Автор Тема: Trenulete.ro ~ Build your own world ~  (Прочетена 22340 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« -: 30 Януари 2009, 12:03:18 »
Очевидно това е добре познат клуб у нас - от подхвърлени и изречени фрази
разбирам, че поне 10-на български фена го посещават .
Аз също имам профил там - създадох го миналата година и съм много доволен
от взаимодействието с няколко колеги - осъществихме успешни размени на български за румънски вагони.
Това е един много добър тризъбец : сайт, магазин и форум. Нашумя много покрай новият лок на Тилиг
нашата 06-та. Абонираните редовно получаваме новини ,а Mr Prognosis отдавна публикува тук своите разработки .
Преди малко размених на лична няколко фрази и го подканих да направи представянев секцията Friends , на което той ми е написал , че би желал неговите постове да бъдат прехвърлени там (тук); споменал е ,че заглавията би било добре да са на английски.

Тази тема я откривам и във връзка с въпроса на Lubomir по повод желанието му за връзка и поръчка на 06-та. Тук Любо може да постави директно въпроса си на английски.

Well my friends , here is the Romanian place : www.trenulete.ro. You are welcome !

Let me introduce you our friend from Romania - Mr Prognosis ,
pls tell us some story or history about... ?


« Последна редакция: 30 Януари 2009, 12:05:49 от Adrian »

prognosis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #1 -: 31 Януари 2009, 10:00:33 »
Как да се изгради диорама от нулата!

   
Този сайт е конгломерат на действие, ефект на случаен принцип и моята страст за trenuleţele властта. Неговата страст се превръща в изкуство, в движение и прати на света, тя може да се види в този сайт ... Той се появи в края на краищата, форма на изразяване на детето в мен.

Честно казано, ние всички се очаква от мен, че след време да покажат и знаци maturizării! Години са минали! Имам голямо момче, в колеж в Констанца, но аз все още съм дете остана. Разликата се крие само в цената на играчките!
   
Моята работа в модела железопътни диорама на Slobozia, двойно съединение система аналог мащаб 1 / 87 (H0). Еволюция на dioramas от мечта в реалност, направено с ограничени ресурси, като се използва колкото се може повече преизползваеми материали. Различни схеми за автоматизация, електрификация и осветление, концепцията на техните собствени модификации и подобрения в подвижния състав, планове на сгради, завършени къщи.
   
Всъщност аз исках да реализира една мечта. Сън, в който всичките ми идеи за живота автоматизация. Имах много идеи и все още имаме прилагани за всички. Започнах работа върху диорама през септември 2007. История и еволюцията работи "град на хол", могат да бъдат последвани тук. http://trenulete.info/diorama/arh-2008.htm

   
На първо не знам нищо за миниатюрни влакове. Моята професия е журналист. Нито уебмастъра не знаеше прекалено много. Четох много форуми, аз документират и се опитаха да си сложа идеи на практика. Имам пари. Са сериозно болни и BPOC астма и не работи. Единствената ми утеха е работа на диорама. Значи, аз исках да се постигне много етапи на рециклирани материали в къщата. Химикалки, клечка за зъби, телове, сайт на чай, картон, телефонни карти. Много от къщите са на моя компютър и култура. Пари за диорама Направих lokomotive ремонт на стари, носене, която ремонтира и после продава. Дървета са изработени от сушени подправки. Leustean, магданоз, риган, резене, и други. Други дървета са изработени от гъбата баня.

   
Да се върна сега, защото аз не се чувствам добре. Ние приветстваме и желанието ти късмет и здраве.


CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #2 -: 31 Януари 2009, 13:46:17 »
Great translator! Congratulations!

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #3 -: 01 Февруари 2009, 17:16:51 »
Адри, аз също си направих акаунт и дори заявка, обаче нищо. Пратих е-мейл - пак нищо! Сега виждам, че адреса за заявки е друг,не като този в сайта. Е, пратих и на него запитване да видим ще стане ли нещо. Боря се вече 1 седмица без резултат. Ако можеш, обърни внимание на човека(разбрах че се познавате), че ако модела се е изчерпал просто да го турят на червено за да не си губим взаимно времето. Ще съм ти благодарен, ако помогнеш да направим контакт с човека. Утре може и по телефона да му се обадя, дано да се оправим с английския... че тоя модел го сънувам вече има няма 25-30г.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #4 -: 01 Февруари 2009, 20:13:43 »


Любо , знам з всичките тези проблеми и обърнах внимание на Prognosis. Той беше ИЗКЛЮЧИТЕЛНО отзивчив като ми уреди връзка директно със склада . Даде ми име на човек с който се свързах и ми беше обяснено ,че сегашното ПЪРВО количество било с ПРОБЛЕМ в баланса , попитаха ме имам ли търпение да изчакам ВТОРОТО количество през март , което ще е с ОТСТРАНЕН проблем ; намекнаха ,че всичко е ограничено и че ще напрвят възможното да получа ОГРАНИЧЕНА бройка - 4/5 .
Резервирал съм ги .Не бързам да го обявявам , защото румънците са някакси несигурни , но видя ли се с 5 бройки в ръце , 4 ма още ще намажат. С едно момче от техния форум се разбрах да ми вземе бройка , той бил поръчал но още не му я дават. Всичко е много странно и мистериозно :(

prognosis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #5 -: 01 Февруари 2009, 20:30:21 »
   
Не е загадъчен. Локомотив има повредени остатъка. Вносителите, които не знаят, че са получили оплаквания от клиенти. Облицовки, допуснати до грешката и ще определи следното. Други двигатели ще дойде през март, без недостатък. Ще бъде достатъчно. Мистерия е, че търговците на дребно да не кажа истината само за да продава лошо продукти. Казах на Адриан истината. Не съм искал да нараня хората. Харесва ми да правя добро, за да помогне! Аз няма пари за мен да взема локомотив, но дори не са съгласни, че моите приятели ще се заблуждавайте. Г-н Мариус носи добри модели, без дефекти.

