Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 61679 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
здравей novobranec, да попитам намерих една немска фирма която прави декали ейцвани в основен и четири цвята. та въпроса ми е дали може да се направят герба на немските железници 1937 - 1945 орел с пречупен кръст. за съжаление ми е трудно да намеря детайлни размери. имам каталога им в pdf.
« Последна редакция: 16 Март 2009, 16:50:43 от Vlado »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #1 -: 09 Март 2009, 17:35:45 »
Верно бе, сега чак си спомних, че го имаше тоя герб на четворките отстрани.
Вижте сега какво, момчета, хайде да не го обръщаме на политика поне тука. Кой каквото му е кеф, това да си слага по локомотивите и вагоните. Като ще правиш примерно четворка от 70-те години, то герба трябва да си е на мястото, какъвто и да е той. Защото, поне това е моето мнение, тука не става въпрос за политика или лични убеждения, а за реално пресъздаване на една действителност, която не може да се избегне по никакъв начин. Имало ли го е? Точка по въпроса.
То май тоя герб от социализЪма ще вземе да си остане теория, щото ми остана малко време да си поиграя с него и нещата не вървят много добре. Намалих го "на око" до около 5 мм (което според мене е все още голямо за НО) и стана едно мазало, да не ви разправям. Може да стане нещо, но само като общ релеф, ще видим. Само че ми дайте все пак размер в НО, че не обичам да работя на тъмно. А това дали пише отдолу само 1944 или 681-1944 си е чиста теория, щото нищо няма да се вижда. Та си пригответе за всеки случай студената вода, че може да се наложи да я пиете.
Gervasii, нещо не разбрах, да ме прощаваш. Как така хем декали, хем ецвани, бре? Нема такова нещо под слънцето! Сега се сещам, че имаше тука в началото някакъв скан на ецвани табели, които бяха и шарени, да не би това да имаш предвид? Ако съм познал, по-добре забрави. Щото не искам да ти обяснявам колко струват тия неща. Понеже първо се ецва, а после се бият на тампон. А там става страшно - тури си на око 18 лева за ецването плюс по още 27 лева за всеки цвят на тампона (с двукомпонентна боя, щото обикновена не държи на метал) и си го сметни сам, май нещо ставаше въпрос за 4 цвята. Освен това имай предвид, че за под 100 бройки никой няма да ти обърне внимание.
Ако нещо не съм те разбрал и питаш само за ецван орел, немаш грижи. Само дай размер. Отдавна я работиме тая птица - имам си един клиент, дето прави "оригинални" немски часовници от войната, та не си купувайте от тях. Орелът изглежда така, с монета за сравнение на големината:



Само че тука е позитивно ецван и е на месинг, на тебе сигурно ще ти трябва обратен (не орел-педерас, а негативно ецван искам да кажа) и бял, нещо такова ли имаш предвид:



Щото може да съм новобранец, ама с теорията съм се подготвил отдавна  ;D

Та това е положението с герба от времената, когато "немаше лабаво" и с другите неща засега. Само не забравяйте, че в един момент всичко опира до размерите.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #2 -: 09 Март 2009, 18:24:59 »
Специално за Гервасии

http://picbg.net/u/24294/16213/287051.jpg
« Последна редакция: 16 Март 2009, 22:50:35 от Vlado »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #3 -: 09 Март 2009, 19:00:24 »
Сашо, тоя орел не беше ли дето някакъв се хвалеше из нета, че баща му ли, дядо му ли, го бил смъкнал от влака на Гьоринг?
А за герба ще се запъна и ще го пробвам, пък каквото ще да става. Само кажи размера. Като го знам, все може да измисля нещо, нали уж това ми е работата и за това ми плащат. Само че после има да си скубеш не само косата, а и четката, ако решиш да го "оцветяваш" - да не кажеш, че не съм те предупредил! Засега се ослушай за някоя бижутерска лупа, с увеличение най малко 7:1.
И пак ви подсещам всичките мераклии тука - дайте размер в НО за хвъркатото търкало, то по може да стане. Ако не е по-малко от БДЖ-то, дето го правихме, мисля че няма да има проблеми. Големи поне, като с герба на др. Живков.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #4 -: 09 Март 2009, 19:11:11 »
Не знам историята, беше сайт просто за табели, мойте интереси към парните локомотиви свършват там където са почнали да ги правят UK, т.е. военновременни, опростени, ерзац и т.н.


Размерите довечера, че не всичко имам тук, но има поне няколко варианта на големини.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #5 -: 09 Март 2009, 20:03:34 »
Цитат на: CALLlO link=topic=1102.msg20729#msg20729 date=1236615899

Специално за Гервасии

http://picbg.net/u/24294/16213/287051.jpg

Колко струва това?  :)
Може ли да се поръча, определено съм заинтересован  :yes:
« Последна редакция: 16 Март 2009, 22:50:59 от Vlado »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #6 -: 09 Март 2009, 23:47:27 »

Размери на орела

1) L = 700 (700 x 500)
 2) L = 600                 
3) L = 600 (600 x 350)


 1 и 2 - като горе                                                                                   
 3   - стилизиран, т.е. плосък и съсипан, нещо съвсем като змея на "Петрол"
------------------------------------------------------------------------------
А твоите орли от часовника ше ме прощават - гледат в грешната посока!



CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #7 -: 10 Март 2009, 00:04:14 »
А ония орли дето са ги слагали отпред са още по-големи, пък и гледат напред. Такива са и на Е18
--------------------
Новобранец, като рових тук търсех и още нещо, та го намерих - визитка на "Астра Мотор Инженеринг" - познато ли ти е?
Мироне, разкрит си, да вземеш да си смениш ника, че тоя не ти отива ама никак! Форумът позволява да си сменяш името с което те виждат другите.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #8 -: 10 Март 2009, 00:41:25 »
Мерси за размерите на орела, ще го пробвам и него за спорта, като ми остане малко време да го обърна за негативно ецване. А на часовниците знам много добре, че невинното Райхспиле гледа към Съветския Съюз и му го казах на оня аматьор на ментетата, ама кво да го правя като не вдява. Нищо, щом си бил плащал такъв го искал! Да, ама престана нещо да плаща напоследък, та му го обезглавихме съвсем  :spiteful:
Това "Астра Мотор Инженеринг" ми мирише доста познато, нищо че няма нищо общо с Астра-Т. Добре че съм отдавна и  в бизнеса, и в хобито (повтарям - не баш в железопътното), та се ориентирам доста бързичко. Това име Мирон не се среща много често, да не би да имаш предвид Мирон Ангелов, дето навремето под прикритието на това "мотор" и "инженеринг" лепеше спуканите брони на леваците, дето не могат да карат? Ако става въпрос за него, не съм аз. И изобщо не съм Мирон, ще взема верно да си сменя ника. А за въпросното лице мога да ти разказвам много, ако имаш желание. По принцип хич не го мисли  - добре си е в Канада, даже по-добре, отколкото беше в Щатите.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #9 -: 10 Март 2009, 06:40:24 »
callio, мерси много за орела те това се търси. въпроса е novobranec ще стане ли в НО така че да се вижда кръста и може би с помощта на callio ще ги определим като размер. callio май са три вида за лок, за тендер и пътнически вагони HELP HELP както пее бийтълс

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #10 -: 10 Март 2009, 07:53:41 »
Спокойно, момчета, дето викаше един познат "дръжте се естествено". Като имам истинските размери, другото е лесно. Ще пусна проби при първа възможност. Пиленцето е вече намалено и "хакенкройца" се вижда, на екран и разпечатка поне, ще видим на тенекето какво ще излезе. Дъбовите листа малко станаха като ръфани от пръч, ама ако се наложат поправки, нема проблеми. Нали затова искам да пусна проби - много често нещата на метал изобщо не са такива, каквито си ги представяш.
Пак новобрански въпрос - на вагоните не са ли били просто вапцани тия неща? Имам предвид на тия за обикновените райхсграждани, иначе за влаковете на Хитлер, Гьоринг и нЕкои други наши другари знам, че са били метални. Нейсе, те да станат, па вие си ги слагайте и на велодрезините ако щете!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #11 -: 10 Март 2009, 09:20:32 »
някои твърдят че 30 години са били метални месингови а към края на войната са били боядисани. на мен ми трябват за влака на Гьоринг ама Ясен да се изкаже. на локомотивите са метални на тендера. виж снимката
« Последна редакция: 10 Март 2009, 09:52:08 от Gervasii »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #12 -: 10 Март 2009, 10:05:58 »
Цитат на: Gervasii link=topic=1102.msg20769#msg20769 date=1236669632
някои твърдят че 30 години са били метални месингови а към края на войната са били боядисани. на мен ми трябват за влака на Гьоринг ама Ясен да се изкаже. на локомотивите са метални на тендера. виж снимката
От 1924 до 1937 табелите са месингови, от 1937 до 1945 са алуминиеви! Само на послените BR52 и BR42 са правени надписи само с боя- в края на войната.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #13 -: 10 Март 2009, 10:10:53 »
Цитат на: CALLlO link=topic=1102.msg20729#msg20729 date=1236615899

Специално за Гервасии

http://picbg.net/u/24294/16213/287051.jpg

такъв герб с букви от двете страни D - орел - R
« Последна редакция: 16 Март 2009, 22:51:24 от Vlado »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #14 -: 10 Март 2009, 13:48:07 »
Цитат на: novobranec link=topic=1102.msg20757#msg20757 date=1236638485
... да не би да имаш предвид Мирон Ангелов, дето навремето под прикритието на това "мотор" и "инженеринг" лепеше спуканите брони на леваците, дето не могат да карат? Ако става въпрос за него, не съм аз. ...

Съвсем за същия те взех ... карай ...  :drinks: