Автор Тема: Кой от двата трансформатора да избера.  (Прочетена 7532 пъти)


EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой от двата трансформатора да избера.
« Отговор #1 -: 18 Декември 2007, 22:48:36 »
Аз бих взел този на ROCO... има до по-голям волтаж, а и носи на по-голям товар... т.е. по-мощен е...
Като изработка и издръжливост не мога да коментирам, тъй като не съм се докосвал нито до единия, нито до другия...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Кой от двата трансформатора да избера.
« Отговор #2 -: 18 Декември 2007, 23:43:19 »
И на мен роковския като че ли по ми харесва. :)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Кой от двата трансформатора да избера.
« Отговор #3 -: 23 Декември 2008, 11:14:04 »
Още за избора на трансформатор... Като човек, който не разбира много от тоци, си задавам един въпрос относно осветлението на сгради, гари и улично. Колко трансформатора са ми нужни за да захраня цялото осветление на макета, което ще е изцяло диодно? За сега разполагам с два от старите (сивите) Pico. Може би са достатъчни, имайки предвид консумацията на диодите!? Не искам да сгреша и за това питам колко диода мога да включа да светят на един трансформатор?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой от двата трансформатора да избера.
« Отговор #4 -: 23 Декември 2008, 11:52:51 »
Да ама този на РОСО в бея вече го няма , явно го продадоха - вижте линка!
Евростар , много просто !
Делиш максималната консумация която може да предложи трафа на броя на светодиодите умножено по тяхната консумация.На всеки светодиод предвиждаш консумация от 20 mA (или 0.02 то А) със запас.
Пример:
Трафа ти дава 1 А (или 1000 mA)
1000 / 20 = 50  тоест можеш да захраниш едновременно около 50 светодиода. (50 * 0,02 А =  1А).Бързо лесно , на ум става.
Ако резисторите които монтираш на светодиодите позволяват максимална консумация от 10 mA на светодиод (все още няма кой знае каква разлика в силата на светене ) ясно е че това число може да скочи и до 100 броя...за този траф от 1А...
Дали ще са светодиоди , лампички , релета и  други , за ад прецениш трябва да направиш сбора от постоянната им консумация на ток , равен на максималната консумация която може да отдаде трафа.
Винаги имаш запас от енергия , тъй като едва ли всичко ти работи в един и същи момент ... 

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Кой от двата трансформатора да избера.
« Отговор #5 -: 23 Декември 2008, 15:13:01 »
Я си вземи един втора употреба на Piko - FZ1 и да ти е мирна главата.. има и прав, и крив ток... Има селенов изправител, който издържа страхотни претоварвания без никакви повреди... Виж из частта Купува/продава на форума - има поне два, които се продават... Дори и да няма много добър външен вид, пак го вземи - лесно може да го боядисаш отвън със спрей.