Автор Тема: Помощ при направата на река и водопад  (Прочетена 11336 пъти)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #15 -: 22 Април 2008, 21:45:55 »
Цитат на: NoHaB link=topic=152.msg3960#msg3960 date=1208841355
Почти ама не точно... :D

Eeeeeee, ама все пак "почти"...  ;)  ;D

Мерси за инфото – разбрах каква била работата, само че едва ли си струва за един водопад да се купува такъв агрегат, ще стане хептен скъпо това хоби  ;D

Ще му търся друго решение, когато му дойде времето.

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
Re: Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #16 -: 22 Април 2008, 22:32:31 »
Ми то струва 5-6 лева ,а пръчките са некви стотинки ,пък и може да се използва за много други неща...

Аз не съжалявам че си взех ,  даже се кефя... ;D

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #17 -: 23 Април 2008, 04:33:00 »
Ооооо, мислех, че цената му е много по-висока!!! Тия дни съм го поръчал  ;)

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
Re: Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #18 -: 23 Април 2008, 13:40:26 »
Цитат на: Maktub link=topic=152.msg4007#msg4007 date=1208914380
Ооооо, мислех, че цената му е много по-висока!!! Тия дни съм го поръчал  ;)

То ги има във всяка втора железария...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #19 -: 23 Април 2008, 13:43:07 »
Мактъб , ако не ти дойде до срещата , ще го видиш на живо , че сега ме мързи да търся снимка из нета...Притесняваме ,че май пак не си наясно точно за кво иде реч , съдейки по реакцията ти! ;D ;D ;D
 ;)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #20 -: 24 Април 2008, 07:05:51 »
Май има такова нещо  :D ОК, благодаря  :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #21 -: 20 Юни 2009, 14:29:02 »
Така,сега ще споделя с вас нещо ,което току що използвах.За направата на вода. След като сте оформили дъното /езеро/или корито на река  - по желание може да боядисате или наредите камъчета - закрепвате отгоре това  http://www.conrad.de/goto.php?artikel=211909   изрязано с формата на водната площ.За да предам дълбочина на моето езеро ,боядисах дъното с тъмносиня боя.И щото е "дълбоко" не съм слагал камъчета. След което се използва това  http://www.conrad.de/goto.php?artikel=240825 . Има различни разфасовки .Това е желеобразна маса,която се поставя в някакъв съд/джезве или канче/ и се разтапя при температура 160-170С.Не трябва да завира :nono:.И заливате предварително подготвената водна площ.Става перфектно и много реално.
  .
 Езерото е около 30 х 10 см . и използвах около 100 мл.Извинявам се за качеството на снимката,но фотото ми е на ремонт.Скоро Ще сложа снимки в темата за моя макет.
Спокойно с този материал може да се правят и водопади,защото позволява да се нанася и по вертикална повърхност с четка за рисуване ,или каквото имате.По същия начин -с четка се оформят и вълните.В комплекта има и нещо подобно на бяла боя,с което може да боядисате гребена на вълната.Може да закрепите и корабче или лодки преди да се е втвърдило.Въобще става много яко.Даже сега се чудя къде да измисля и едно поточе на макета ,направо супер се изкефих... ;D След употреба съда който сте използвали за разтопяване на "водата",лесно се почиства от остатъците,измива се и не се поврежда въобще.
« Последна редакция: 20 Юни 2009, 14:49:06 от muncho »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #22 -: 22 Юни 2009, 08:37:12 »
 :good:
Съдейки по технологията, имам подозрения, че това е същата "течна" пластмаса дето точно с пистолетите я топим - и тя не трябва да надвишава тази температура...
Тия дни ще пробвам - пръчки за топлопистолет имам доста, та ще видим ние тая работа  :spiteful:
Мунчо , оправяй си фотото по-бързо, че не знаем до къде си докарал макета!?
 ;D ;D ;D

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #23 -: 22 Юни 2009, 13:00:42 »
Цитат на: muncho link=topic=152.msg25853#msg25853 date=1245497342
...След което се използва това  http://www.conrad.de/goto.php?artikel=240825 . Има различни разфасовки. Това е желеобразна маса,която се поставя в някакъв съд /джезве или канче/ и се разтапя при температура 160-170С. Не трябва да завира :nono:. И заливате предварително подготвената водна площ. Става перфектно и много реално...

Искам да питам какви са точно предимствата на това желе пред безцветния автолак, че струва 8 пъти по-скъпо? А също и за колко време се втвърдява след изливане?

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Помощ при направата на река и водопад
« Отговор #24 -: 22 Юни 2009, 14:05:22 »
Скъпо е да го вземат мътните... :blink:.Като го гледам,имам усещането че след като се сложи не се втвърдява толкова,колкото е твърдо в опаковката.Не че е лошо.За 15-20  мин.се втвърди.Спокойно можеш да си оформиш вълни,едно-друго...без да бързаш.Ако някъде е по-малко,като се добави,въобще не личи ....
А за топлите пистолети....ако се намери безцветна пръчка пластмаса,не бяла...и на мен ми се струва ,че няма да има голяма разлика.На мен ми трябваше  малко,затова се набутах....25 кинта :dirol: :wacko: