Автор Тема: ROCO MultiMAUS 10810  (Прочетена 111162 пъти)

mopcku

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #30 -: 03 Юли 2010, 18:51:07 »

 :) и аз така си мислех, ама да питам все пак - мерси

иво

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #31 -: 18 Декември 2010, 21:09:38 »
Аз хич не разбирам как се борави с мултимаус но преди 1 седмица успешно си подкарах един локомотив дигитално ,а днес ми пристигна един влак с декодер и аз си го записах като нов (с функцията NEW) обаче не се движи на тоя адрес а на адреса на оня лок от преди 1 седмица т.е. локовете ми се движат на 1 адрес а са 2 различни
Моля помогнете аз си мисля че могат да се движат двата лока на различни адреси (нали примерно единия бавно другия бързо) ГРЕША ЛИ?
КЪДЕ ГРЕША???

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #32 -: 18 Декември 2010, 21:15:10 »
А програмира ли новия локомотив да работи с новия му адрес? Ако не си, най-вероятно и двата локомотива работят на адрес 3, който е по подразбиране.

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #33 -: 18 Декември 2010, 21:17:40 »
Как да го програмирам?

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #34 -: 18 Декември 2010, 21:52:52 »
Цитат на: ivo link=topic=1457.msg21332#msg21332 date=1237289341
http://www.railwaypassion.com/?cid=89&NewsId=73

може да свалите от тука: 

http://okoto.info/files/MultiMaus_Roco_10810-BG.pdf

http://okoto.info/files/MultiMaus_Roco_10810-BG.doc

http://okoto.info/files/MultiMaus_Roco_10810-BG.zip


Митко, прочети тук. Може да откриеш отговора на загадката, пред която си се изправил!  :good:

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #35 -: 18 Декември 2010, 22:33:18 »
Да прочетох ги но не ми е ясно как да го направя и какво ще се промени.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #36 -: 18 Декември 2010, 22:56:16 »
Предполага се, че с функцията NEW си записал новия локомотив с някакъв адрес.
Сега трябва да програмираш и локомотива да отговаря на този адрес.
1. Махаш всички други локомотиви от релсите;
2. Влизаш в менюто (MENU + Shift);
3. Отиваш на PROGR;
4. В PROGR отиваш на CV MO;
5. Излиза надпис "CV _" (с мигаща черта). Натискаш "1", за да програмираш CV1 - адреса на локомотива;
6. Излиза "V = 3", което е адреса по подразбиране. Въвеждаш какъвто адрес искаш да сложиш (трябва да е същия, който си въвел с функцията NEW) и натискаш ОК.
Локомотивът трябва вече да работи на новия си адрес.
Заб. 1: По този начин новия адрес се присвоява на всички локомотиви върху релсите. Ако си оставил два или повече локомотива, те всички ще получат един адрес.
Заб. 2: Ако мишката работи в POM режим на програмиране, при опит за промяна на CV1 ще излезе съобщение "ERR 4". Ако това се случва при теб:
- В меню PROGR отиваш на MODE;
- В MODE имаш две възможности - CV и POM. Избираш CV и натискаш OK.
« Последна редакция: 18 Декември 2010, 23:06:11 от bdz43r »

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #37 -: 18 Декември 2010, 23:59:56 »
Много благодаря за обяснението!! :im_so_happy: :good:

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #38 -: 20 Март 2011, 13:57:43 »
Искам да попитам някои знаели как да програмирам по точно как да сменя местата на функциите на на локомотива
мерси предварително  :hi:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #39 -: 20 Март 2011, 15:43:52 »
Кои функции и на какъв декодер?
(предполага се звуков)

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #40 -: 20 Март 2011, 17:00:11 »
Декодера не е звуков но принципно проблема е че когато получих два нови вагона извадих ги от кутийте и ги пуснах с въпросния локомотив (вагоните са цифрови) и двата сфетнаха когато включих 7-ма функция, след това реших да ги поставя на различни функций тъй че да святкат по отделно и тогава стана обърквацията и сега изобщо не святкат (освен на отделни адреси)   :fie:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #41 -: 21 Март 2011, 14:53:56 »
Преди това махни всичко от релсите - ако нямаш отделна програмираща, и работи последователно само с единия вагон до получаването на резултат. Повтаряш после с втория и би трябвало да имаш също резултат.
Като начало върни фабричните настройки на декодерите във вагоните.
Ако имаш повтаряемост на резултата - тоест светват и двата на F7 - значи са здрави и работоспособни.

Впрочем ако искаш да ги направиш на различни функции да работят, трябва не само да ги променяш като програмно  съдържание , но и да превключиш съответната функция чисто хардуерно. При това при трябва да се увериш в програматора , че тези функции са ти включени във файла за зареждане. И това е при условие, че програматора ти има обратна връзска - тоест може да чете съдържанието на СV-тата ВЯРНО.

На твойте вагонни декодери, най-вероятно са изкарани проводници от една и съща функция.
Това трябавва да го провериш - тоест да разглобиш вагона и да сравниш с придружаващата го документация, дали въобще е харсдуерно предвидено повече от една функция като изход.
Обикновенно локомотивни декодери имат най-много до три функции, освен звук - за фаровете, за димогенератора и доста рядко за служебно осветление (или в пеща...кабината и т.н.).
В тази връзка много ми е съмнително да има такива декодери във вагоните ти.

Впрочем когато се задава въпрос, би тррябвало да се дадат и всички възможни данни, за да не се губи времето от типа:
Цитат
- Какви са ти вагоните.
- Ами кат.№.......
- На коя фирма?
- На фирма.......
- Какви са ти декодерите вътре !?!
- С декодери модел........
- А на какво ги програмираш....
- На Есу .......
- Какво си направил до сега....
и т.н. и т.н.


 В противен случай никой не трябва да се учудва (Наско - теб за пример ползвам),
защо никой не му отговоря - нито някой иска да си губи времето по този начин,
 нито пък има гадателски способности, за да знае предварително къде е проблема и кое не е, или пък е грешно направено.

Или както казват в други форуми - отговори ще получиш само ако знаеш и зададеш правилно въпроса си!
 ;D ;D ;D

ПП.лелее...явно съм бил много разсеян...с толкова грешки. :blush2:
« Последна редакция: 24 Март 2011, 08:31:04 от pach »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #42 -: 21 Март 2011, 18:38:04 »
Най вероятно е функционален декодер, който надали има повече възможности от това да цъка лампите.
Т.е. една и съща функция и различен адрес за всеки вагон (слад като всеки е с индивидуален декодер).
Друго няма да можеш да постигнеш. (ей за това не обичам фабрично цифрово осветление -
ставаш луд ако имаш над 5-6 вагона с индивидуални декодери).
Виж все пак какъв точно е тоя декодер вътре.

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #43 -: 21 Март 2011, 19:24:49 »
Цитат на: widowmaker link=topic=1457.msg56508#msg56508 date=1300725484

Т.е. една и съща функция и различен адрес за всеки вагон (слад като всеки е с индивидуален декодер).


Адреса е един и на една и съща функция за всеки вагон - имам ги същите вагони,като на колегата.До колкото разбрах,н_сираков им е разменил адресите и сега иска да отново да ги направи на един адрес.Ако е така...кофти,аз не мога да му помогна,щото не знам наизуст как се борави с МултиМауса.Бих го посъветвал да види преведеното ръководство на МултиМауса и там ще си реши проблема. :yes:

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:ROCO MultiMAUS 10810
« Отговор #44 -: 24 Март 2011, 01:01:55 »
Колега Сираков, извинявай, но забелязвам, че много настоятелно молиш участниците във форума да ти помогнат по даден проблем. Няколколко спеца се впускат обстоятелствено да ти обяснят и да ти решат задачката със свои думи. Три дни след това ни вест ни кост от теб. Съжалявам, ако искат админите да преместят темата в някой раздел за форумната етика, но това поведение го забелязвам доста често - задаваш задачка на форумистите, те се мъчат да ти дадат съвет и изведнъж - нема никой на среща. Е, поне кажи мерси, ваште съвети не помогнаха или всичко е ОК. Може и жената да ти е скрила влакчетата - всичко става. Ама напиши два реда!