono: и да ги напасвам по съседният модул (дето за шест часа е сглобен :on_the_quiet:) , да видим как ще прелитат вагоните през празнините ви ?!!!!
Този модул ще бъде завършен в този му вид и повече няма да го преустройвам.
Който му намери мааана , ще бъде така любезен да я отремонтира...
 :dirol: :dirol: :dirol: и аз ще гледам юфката от страни.... :sarcastic: :sarcastic:
 :spiteful: :lol: ;D ;D ;D :hi:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия