Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 61691 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #30 -: 12 Март 2009, 09:36:57 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg20932#msg20932 date=1236842186
Спи си спокойно, ще те уредиме - такъв човек съм, че като се захвана нещо и не мирясвам докато не стане. Въпрос на инат и болни амбиции, ако щеш.
Ще ме прощаваш, ама ме споходи една мисъл. Надявам се, че няма да се засегнеш! Още докато скубех крилцата на пиленцето и му подреждах венеца отдолу се зачудих дали ти не си ли малко нещо опортюнист в хобито? Имам предвид че си решил да изобразяваш точно влака на "пендарлията" (както му е викал нашия цар). Май "Азия" му беше кодовото име на влака на Гьоринг, така ли беше? Та питам се аз "защо баш неговия бе, аркадаш?". Ако се чудиш защо се питам, виж там в някоя енциклопедийка кой е изобретателя на бетонния локомотив.
Пак новобрански въпрос. Тоя наш партиен другар и нАучен работник в областта на железопътното дело към края на войната вече е трупнал бая килца, та се чудя неговия влак с уширени вагони ли е?  ;D

направо ме закла с тоя въпрос. аз харесвам от ІІ епоха локомотивите и вагони със орела (сантиментално) и съм хобист аджамия па си рекох няма ли да е по-хуманно ако имат пилета. вагоните са на лилипут немски помисли с азиятско изпълнение, та реших да ги облагородя. а така наречените иранки са си немски вагони които другарите ги задържали май за малко. може би на твоя тъй новобрански въпрос май само Ясен може да отговори. (пусни ми на лична поща e-mail да ти пусна нещо)
« Последна редакция: 12 Март 2009, 09:40:10 от Gervasii »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #31 -: 12 Март 2009, 11:51:29 »
Те ти тука мейл, че ме мързи да влизам в личната поща, а и нямам много време, че съм уж на работа:
ilfil(at)abv.bg
Това в скобите си е кльомба, сещаш се. Щото ми писна да ми увеличават пениса.
Ха сега си легни и му дремни спокойно - тука около мене в офиса щъкат едни пиленца и кудкудякат на немски. Честно да ти кажа, даже и аз, дето съм всеки ден в играта, не очаквах да станат толкова добри, при това още от първия път!
Довечера ще ти ги сканирам в къщи (ако изобщо скенера хване такова дребно нещо) или ще ги снимам и ще ги туря тука, та да не си мислиш, че те пускам по пързалката.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #32 -: 12 Март 2009, 15:45:30 »
ilfile виж си мейла

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #33 -: 12 Март 2009, 19:04:00 »
Ето бе, да не кажете че не бачкам, а само се ослушвам като глух таралеж в къпини!
Съжалявам за скана, обаче нещата са толкова малки, че скенера почти ги повръща. Още повече, че и тенекето лъщи и връща светлината. Ама го пооправихме де. Докато го докарам в тоя вид си играх във Фотошопа повече време, отколкото го правих. Само нивата и осветлението съм пипал, нищо друго. Пилето си изглежда точно както е.
Утре, ако е читава светлината, ще се опитам и да го снимам. Щото сега на светкавица просто забрави.



Та Gervasii, гледай, чуди се и решавай. Размерите, както виждаш, са три - засега са правени на око (любим похват!) Май бяха 5.5, 7.5 и 9 мм, ама не помня точно.
А сега се разберете двамата с Гьоринг кой ще черпи пръв!  :drinks:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #34 -: 12 Март 2009, 22:15:26 »
deutschland deutschland uber alles............. аз ще черпя по технически причини набора (Гьоринг) е зает с Адри да го превърне в опрятен Югент............. :dirol: :dirol: :dirol:. за черпнята на място и време посочено от теб бранец, а за културата и кобура ще го обсъдим zusamen :good: :good: :good:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #35 -: 12 Март 2009, 23:20:13 »
А сакън, бе! Че той бай Херман бая ще заслабне докато вкара Адри в устава  :haha: Щото такива като нас вече и в запаса не ги искат. Нищо, нека си маршируват на воля, сега и времето е идеално за това, таман се развали :yes:
За черпнята изчакай малко да свършиме работа като хората, не обичам да викам "хоп!" преди да съм прескочил лайното (пиках го вече някъде тука май).
Така, остана ми малко време и проверих нещата. Както и вече споменах, Райхскеркенезите са с приблизителен размер и само за проба. Размерите на това, дето го виждаш тука, са следните (максимално закръглено, за да не те отегчавам излишно):

Голям   - L = 8.49 mm H = 5.86 mm
Среден - L = 7.67 mm H = 5.23 mm
Малък  - L = 6.90 mm H = 4.71 mm

Средния и малкия не съм ги редил, щото нема време, затова теоретично взех възможно най-лошия за тебе вариант, тоест големия орел (който май е по-голям отколкото ти трябва).
При него положението е следното:
- бройки в 1 кв. дм. - 144
- обща цена - 35,60 BGN (от които 18 лв. за ецване, 15,80 лв. предпечатна подготовка и 1,80 за филма, щото без да искам съм ви излъгал някъде тука, че филма си е в цената на ецването, за което колежката ми набива кабелите днеска. Нейсе, то филма не боли много, щото цената на стандартен такъв 50 х 70 см. е около 12 лв. Разделено на кв. дм. определено е по-малко, но просто нямат по-ниска цена за филм от тая.)
Според мене това е една доста разумна цена, защото на парче излиза между 24 и 25 стотинки бройката. Което си е добре за кокошки-носачки.
И още нещо, само за пояснение. На теория тия пари за предпечатната подготовка влизат в джоба ми, но на практика отиват във фирмата и тя решава колко да ми даде. Това е положението. На мене не ми харесва, ама няма как. Иначе знам много добре защо на вълка му е дебел врата.
Няма съмнение, че по-малки орли ще мога да сбутам още в тая площ, което и съответно намалява цената на парче.
Така че прави си отсега сметката - колкото и да си поръчаш, няма да са по-малко от 144, ако, разбира се, не са по-големи. Как ще си ги делите с др. Гьоринг нямам идея  :yes:
Понеже обичам да работя по системата "око да види и ръка да пипне", ще имаш от тия проби за лично премерване, за да си прецениш окончателния размер. Надявам се, че вторник няма да ти е късно, щото чак тогава ще изгрея пак във фирмата, а дотогава ще ми се скъсат ританките от бачкане. Де да ми бяхте само вие, щях да си ритам фуражката по плаца! Ква събота бе, ква неделя? Кво е това "почивен ден", че нещо не разбирам? Та затова ще мога чак във вторник да ги дам евентуално на Павката, а оттам нататък вие се разбирайте какво, кога, къде и как.
Това е положението. И не ми завиждайте много, щото и вие добре знаете, че в тая шибана държава работата няма нищо общо с крайния финансов резултат от нея!  :skull:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #36 -: 12 Март 2009, 23:28:05 »
Извинете, ама от бързане и умора взех да пиша глупости! Като това "(пиках го вече някъде тука май)". Не си мислете, че искам да направя нещо такова с този почетен форум или с който и да е от членовете му. Просто на клавиатурата буквите "к" и "с" са една до друга (на БДС-кирилицата, щото фонетичната я мразя. Въпрос на навик)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #37 -: 13 Март 2009, 06:34:49 »
хвала бранец за младежкия ентусиазъм, хвала на каллио за шпионажа. аз спах спокойно за бъдещето на 3 райх за пръв път тази нощ от десетилетия насам :diablo: :diablo: :diablo:. а цената е супер само ще трябва на направя консултация кой размер да изберем и то с проф. дмжпн, член на Академията на Берлинската МБА и председател на президиума на върховният съвет на Американската техническа комисия на РМА по-известен като Васкопф :clapping: :clapping: :clapping:
« Последна редакция: 13 Март 2009, 06:53:18 от Gervasii »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12267
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #38 -: 13 Март 2009, 08:11:33 »
 :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
 :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
За майстора ювелир (царя на фотоеца)!!!!!!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12267
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #39 -: 13 Март 2009, 10:50:29 »
Цитат на: Gervasii link=topic=1102.msg21024#msg21024 date=1236931338
виж си мейла

Видох го ... и кво!!!!????
 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
 :on_the_quiet: :dance1: :haha:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #40 -: 13 Март 2009, 15:28:40 »
3a Pach: Ми гледай си го, що? Не само тука, ако искаш ела и при мене в Астра го погледай на живо. И там гледането е все още безплатно.

За Владо: Roger! Всичко е без контур освен изрично споменатото. Така ли да ти ги пращам на preview или да дам на Павката разпечатка? Все ми е тая (ама на него може да не му е!)

За Gervasii: Мерси за мейла, мно-о-о-го ме развесели! Без майтап. Навремето правих герба за табелата на консулството на Сейшелските острови ли беше или нещо друго, вече не помня. И там имаше някаква чапла, ама това твойто надмина всичко! И аз като шопа и щото съм си такъв, че изокам "Те текова животно нема!". Щото е истина.
Майтапа настрана, виж си пак размерите, нещо куца.
Това тука твоят почерк ли е:



Ето ти го орела според твоите размери как ще изглежда:



А ето ако се спазят пропорциите на моя какво се получава като размер при разпереност на крилата 5 мм:



Не го вземай много навътре, щото това си остава чиста теория. На най-малкия от трите герба, дето ги ецвах за проба, перушината на пилето вече взе да пада. Така че едва ли ще издържи още много намаление. Демек изборът ти е както следва: ако искаш може да стане мащабен контур без никакви детайли или малко по-голям герб, на който все пак ще е останало нещо (но и за това не мога да дам гаранция).
Ето колко трябва да се намали до 5 мм разпереност, вляво от него е най-малкото от пробата:



Тоест таман два пъти, че и више. И на тенекето ще стане, дето се вика, "нищо, ама от сърце!"
Ха мисли сега ко шЪ прайм!


novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #41 -: 13 Март 2009, 15:35:20 »
Още за Pach - извинявай, братче, ама чак сега стоплих, че сигурно става въпрос за твоя мейл. Ако пак не съм разбрал и наистина става въпрос за моя, вземи поне като го гледаш и поработи малко вместо мене, че ми писна  :spiteful:
Не ми остава време от мераклии да я свърша вашата работа като хората! Казвам "като хората", щото вече тая седмица я свърших веднъж като кучето на нивата с една канадска поръчка (пак за модели, ама не за Мирон), щото един те дърпа за табели, друг за стикери, трети за химикалки и запалки, четвърти - за нищо, ама по принцип ей така, за да пречи!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12267
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #42 -: 13 Март 2009, 16:43:43 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg21066#msg21066 date=1236951320
Още за Pach - извинявай, братче, ама чак сега стоплих, че сигурно става въпрос за твоя мейл. Ако пак не съм разбрал и наистина става въпрос за моя, вземи поне като го гледаш и поработи малко вместо мене, че ми писна  :spiteful:
Не ми остава време от мераклии да я свърша вашата работа като хората! Казвам "като хората", щото вече тая седмица я свърших веднъж като кучето на нивата с една канадска поръчка (пак за модели, ама не за Мирон), щото един те дърпа за табели, друг за стикери, трети за химикалки и запалки, четвърти - за нищо, ама по принцип ей така, за да пречи!
Нема се пуашиш - това беше шега , която фана дикиш дет требе!!! :haha: :haha: :haha:
Герваско мигом ми звъня и ой като теб , да пита къде аджеба е пратил мейла!!!!!
 :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :haha: :haha: :haha: :spiteful: :spiteful: :spiteful:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #43 -: 13 Март 2009, 18:01:54 »
Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg21063#msg21063 date=1236950920
3a Pach: Ми гледай си го, що? Не само тука, ако искаш ела и при мене в Астра го погледай на живо. И там гледането е все още безплатно.

За Владо: Roger! Всичко е без контур освен изрично споменатото. Така ли да ти ги пращам на preview или да дам на Павката разпечатка? Все ми е тая (ама на него може да не му е!)

За Gervasii: Мерси за мейла, мно-о-о-го ме развесели! Без майтап. Навремето правих герба за табелата на консулството на Сейшелските острови ли беше или нещо друго, вече не помня. И там имаше някаква чапла, ама това твойто надмина всичко! И аз като шопа и щото съм си такъв, че изокам "Те текова животно нема!". Щото е истина.
Майтапа настрана, виж си пак размерите, нещо куца.
Това тука твоят почерк ли е:

(Image removed from quote.)

Ето ти го орела според твоите размери как ще изглежда:

(Image removed from quote.)

А ето ако се спазят пропорциите на моя какво се получава като размер при разпереност на крилата 5 мм:

(Image removed from quote.)

Не го вземай много навътре, щото това си остава чиста теория. На най-малкия от трите герба, дето ги ецвах за проба, перушината на пилето вече взе да пада. Така че едва ли ще издържи още много намаление. Демек изборът ти е както следва: ако искаш може да стане мащабен контур без никакви детайли или малко по-голям герб, на който все пак ще е останало нещо (но и за това не мога да дам гаранция).
Ето колко трябва да се намали до 5 мм разпереност, вляво от него е най-малкото от пробата:

(Image removed from quote.)

Тоест таман два пъти, че и више. И на тенекето ще стане, дето се вика, "нищо, ама от сърце!"
Ха мисли сега ко шЪ прайм!




явно е недоразумение широчина 10,4 мм м/у края на крилата височина 5,0 мм от глава орел до венец дебелина на крилата 1,7 мм и диаметър на венеца 2,0 мм

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #44 -: 13 Март 2009, 19:53:27 »
бранец, аз съм разменил размерите с верните май ще стане добре