Автор Тема: Симyлаторните игри с влакове  (Прочетена 74527 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #60 -: 12 Декември 2010, 12:15:31 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=145.msg50037#msg50037 date=1290965505
http://www.vgames.bg/igra/logicheski-igri/16877/railroad-shunting-puzzle

Това ме изкефи! Като самоучител по маневрена дейност е :)

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #61 -: 21 Януари 2011, 14:11:19 »
Здравейте!
Имам едно въпросче относно Trainz Railroad Simulator 2009.
Как мога да добавям машинисти? В смисъл като правя корекции по някоя карта и по-точно по подвижния състав.
:)

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #62 -: 21 Януари 2011, 20:55:13 »
Тук може да намериш всичко за играта че и бдж влакове
http://trainz-bg.com/

LOKY

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #63 -: 17 Ноември 2011, 20:13:06 »
Реших да отворя тази тема защото мисля че тази програма/игра е доста полезна що се отнася до сценарий за макет и изобщо за сътворяване на реалени или измислени местоположения.Хубавото е че с нея може да се пресъздаде виртуално инсценирани маршрути маневри и т.н.
Още от 2004та се занимавам с Trainz разбира се торент версия без каквито и да било addons за сега най-оперативна е Trainz 2009 просто защото има най-голям брой подвижен състав сгради релси фауна сценировка и т.н.
Та идеята като цяло е сценарий за макет кой влак за къде отива кой и защо изчаква разпределение на вагони по коловози товарни дейности и т.н.
Пример: Започвате да речем в 10:00 часа на някоя си гара и имате за задача с маневрения локомотив да закарате да речем 3 вагона до някъде си да ги натоварите и да се върнете като през цялото време спазвате знаци скорост и време.След като изпълните това поемате управлението на някоя товарна или пътническа композиция разбира се според зависи от местоположението гарата индустрията и т.н. като трябва да изпълните сценария според съответните изисквания време скорост знаци.
Та Trainz мисля че много може да помогне на много от нас които са се сдобили с неща които в един момент няма къде да сложат на макета си или не пасват грам там където си мислиме че ще са супер а не искат да се разделят с тях просто защото ги кефат много. И чрез тази програма/игра хората могат да си създадът представа според техните изисквания харесвания и интереси какво да си купят и към какво да се стремят за да го постигнат колкото се може по-реално.Всеки от нас знае като види нещо което много му хареса и -ей тва треа да го имам- и после "греда" няма къде да го сложа.Та всички знаеме че това не е изобщо никак даже евтино хоби и винаги е по-добре да знаеме какво да закупиме за да ни радва.Ето за това според мен си заслужава да си пестиш парите и през това време да се занимаеш доколкото ти е развинтена фантазията според разбира се и мястото което можеш да отделиш за макет което е толкова трудно колко и финансовото с Trainz.
Поне на мен много ми помогнаха годините прекарани в проектиране с Trainz.
Надявам се да съм бил полезен на хората занимаващи се с това прекрасно заразно хоби :)           

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #64 -: 17 Ноември 2011, 20:48:37 »
Абе аз много отдавна се мъча да играя на тоя симулатор,ама все не успявам да намеря читава из нета.Дай някакъв линк да я сваля,ако може :hi:

LOKY

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #65 -: 17 Ноември 2011, 20:52:49 »
http://zamunda.net/details.php?id=155450&hit=1 или просто влез в Замунда и напиши Trainz и гледай за 2009 мисля че е само 1 :) ю
Препоръчителни изисквания:

OS: Windows XP Service Pack 2

Processor: Intel Core 2 Duo (or equivalent)

RAM: 2GB RAM

Video: 256MB 3D Graphics Card (NVIDIA GeForce7 Series or equivalent) 



« Последна редакция: 17 Ноември 2011, 20:55:08 от LOKY »

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #66 -: 17 Ноември 2011, 21:06:06 »
аз съм играл траинз 2009 супер е !! ето линк за БГ трасета и влакове има уроци как се слагат в форума и  в раздел помощ http://trainz-bg.com/

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #67 -: 17 Ноември 2011, 21:11:48 »
Я ги зарежете тези глупости и елате да си поиграете онлайн :haha:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #68 -: 17 Ноември 2011, 21:41:43 »
Цитат на: liro4605 link=topic=3416.msg67564#msg67564 date=1321557108
Я ги зарежете тези глупости и елате да си поиграете онлайн :haha:
Ми айде де,казваш-идвам ;) :spiteful:

LOKY

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #69 -: 17 Ноември 2011, 22:15:34 »
На Лиро му е лесно хахаха и аз се кефех кат малък дядо ми кат ме качваше по локомотивите (д**ба точно бях свикнал с 45 серия и го пенсионираха) та уви сега само виртуално :)

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #70 -: 18 Ноември 2011, 08:33:01 »
Това виртуално си е чиста загуба на време. :scratch_ones_head: Нищо не е същото.Преди време от любопитство съм ги отварял тез "симулатори".

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #71 -: 18 Ноември 2011, 08:41:01 »
Така де...не те ли удари в кръста преминаването през някой кофти джойнт (така ли се пише  :blush2:)
какво караш всъщност!?!???!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :hi: :drinks:

LOKY

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #72 -: 18 Ноември 2011, 10:49:47 »
Разбира се че не е същото но поне можеш да добиеш някаква представа все пак не всеки може да се качи на локомотив и да го покара :)Та да поясна преди години дядо ми работеше в депото в Подуяне та покрай него се запалих по хобито като цяло и ме качваше по локомотивите та се понаучих на това онова :) разбира се нищо не може да се сравни с реалното управление но поне хората от Trainz са се постарали да го пресъздадът точно за хора които са нямали досег с преживяването да задвижат 70 тона машина :)

...dispatcher...
« Последна редакция: 18 Ноември 2011, 11:20:59 от Dispatcher »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #73 -: 18 Ноември 2011, 11:13:33 »
Цитат на: liro4605 link=topic=3416.msg67579#msg67579 date=1321597981
Това виртуално си е чиста загуба на време. :scratch_ones_head: Нищо не е същото.Преди време от любопитство съм ги отварял тез "симулатори".

Е, то и писането в тоя форум си е нещо такова (загуба на време), ама ей на, пишем...

В трейн симулатора може да се карат почти всякакви парни локомотиви,
които в реалността само Емо трамвая (и още много малко други) могат да карат.
А мене специално електрическата тяга никак, ама никак не ме кефи :)
ОК, Шкодата е еблематичен локомотив за БДЖ, но няма нито чара, нито романтиката, която има парата.
В железниците няма нищо по вълнуващо от това да видиш как превъртат на место едни огромни червени колела със спици.
(при 600мм диаметър на цилиндъра и 16 бара налягане в котела това са около 45 тона усилие от място)
Това е нещото, което дава "цвят" на железницата. Като не можем да го изпитаме на живо,
просто можем да покараме "фалшиви" виртуални влакове в симулатора :)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Симyлаторните игри с влакове
« Отговор #74 -: 18 Ноември 2011, 11:26:43 »
Цитат на: pach link=topic=3416.msg67580#msg67580 date=1321598461
Така де...не те ли удари в кръста преминаването през някой кофти джойнт (така ли се пише  :blush2:)
какво караш всъщност!?!???!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :hi: :drinks:

Казва се "джонт", не "джойнт"

1. "Джонт" от "джонтова връзка", "джонтова планка" и т.н.
2. "Джойнт" от "трева, наркотик"