Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 62161 пъти)

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1704
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #60 -: 15 Март 2009, 17:51:28 »
Здравейте!
Някой търсеше преди известно време емблема за Epoche II DRG/DRB. Сетих се, че може тази снимка да Ви свърши добра работа.  :yes:
« Последна редакция: 15 Март 2009, 17:57:05 от TheJackal »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #61 -: 15 Март 2009, 18:31:46 »
С тея нацистки симфоли дето си чертаем тука,да ни на подгони оня гологлавия -барнахме нацистки сайт :lol: :haha:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #62 -: 15 Март 2009, 18:42:39 »
Цитат на: TheJackal link=topic=1493.msg21160#msg21160 date=1237132288
Здравейте!
Някой търсеше преди известно време емблема за Epoche II DRG/DRB. Сетих се, че може тази снимка да Ви свърши добра работа.  :yes:
наляво е партиен символ май а за железниците надясно - главата на орела имам пред вид иначе мерси за помощта

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #63 -: 15 Март 2009, 19:44:33 »
Чакалче, много ми е интересно откъде го изрови това. Щото ми намирисва на моя кокошка, оная сбърканата по желание на часовникаря.
Само питам, не че ми пука нещо за copyright.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1704
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #64 -: 15 Март 2009, 20:15:52 »
От тука: http://www.data.bg/ Правиш си акаунт и влизаш, има колкото си искаш такива. На мен темата за Третия райх и Хитлер  от историческа гледна точка ми е любимото четиво. :yes:
« Последна редакция: 15 Март 2009, 22:05:18 от TheJackal »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #65 -: 15 Март 2009, 23:42:51 »
Не бой се, Мунчо! Нищо няма да ни направят, нали и те са същите? Че то ако се мери с един аршин нали трябва да го отнесат и ония с петолъчките и сърпа и чука?
Браво, момчета! Така ви искам - да мислите конструктивно. И аз мисля, нищо че малко късно стоплям. Та вашата приказка тука ме присети нещо. А именно да си поразровя Райхсколекцията и да видя кое как е. Какво се показа като резултат:
Радуйся, брате Гервасие - каквото и да направя, все ще е вярно! Тия твоите за партийно наляво и Райхсбан надясно може и да са верни, ама не напълно. Щото хаосът е велик - явно логото на Фюри е направено така, че да може с еднакъв успех да се ползва и от нацисти, и от комунисти. Останах с впечатлението, че пилето е много любопитно и непрекъснато си върти главата! Що ли? Ами ето що:

1. На Райхсеквивалента на бившето родно списание "Български воин" е така:



Герваско, ко шъ кайш? Те на това му викам аз дълго крило! И виж го накъде гледка.

2. Май донякъде е бил прав оня моя часовникар с ментетата, щото пак натам гледа и от портрета на Пустинната лисица. Не е обърнато клише, щото кръстът си е читав, ето го:



3. Ако трябва да се заяждаме, то би трябвало най-точен да е гербът върху парите. Ето ви току-що сканирана единствената ми валута:



И въобще - явно тая тема е бездънен задник, от която всички печелим. Както казах - каквото и да направиш, все е верно!
Така че, Герваско, моли се само за размера, а не за графиката! Като успее някой да ми докаже, че това, което съм направил, не е орела на DRG, тогава пак ще си говорим.
Това е положението. Verstehen Sie, mein Kamerad?

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #66 -: 16 Март 2009, 06:49:54 »
Ja naturlish main tabllenfuhrer

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #67 -: 16 Март 2009, 08:47:27 »
Евалла, аферим и машалла на тия от "Фотокофата" - на ...найстия орел се усетиха, че им се нарушава правилника за вътрешния ред!
Герваско, ти поне като най-ранобуден успя ли да го видиш? Спокойно, всички ще го видите.
Нещо компютрите много взеха за се самозабравят и затова сървъра на кофата ще бъде наказан. Просто сменяме името на картинката и я слагаме пак тука:



Ха сега да го видим тоя сървър дали пак ще реагира на нЕкои думи!

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #68 -: 16 Март 2009, 14:12:18 »
Що се тормозиш с тези сървъри? Земи го прикачи и толкоз!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #69 -: 16 Март 2009, 14:54:55 »
Колеги, екипът на сайта е леко притеснен от изображенията на тази една дузина схвастики в настоящата тема. Разбираме, че тук идеята е да се пресъздават модели от една историческа епоха и че това си е било действителност в един етап от развитието на човечеството, но все пак и сами разбирате, че нагласата на обществото към всичко свързано с тази епоха не е особено ласкаво, да не кажа и по-тежка дума. Леко ни смущава перспективата да си навлечем негативно отношение от страна на държавни или други органи и организации заради тези изображения и недобрия прочит на самата инциатива. Какво е вашето мнение? И не би ли могло да направим нещо, което едновременно да ни предпази от упреци и да не убива творческия ентусиазъм по иначе доброто начинание? Моля за вашето мнение каквото и да е то!
Аз например предлагам да премахнем излишните и повтарящи се многократно изображения и да оставим само по едно от тях в стремеж към достатъчност с оглед търсените с пъбликуването им цели. Или може би друго решение? Чакаме вашите мнения!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #70 -: 16 Март 2009, 15:21:18 »
имайки предвид, че българия като страна се е отнасяла хуманно и толерантно към всички етнически групи пребиващи временно или постоянно на нейната територия считам за рационално да има реципрочност и на същата към нас като моделисти. нито конституцията нито който и да е закон не забраняват синволите на германия от периода 1933 - 1945 година. опитите да бъде създаден прототип в НО 1:87 на германските железници не представлява нито заплаха за националната сигурност нито отправя призив за нетолантност към едни или други етнически общности в рамките на европейскят съюз. ето защо не считам за неиобходимо премахването на постовете. поради факта че нашето хоби е част от световната история ние просто се стремим към достоверност. в заключение бих добавил че нацизмът и комунизмът са две разновидности на човежката разновидност и пролетарската простотия. ако администраторите все пак вземат решение за ограничаване на картинки и символи на 3 райх моля същите такива с петолъчки, сърпове и чукове да бъда премахнати, отчитайки факта че българското население системно е било малтретирано и са били нарушавани човежките му права от КОМУНИСТЕЧЕСКИЯТ РЕЖИМ. :hi: :hi: :hi:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #71 -: 16 Март 2009, 15:30:53 »
Така е Герво, но самите германци дори не слагат тези неща по локомотивите си, нали така? А и ние не искаме да трием нищо от тук. Търсиме компромисен вариант, за да не "улети" форума...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #72 -: 16 Март 2009, 15:37:11 »
Хора, не търсим конфликт, нито целим ей така самоцелно да унищожим всичко! Просто сме леко притеснени и търсим мнение и съдействие от вас. Искаме заедно да осуетим един може би задаващ се проблем за форума и евентуалните мерки не бива да се възприемат превратно.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12279
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #73 -: 16 Март 2009, 15:58:28 »
Самите германци си имат член в конституцията , който изрично упоменава тези символи кога могат да се употребяват ...и ги слагат навсякъде където им харесва , дори по локомотивите си .
Не съм сигурен , но май №86 (той си изкочи в по-долният пост) беше - за справка вижте техните сайтове където става въпрос за производството на този символ и то точно в жп.моделизма.
Друг е въпроса , че на въстановените летящи самолети от това време , всеки път когато напускат територията на Германия , слага пречупените кръстове (това се казва историческа достоверност при въстановката) и всеки път ги сменят с правите кръстове , преди да се върнат в територията.
Мен също ме притесняват изложените тук символи , още повече че оная снимка втори път е блокирана , но може би трябва по-обстойно да се опишат аргументите на темата тук...
Защото се чете от всеки (не почвам оня спор наново) включително и от хора (деца) дето си нямат и понятие какво нещастие е донесъл на света въпросният знак!
Еднакво омразни са ни много символи , и фашистки , и комунистки , и еврейски ...и каквито се сетите още , но да се правим по-големи вярващи от папата , ми се вижда малко тъпо.Става въпрос за историческа достоверност , която само спомага запомнянето на печалните факти от близката история на света!
Германците не се притесняват , щото знаят кое и как , както и за какво ...
Руснаците не се притесняват , макар комунистическата партия там да бе забранена със закон (помните ли този факт) , пък на всякъде си пляскат червената петолъчка (щото бялата е щатският знак) .
Само ние видите ли , не можем да си изработим герба на царя (или социалистическата тъпня) и то по технически причини.
Ето това е по - неприятното ,
но както се казва - на вкус и цвят , всеки си е по своему...
Всеки иска различни символи - да си обясни обаче правилно действията и въжделенията , за да не се притеснява който и да е , от където и да е !!!
« Последна редакция: 16 Март 2009, 16:06:29 от pach »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #74 -: 16 Март 2009, 16:05:10 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=1493.msg21254#msg21254 date=1237210253
Така е Герво, но самите германци дори не слагат тези неща по локомотивите си, нали така? А и ние не искаме да трием нищо от тук. Търсиме компромисен вариант, за да не "улети" форума...
съгласен съм позицията ми е принципна. а за германците те го спазват само на територията на федералната република (Pach да сподели) заради нормативната им уредба която гласи:

"Teile unseres Programms enthalten Zeichen und Symbole aus der Zeit von 1933 bis 1945, die nach § 86 StGB
als verfassungswidrig eingestuft sind und deren Verwendung zu Propagandazwecken verboten ist.
Aus diesen Grund weisen wir darauf hin, das, gemäß § 86/Abs. 4 StGB, diese Zeichen und Symbole ausschließlich
zur Darstellung und Erläuterung technikgeschichtlicher, kulturgeschichtlicher und historischer Zusammenhänge
hergestellt und angeboten werden und auch nur zu diesen Zweck verwendet werden dürfen.
Der Kunde erkennt den genannten Verwendungszweck mit dem Kauf entsprechender Produkte ausdrücklich
an. Für anderweitige Verwendungen die nicht den Vorgaben gemäß § 86/Abs. 4 StGB entsprechen übernehmen
wir keinerlei Verantwortung."


логиката ми е не е забранено от закона - разрешено. а ако питате мене не гледайте Щирлиц.
приемам решението ви :hi:

Пач ме изпревари
« Последна редакция: 16 Март 2009, 16:06:54 от Gervasii »