Автор Тема: Железопътни катастрофи и изцепки  (Прочетена 395898 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1096 -: 13 Юни 2021, 15:39:27 »
В разгара на ремонта на Централна гара София - изпратиха влака за Драгоман към дефилето, а този за Варна към Драгоман  :blink::agree::fool:

http://balkanec.bg/unikalno-izpratiha-vlak-za-dragoman-kam-defileto-a-tozi-za-varna-kam-dragoman-51593.html 
« Последна редакция: 13 Юни 2021, 15:43:35 от pavlinbg »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1097 -: 13 Юни 2021, 20:03:11 »
Не се случва за пръв път.
Разказвано ми от е машинист, за подобни случай, от преди години.
Още преди последния ремонт на гарата.
Не знам дали е останало нещо от старата система за управление,
 но явно  от човешкия фактор има още!
 :lol: :lol: :lol:

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1098 -: 14 Юни 2021, 12:28:33 »
На мен ми се случи същото във Франкфурт декември 2018. Бях там на концерт на MANOWAR и закъснях заради тази грешка с почти час, отделно че си плащаш за всяко качване и слизане, нищо че бяха объркали стрелките.  :diablo:

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1099 -: 14 Юни 2021, 12:51:39 »
Цитат на: pach link=topic=1410.msg121831#msg121831 date=1623603791
Не знам дали е останало нещо от старата система за управление,
 но явно  от човешкия фактор има още!
Осигурителната техника си е старата и е добра, но тя изолира човешкия фактор само по отношение на безопасността. Рискът някой да натисне съседния бутон или да обърка кой влак на кой коловоз е го има винаги... това се случва всъщност много често почти навсякъде.

Истинският панаир ще стане, когато сега ремонтираната част от гарата стане готова и се разтури останалото... тогава е планирано работещата част да е без никаква осигурителна техника и ще е истинско щастие, ако се разминем само с объркани посоки и пуснати един срещу друг влакове по коловозите.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1100 -: 14 Юни 2021, 13:30:49 »
И при мен се случи същото през 06/15, на път от Берлин за Дортмунд. Някъде по средата хванахме пътя за Мозамбик и трябваше ICE-то да се връща назад. В Дортмунд слезнахме с час и половина закъснение...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1101 -: 14 Юни 2021, 17:06:01 »

И при мен веднъж се случи същото - трябваше да тръгна към Косхорайхагоебаф, а се озовах в Сливен

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1102 -: 14 Юни 2021, 18:33:42 »
Цитат на: Adrian link=topic=1410.msg121836#msg121836 date=1623679561
И при мен веднъж се случи същото - трябваше да тръгна към Косхорайхагоебаф, а се озовах в Сливен

А аз те чаках ,чаках, вече час...но не чух нашият сигнал.... :( :( :(

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1103 -: 14 Юни 2021, 19:02:54 »
Държа да потвърдя, че не съм се пошегувал или измислил случката от по-горния си пост.
Бях с няколко приятели на "прощалното" както беше обявено тогава турне на Manowar във Франкфурт. Два-три дена се повеселихме добре (наистина голяма веселба беше, даже безмалко да забравим за какво сме отишли...) в града и вечерта, когато дойде време за концерта, хванахме влака от централната гара във Франкфурт и след около 10-12 минути път влака спря отвори врати и от другите фенове, с които беше пълно разбрахме че машиниста е съобщил, че е станала грешка и сме поели по линия 3 вместо 7, доколкото помня номерата. Слязохме всички, чакахме влак към главната гара и от там пак този път по коректната линия към Арена незнам си коя - пише я на гърба на тениската. Разбира се си плащаш на всяко качване във влак, а на централната гара беше вече настъпил истински хаос. Закъсняхме с почти час, горе-долу половината концерт изгледахме.
 По-голямото фиаско обаче беше на следващия ден на път към България. 5 см сняг затвориха 3 от 4-те писти на летището, странно защо никой не чистеше и хаоса от предния ден на гарата ми се видя мил спомен....Нашия полет беше отменен, както и стотици други - знаете огромно транзитно летище и в крайна сметка платих едни безумни пари  - абсолютен рекет за да хвана друг полет, в разрез на всички правила и закони за защита на потребителите, но трябваше да се прибера спешно. Другите спаха два дена на летището....
Честно казано прибрах се с един горчив вкус и не беше само от бирата....
 
« Последна редакция: 14 Юни 2021, 19:17:11 от j.k.kolev »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1104 -: 29 Юни 2021, 15:09:41 »
https://dnes.dir.bg/intsidenti/vlak-ubi-na-myasto-zhena-v-loveshko

Жена е починала, след като е била блъсната от влак в Летница, съобщават от областната дирекция на МВР в Ловеч. Инцидентът е станал снощи, около 20.00 часа.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1105 -: 29 Юни 2021, 21:12:33 »
https://dnes.dir.bg/intsidenti/pusnaha-2-vlaka-edin-sreshtu-drug-v-karlovo-mashinist-predotvrati-tragediyata

Машинист предотврати челен сблъсък между две пътнически композиции на жп гара Карлово.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1106 -: 30 Юни 2021, 17:40:17 »
Цитат на: toniemi link=topic=1410.msg121902#msg121902 date=1624990353
https://dnes.dir.bg/intsidenti/pusnaha-2-vlaka-edin-sreshtu-drug-v-karlovo-mashinist-predotvrati-tragediyata

Машинист предотврати челен сблъсък между две пътнически композиции на жп гара Карлово.
https://dnes.dir.bg/intsidenti/greshka-na-rakovoditelya-dvizhenie-vkarala-dvata-vlaka-v-edin-kolovoz-na-gara-karlovo
По информация на Dir.bg грешката е на ръководителя движение на карловската гара, който преди навлизането в гарата на бързия влак Бургас-София се заблуждава и обръща стрелката, така че го насочва към четвъртия коловоз. Там обаче с редовен входен сигнал вече е приет бързият влак от София към Бургас.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1107 -: 08 Юли 2021, 20:38:00 »
https://dnes.dir.bg/intsidenti/vlak-blasna-kola-ostavena-ot-dvama-18-godishni-mezhdu-barierite-na-zhp-prelez-v-karlovo

Влак е блъснал лек автомобил на жп прелез в Карлово. Пострадали няма, съобщават от Областната дирекция на МВР в Пловдив.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1108 -: 09 Юли 2021, 13:25:26 »
https://dnes.dir.bg/svyat/vlak-deraylira-v-avstriya-raneni-sa-17-uchenitsi-snimki

Регионален пътнически влак дерайлира във федерална провинция Залцбург. Един от вагоните е паднал в река Мура, ранени са 17 ученици, каза за ТАСС Антон Шилхер, ръководител на регионална спасителна операция на Червения кръст.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Железопътни катастрофи и изцепки
« Отговор #1109 -: 09 Юли 2021, 22:49:21 »
https://www.mediapool.bg/razedineni-relsi-za-malko-da-dovedat-do-nov-zhp-intsident-news323993.html

Нов железопътен инцидент е предотвратен тази сутрин благодарение на бързата реакция на машиниста, съобщиха от "Булмаркет рейл карго". Причината е дупка в релсите, оставена при ремонта на съоръжението.