Анкета

Кой в какъв мащаб твори?

Z(1:220)
N(1:160)
TT(1:120)
HOe(1:87)
HOm(1:87)
HO(1:87)
0(1:45)
1(1:32)
llm(1:22,5)
G(1:22)

Автор Тема: Кой в какъв мащаб твори?  (Прочетена 6831 пъти)

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Кой в какъв мащаб твори?
« Отговор #15 -: 05 Август 2008, 20:21:53 »
 Аз в ТТ ! Като дете първото ми влакче беше H0 ! Не ме изкефи нещо, пък и нямаше стрелки за него (може да се досетите, че естествения подбор си каза думата). После ми донесоха от ГДР -то ТТ, а и в  "Дет-Маг" (това се превежда на български " Мъртвия магьосник" - готино име за детскки магазин ;D ;)) вадеха по нещичко. И така всички пари от върнати бутилки отиваха в Berliner TT Bahnen. Като настъпи ерата на 3:1 и копоните, почти бях зарязал хобито щото нямаше от къде да си купувам нищо, докато един ден не се появиха някакви спеколанти в подлеза на ЦУМ.  Взеха да вадят с кашони щури работи, дето бях виждал само в каталогче. После се появи  "Джони-Ленд" където се запознах с Адри и г-н Негревски(последно го видях под прикритието на фоторепортер с прилежащия атрибут за професията). Та и от там си купих доста неща ("секънд-хенда" беше в разцвета си). След залеза на този споре мен култов магазин, настъпи мрак финасов и културен (За българия като цяло). Колекцята известно време полежа скрита под леглото (3-4) години. Докато един ден по неведомите пътища господни се запознах случайно с един готин човек на име Жори който  беше в N и ме свърза с брат по оръжие в ТТ, който притежава най - големия макет в България според мен, и колекцията е жестока. (човека иска да си остане анонимен) И пак почнах да се занимавам, почнах макета и правейки-го се обедих, че ТТ е иделания мащаб, не е малък като N,  позволява много детайли на ограничено място. Намират се все още работи за него. Недостатъка е малкото фирми производителки на подвижен състав и аксесоари, H0-то по това го бие определено. ;D 
 
« Последна редакция: 05 Август 2008, 20:36:43 от jopeto »

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой в какъв мащаб твори?
« Отговор #16 -: 05 Август 2008, 21:28:07 »
В "HO" голяма част от колекцията я имам благодарение на баща ми. Нещата са купувани края на 80-стете и 90-десете години. Сега на скоро поднових интереса си към хобито и започнах нов макет. Скоро ще кача и нови снимки на нововъведенията.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой в какъв мащаб твори?
« Отговор #17 -: 05 Август 2008, 22:06:51 »
НО и НОе, в скоро време почвам и 10е. Ако някой знае някъде да има в БГ път с това междурелсие да свирка, че моя не знам кога ще стане.