Автор Тема: Питане по тендерите на BR 52  (Прочетена 15780 пъти)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #30 -: 15 Май 2009, 01:02:10 »
Нема такива филми, Ице - лично познавам двама колеги, които си сипваха точно такова чудо на вартбурзите по времената славни на Луканов. И си вървяха още доста години след това. А как пушеха, неам думи! Като стигнехме по Цариградското (май тогава още си беше бул. "Ленин") до Орлов мост, тепърва се вдигаше пушека около хотел "Плиска" чак. Нещо като едно време същите тия Молотовки, дето караха бавно по улиците и пушеха за комари. В София ги имаше, по дунавските градове също, за Ловеч не знам.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #31 -: 15 Май 2009, 08:26:59 »
Още довечера ще пробам отново бензин (днешен - Н98) и кофичка от (кисело) мляко.
Ма и то вече не е "кисело" , та ша видим...пак в същата кухня ще да е ,но вече над мивката!!! :spiteful:
Другият вариант е това дето цял живот съм го имал за полистирол (и още имам от рулона - заветно изпросен преди 30 години от млекокомбинат Сердика) или не е полистирол , или ти си нещо в грешка.
Да натрошените кофички и в ацетон и амб се разтваряха за лепило , но с бензин (макар и лют) ставаше най-бързо и качествено.
Впрочем в началото на моето домашно обучение за производство на печатни платки , в бензин си разтварях и дзифт , който изваждах из между плочките на тротоара пред нас.Така си правех прословутият "асфалтов лак" който и до ден днешен издържа на агресивността на азотната киселина.Така и не можах да харесам другият начин за ецване - с железен трихлорид. :blink:
Тогава ако си спомняш и тротоарите се правеха по-качествено... :yes:
Айде стига , че някой ще си помисли щото плачем по отминалите соц.времена!!! :haha:
Дай снимки на молотовката , преди да си подхванал лодката (тендера де)!
 ;D ;D ;D

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #32 -: 15 Май 2009, 09:41:14 »
Един бивш колега ходил на планина с голяма компания и после ми се оплаква:

Първата вечер яли каквото яли, пили каквото пили и си легнали, но на сутринта мастиката в чашите им била доизпита до дъно, а имало малко оставено. Хубаво, решили че някой е станал през нощта и е бил много жаден, но на следващата сутрин - пак същия номер. Нещата станали ясни едва на третата сутрин, когато вече не е имало кой да става и допива остатъците - погледнал пластмасовата чашка за кафе, в която била мастиката и какво да види - ми тя от мастиката станала на решето и безценната течност се изляла по масата ... Спогледали се и само рекъл - А, бе какво пиеме ние!?!
Поука: Ако не става с бензин - пробвайте с мастика!                 
« Последна редакция: 15 Май 2009, 09:46:31 от CaLLlo »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #33 -: 15 Май 2009, 13:33:56 »
Цитат на: ilfil link=topic=1632.msg24552#msg24552 date=1242338530
Нема такива филми, Ице - лично познавам двама колеги, които си сипваха точно такова чудо на вартбурзите по времената славни на Луканов. И си вървяха още доста години след това.
Може, но са го ползвали не като масло, а като бензин.И аз съм си карал моторетката с един разредител на ацетонова основа "Вердюнер" - немски, цели баки имаше в завода и всеки си го ползваше за каквото му дойде на ум.То и затова вече този завод не работи от 4-5 месеца.  :lol:Без масълце-както ти казах: скръц, скръц - чух го този звук в казармата, където запалиха чисто-нова BCS-ка без масло - направо ми се доплака.Такава разсипия...ама той който не е ходил войник само не знае за какво става дума.  :yes:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #34 -: 15 Май 2009, 15:12:10 »


много е готино филия хляб , напоена с коняк , да преспи увита в найлон
и на сутринта да бъде изядена на 2-3 залъка - > рецепта за язва на 12-топръстника !

заб!- прилага се само при криза  :pleasantry:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #35 -: 15 Май 2009, 18:33:39 »
Бравус бе! Аз ви мислех за любители на чашката, а вие сте си професионалисти!
По въпроса какво пиеме ние, те ви един стар руски виц. Двама алкаши къркат метилов спирт и на третото шише единия рекъл на другия: "Я сипи да удариме по още едно набързо, че нещо взе да ми се здрачава!"  :drinks:
Пламене, вече ще ти говоря на "колега", щом и ти си бил в бизнеса. Киселината и "резиста", скътан от тротоара, нямат значение! Щото по въпроса мнението ми напълно съвпада с това на поручик Ржевски, дето като го питали обича ли децата, отговорил че за него е по-важен самият процес, а не резултата.  :yes:
« Последна редакция: 15 Май 2009, 20:57:05 от ilfil »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #36 -: 15 Май 2009, 19:20:39 »
А къде отиде темата за тендерите на 52ката? Само за бензин, кофички от кисело мляко и пиянски истории се пиШе :angry:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #37 -: 15 Май 2009, 19:27:26 »


и рецепти ! за 12-топръстник в криза ! :diablo:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #38 -: 20 Май 2009, 08:35:19 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=1632.msg24591#msg24591 date=1242404439
А къде отиде темата за тендерите на 52ката? Само за бензин, кофички от кисело мляко и пиянски истории се пиШе :angry:

Ами издирвам още чертежа в НО на лодката , но за сега не мога да си спомня къде е  :(- оказа се че е от списание ,но явно по-малко известните - ще претърсвам чешките , а дотогава вярно напълнихме темата сссс........ :drinks:
 ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #39 -: 09 Юни 2009, 10:24:19 »
 ;D ;D ;D
Да върнем темата в руслото и:





За мащаб НО :hi: