Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 61438 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #15 -: 10 Март 2009, 14:00:22 »
Цитат на: Gervasii link=topic=1102.msg20761#msg20761 date=1236660024
callio, мерси много за орела те това се търси. въпроса е novobranec ще стане ли в НО така че да се вижда кръста и може би с помощта на callio ще ги определим като размер. callio май са три вида за лок, за тендер и пътнически вагони HELP HELP както пее бийтълс

Оня горе е за отстрани, за преден нямам инфо, но там приблизителен ориентир са фаровете.

Номерационните табели служат за чудесен ориентир при размерите:

Табелите са:

600 х 200 - за 5-цифрен номер на лок и
700 х 200 - за 6-цифрен номер

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #16 -: 10 Март 2009, 15:15:30 »
Цитат на: CALLlO link=topic=1102.msg20800#msg20800 date=1236686422
Цитат на: Gervasii link=topic=1102.msg20761#msg20761 date=1236660024
callio, мерси много за орела те това се търси. въпроса е novobranec ще стане ли в НО така че да се вижда кръста и може би с помощта на callio ще ги определим като размер. callio май са три вида за лок, за тендер и пътнически вагони HELP HELP както пее бийтълс

Оня горе е за отстрани, за преден нямам инфо, но там приблизителен ориентир са фаровете.

Номерационните табели служат за чудесен ориентир при размерите:

Табелите са:

600 х 200 - за 5-цифрен номер на лок и
700 х 200 - за 6-цифрен номер


за отстрани е и такъв се дири

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #17 -: 10 Март 2009, 21:41:24 »
Доколкото си спомням орел между букви D R има само на вагони, Ясен май имаше някакви иранки с такива надписи, а за локомотиви ... не помня ...

Преден орел имат само някои стари дизели и електровози, а при парните само ония с аеродинамична обшивка, щото обикновения парен лок няма много място за орли, а има отпред врата дето прав влизаш в нея ... а излизаш чисто черен тип сатин.  :sarcastic:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #18 -: 11 Март 2009, 06:59:21 »
Цитат на: CALLlO link=topic=1102.msg20825#msg20825 date=1236714084
Доколкото си спомням орел между букви D R има само на вагони, Ясен май имаше някакви иранки с такива надписи, а за локомотиви ... не помня ...

Преден орел имат само някои стари дизели и електровози, а при парните само ония с аеродинамична обшивка, щото обикновения парен лок няма много място за орли, а има отпред врата дето прав влизаш в нея ... а излизаш чисто черен тип сатин.  :sarcastic:


да само на вагоните има DR. иранките са същите които имам и аз само че освен пътническите обикновенни вагони имам и вагоните на Гьоринг - правителственият влак

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #19 -: 11 Март 2009, 14:22:31 »
Момчета, работата с орела е заквасена и стискайте палци да излезе нещо от пробите!
Май ще взема верно да си сменя ника, нищо че не съм Мирон. Може ли да ме повишите поне в стрелочник, щото се оказа, че и аз мога да се мешам в разговорите тука, ето как:
"От 1924 до 1937 табелите са месингови, от 1937 до 1945 са алуминиеви! Само на послените BR52 и BR42 са правени надписи само с боя- в края на войната."
Май не е баш така. Табелите са си от обикновено тенеке с бели боядисани цифри. Който се интересува от положението на Райха с алуминия (и не само) в тоя период, може за си направи справка с мемоарите на Алберт Шпеер. Той определено е бил по-навътре в нещата от нас. А номерата, наплескани директно с боя върху локомотива се срещат и в по-ранни години, поне от 1942 нататък със сигурност. Снимки колкото щеш и не само на 42 и 52. Ето ви една такава, оригиналният текст е "BR 52 2152 und 56 162 im Bw Berlin-Pankow (1942)"



Нарочно увеличих само номерата, та да видите че на 52-ката даже ги е домързяло да замажат пътеките на шаблона.

И с още нещо не съм съгласен: "Доколкото си спомням орел между букви D R има само на вагони...", "да само на вагоните има DR". Ми това тогава какво е:



Според текста на снимката това е BR 50 437 (макар че аз ги виждам последните две цифри повече като 67), фабрично нов и току-що доставен. Снимката е правена през юни 1940 на гара Торн (Thorn), Източна Прусия.

Ха сега или ме повишавайте, или ме изритайте оттука да не ви се мешам в приказките!
А за орела ще се чуе до края на седмицата, надявам се.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #20 -: 11 Март 2009, 14:27:18 »
 :good: :lol: :lol: :lol: :good:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #21 -: 11 Март 2009, 14:36:15 »
Първо: Добре дошъл и се чувствай сред съмишленици!
Второ: Още с първите постове стана ясно, че не си "новобранец", тъй че моля те смени си ника. А и не си на години, като да се обръща човек така към теб. ;D
А и много приятни снимки си качил сега :im_so_happy:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #22 -: 11 Март 2009, 15:48:58 »
Добре де - предавам се! То от хиени като вас човек може ли да се прави на нелегален?  :haha:
Смених си статута от новобранец на ilfil и толкоз. Това така си ми и остана още от едно време, като ми искаха някакво име за първия мейл адрес и трябваше да отговоря веднага. Те даже и колегите от Астра ми викат така.
Иначе от публиката тука ме познават със сигурност Павката, Адри (от по-отдавна), както и ти, Жоро (от още по-отдавна). Не съм Мирон, а Илиян, за останалите (може пък и те да се сетят кой съм) има и снимка. Съжалявам, ама си намерих само една стара снимка от войната и не съм точно с железничарска униформа, ето я:



Майтапа и Фотошопа настрана, от вензелите и пагоните нагоре съм си аз. Питайте Павката, ако не вярвате и сега.

Жоро, писах някъде тука, че първа любов ръжда не хваща, затова съм понасъбрал доста такива снимки. А иначе като не разбирам нещо, предпочитам да си трая и да слушам тия, дето разбират. И като кажа или напиша нещо, обикновено съм се застраховал с доказателства. Затова понякога номерата ми минават и там, дето съм новобранец  :yes:
Тъкмо изрових още две снимки, надявам се да ви харесат и те. То май BR52 още от самото начало са били с боядисани номера, нали са военна серия, а казано е, че "на война като на война". Ето ги:



Оригиналният текст на тая снимка е "Представяне на новия военен локомотив серия 52 на триажна гара Фон Седин край Берлин, 12 септември 1942"



Тая е от друг източник и няма текст, ама очевидно става въпрос за същото събитие.
Толкоз ви засега, отивам да си полея повишението и излизането от нелегалност  ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #23 -: 11 Март 2009, 16:17:42 »
Гледам на снимката позната физиономия, а то Илиян! :yes:
Втората е може би най-известната по повод представянето на първата 52-ка. Интересното тук е, че е изложена пред една 50-ка. Идеята е да се покаже как като се махнат около 1000 (от общо 6000) детайла от един локомотив, пак ще се получи работеща машина.
Или както казва Яско: ПипнАл немецо!
И Илияне защо сам бе човек, с дружина е по-весело. Инак мяза на битов алкохолизъм :haha:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #24 -: 11 Март 2009, 18:30:25 »
Сам, щото съм на работа. То затова по стар български обичай ни пиенето ми пиене, ни работата ми работа  :(
Спокойно бе, Жоро, коловози много - все някой ден ще направим композиция  ;D
От мене тоя вагон:



От вас - физиономиите на тия от снимката след "разтоварването" на вагона  :lol:
Мама му стара, бил съм в казармата и охрана на вагони, ама не чак на такива...
И, за да запазим историята жива, оригиналният текст на снимката е: "Deutsche Soldaten auf einem erbeuteten französischen Weinwagen (1942)".
Според мене не са баш soldaten, а по-скоро offizieren, ама по-важното е, че вече май са разтоварили вагона. Тая снимка си я запазете - не съм виждал досега друго доказателство, че офицер може да работи.  :haha:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #25 -: 11 Март 2009, 20:00:56 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg20905#msg20905 date=1236789025
...не съм виждал досега друго доказателство, че офицер може да работи.  :haha:
Това искрено ме разсмя :lol: :lol:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #26 -: 11 Март 2009, 22:10:21 »
новобранец бе мил и свеж ник ама няма как и илфил става. важното е immer gerade aus. :pogranichnik: :pogranichnik: :pogranichnik: :pogranichnik:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #27 -: 12 Март 2009, 01:20:37 »
Ja, ja. Naturlich! "Raedern mussen rollen fuer den Sieg!"
А за ника - и на мене си ми харесваше повече стария. Можеше да се ъпгрейдва на нещо като "старши новобранец" или "oberfenrich", ама нали не съм вече нелегален... :yes:
А ти утре (то комай вече днес) запали свещичка и се моли на Св. Железничарий - дано това, дето ще изпърха с крилца от машината се окаже свестно пиле!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #28 -: 12 Март 2009, 05:10:31 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg20920#msg20920 date=1236813637
Ja, ja. Naturlich! "Raedern mussen rollen fuer den Sieg!"
А за ника - и на мене си ми харесваше повече стария. Можеше да се ъпгрейдва на нещо като "старши новобранец" или "oberfenrich", ама нали не съм вече нелегален... :yes:
А ти утре (то комай вече днес) запали свещичка и се моли на Св. Железничарий - дано това, дето ще изпърха с крилца от машината се окаже свестно пиле!

сън не ме хваща (виж часа на публикацията) при мисълта, че с помощта на пилето ще започне "Нощта на дългите ножове". а за ника не жали, по-скоро си бил полу легален :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #29 -: 12 Март 2009, 09:16:26 »
Спи си спокойно, ще те уредиме - такъв човек съм, че като се захвана нещо и не мирясвам докато не стане. Въпрос на инат и болни амбиции, ако щеш.
Ще ме прощаваш, ама ме споходи една мисъл. Надявам се, че няма да се засегнеш! Още докато скубех крилцата на пиленцето и му подреждах венеца отдолу се зачудих дали ти не си ли малко нещо опортюнист в хобито? Имам предвид че си решил да изобразяваш точно влака на "пендарлията" (както му е викал нашия цар). Май "Азия" му беше кодовото име на влака на Гьоринг, така ли беше? Та питам се аз "защо баш неговия бе, аркадаш?". Ако се чудиш защо се питам, виж там в някоя енциклопедийка кой е изобретателя на бетонния локомотив.
Пак новобрански въпрос. Тоя наш партиен другар и нАучен работник в областта на железопътното дело към края на войната вече е трупнал бая килца, та се чудя неговия влак с уширени вагони ли е?  ;D