Успех и търпение.
« Последна редакция: 01 Февруари 2009, 20:36:53 от prognosis »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #6 -: 01 Февруари 2009, 21:00:52 »
Да , всичко е ок , благодаря на Prognosis -както казах - точен е и коректен !
Току-що получих отговор от Mr.Marius , който ме успокоява , че на 15 т.м. заминава за Нюнберг да договорира новата изправна доставка и веднага след като получи локомотивите ще ми прати про- форма за да направя банков превод.
Освен това нека всеки , който желае да посети неговия сайт :
www.minitechnik.ro
там се предлагат и румънски вагони - собствено производство . Интересното е ,че само срещу 15 евро могат да сложат различни номера на локомотивите.
Ето част от отговора и запитването писмото в оригинал :

Dear Mister Ivanov,

Thank you for your e-mail. Yes, is true, there will be a new series of DA-060 in March-April. I will go to the Nurnberg Toy Fair and I will contact you after the 15th of February. Don't worry, you will have the locomotives.
For some additional money I can make for you different numbers. It will cost you around 15 EUR/locomotive.
About the payment. You will receive a proforma invoice and you will pay it by bank transfer. But this will be possible only after I will have in stock the locomotives. Also please visit our site (www.minitechnik.ro), you will see some Romanian freight cars. We are the only company that makes such wagons. I can also help you with photo etched parts and also with pad printing for small series.
But we can speak about all of this after my return.

Best regards,
Marius Aureliu

Adrian ivanov wrote:

 Hi, Mr.Marius ,

I'm Adrian , regards from Sofia , Bulgaria ;)

From 'Prognosis'(Arin) I understood that we ( www.railwaypassion.com)

can order a little quantity ( I mean 4-5 pieces) of Tillig DA060 HO/DC CFR.

We are interesting of that loc , couse BDZ use it as serie 06 .

But much people here are in trouble , they thing the loc was sold out and can't find the way to find it.

"Prognosis" is our noble guest , he advice me to connect with you, he also said that

there will be' second' quantities in march without the problem wich have the first one.

Pls , let me know can we do somе buisness ? - what you advice me ?

......................
Понеже искам всичко да е прозрачно и всеки желаещ да се снабди с този локомотив  - затова публикувам кореспонденцията.
Дайте да се преброим желаещите за лок - да видим какво е реалното количество ? - заявявайте тук ? - или в друга тема ?

---------------------------------
Prognosis - thanks a lot !

« Последна редакция: 01 Февруари 2009, 21:19:38 от Adrian »

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #7 -: 01 Февруари 2009, 23:03:44 »
Ok, now everything is clear! We can wait, until you are ready to suply.
 :good:

prognosis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #8 -: 02 Февруари 2009, 09:02:15 »
I am so glad for you. :good:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #9 -: 02 Февруари 2009, 10:43:37 »
Hi Prognosis,
I just have received email form Trenulete with proforma invoice for my models(2 pces). But after your explanations in reference to the motor problems, I am confused - to pay or not to pay(such a dilemma  :unsure:) that invoice. Would you be able to explain more detailed on English what kind of the motor problem has that model. The reason for that is because I have clear information from Tillig(the source is very reliable), that this model will not be produced  any more. If the motor's problem is only minor, and can be fixed by my self it's not problem to pay that invoice.
The biggest problem I think, is to miss last items in Trenulete and to forged this model forever.
Your suggestion will be highly appreciated!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #10 -: 02 Февруари 2009, 12:06:44 »
Доколкото разбрах , забавянето или неприемането на заявки , идва от премълчаният (от търговците) проблем с двигателите на първата серия .
Проблем който Прогнозата е упоменал , в желанието си да не бъдем разочаровани.
Ако действително от Тилиг няма да произвеждат повече , то е хубаво , колегата от Румъния да опише подробно какъв е дефекта в двигателя (както предлага Любо) и всеки сам да си прави сметка , сега ли да праща парите , да чака втората серия или да остане без модел.
Ако се разчита на продажбите в И-бей , после може да не е ясно точно за коя серия се играе (дефектна или не).
Сега остава Прогнозата да ни каже какъв е точно техническият проблем ?
А тези дето са дефектни не трябва ли да са на намалена цена?

prognosis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #11 -: 03 Февруари 2009, 09:17:59 »
   
Дефект е балансиране в локомотив работа.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #12 -: 03 Февруари 2009, 10:17:22 »
If balancing of the rotor is the only problem, I thing that can be be fixed by my self in just of couple of minutes. In such an electric motor, static balancing of the rotor is completely enough!
Thank you!

prognosis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #13 -: 15 Февруари 2009, 11:07:53 »
@ Adrian

   
Marius has 060 locomotives. They arrived two days ago. Please contact him if you want them.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Trenulete.ro ~ Build your own world ~
« Отговор #14 -: 15 Февруари 2009, 19:25:10 »


Утре ще му пиша на Мариус ; досега само Мишо иска лок , има ли други желаещи ?

Tomorrow I'll write to Marius :)