Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59466 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Поръчки за фотоец!
« -: 30 Март 2009, 09:11:30 »
Те тука те , да си правим поръчките към тоз господин:

ilfil
(сори ама си е скъсал снимката от другата тема-отговорен другар  :spiteful:)

Та така , нека аз се запиша пръв туканка:

Цитат на: pach link=topic=1102.msg22158#msg22158 date=1238390618
ilfil  това с оградите с издигнатото в средата много ме изкефи!!!
Ако не ти правя проблем праскай и за мен един дециметър (квадратен!) от тях , тоест същите като на Христо.На мен също ми е удобно да ги взема от брат Адри , ама той да каже "става-не става" или да мислим друг вариант.И за 18 -те лева как да стигнат до теб?
Какво като са НО !?!?! На мен пък в ТТ ще ми заградят дъскорезницата и готово!
"Промишлените" огради винаги са по високи от "домашните" , щото и айдуците отвън и отвътре са повече!!! :lol: :lol: :lol:
Та така брои ме и мен за един квадрат от тези дето са вдясно :
 
(Image removed from quote.)

А модераторите какво има да умуват за раздела къде да ти сковат кочинката - ми то си има такъв -"поръчки през railwaypasssion" -демек "поръчки през форума" - къв е проблема?!!!
 ;D

 :good: :dance1: :yahoo:


novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #1 -: 30 Март 2009, 10:26:49 »
Ха така, браво на Pach!
Най обичам друг да ми свърши работата. Ми то май не ми остава нищо друго, освен да кажа на всички едно хубаво нашенско "Welcome to новата ми кочина!". И така - от днеска нататък молим заповядайте в тенекеджийница "Тихия кът", където може да поръчвате ецвани неща, да задавате въпроси по ламарините и да четете отговорите ми, които понякога няма да ви харесват.
Табелите за БДЖ-то и кокошчиците на дуета 2Г си остават на техния коловоз засега. Ще го мисля по-нататък дали да не помоля Владо да прехвърли някои неща тука.
На първия клиент и човекът, свършил работата вместо мене - честито! За Pach специален бонус - ще му електрифицирам оградите безплатно, на 380V промишлен трифазен.
Майтапа настрана, оградите ги имаш. Като ги видиш си прецени дали ще ти свършат работа, ако ти се видят големшки за ТТ, може да ги продадеш на някой по-късоглед колега тука, дето не вижда нещата по-долу от НО. За парите се разберете с Адри, щом и тях ще ги нося на него. Другият вариант за плащането по принцип е да направите едно събрание и да изберете Павката за ковчежник - той ми е там наблизо и не е проблем да се виждаме по три пъти на ден след ядене. Или ако искаш ела в Астра да си ги вземеш лично.
Щом оградите ти трябват за ТТ, може да минеш и без зидария. Така ще са по-ниски. Нещо подобно - решетки, но на колци, ми се мерна вчера в онова вестниче МІВА, дето го четох за закуска. Може и в друг брой да е било, не помня, ама имаше такова нещо. А ако са ти големи, по-нататък ще ти направиме и в твоя мащаб. Само че вече с намаляването все повече и повече ще си личи, че пръчките са плоски, а не кръгли. Но и за това има измислен лек.
Сега отивам да си изгладя униформата на Луфтвафе и да се снимам пак, за да си възстановя снимката тука. По-добре е да знаете и да виждате кой ви лъже и омагьосва вече близо месец, а ще го прави и занапред.

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #2 -: 30 Март 2009, 10:32:40 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22183#msg22183 date=1238398009
............продадеш на някой по-късоглед колега тука, дето не вижда нещата по-долу от НО.
 
:on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet: Хей, хвърлят камъни в Нашта градина бре!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #3 -: 30 Март 2009, 10:54:50 »
Zazo, ще те оправиме, но не знам дали ще се качиш на вторнишкия влак. Щото току-що ме зарадваха понеделнишки (и след като бях готов, рисувайки безумно цял уикенд) че голямото БДЖ пак е сглобило от две гари една на един от панелите за управление и трябва да почвам всичко отначало. Не е болка за умирачка, ама яде време.
Ще се занимая и с тебе, не бой се, но трябва да знам от кое рифеловано тенеке ще искаш - ромбове или кръстоска? Това второто не знам как се казва на български и дали изобщо има някакво име, братята американци му викат "cross stitch", демек "кръстосан шев" и затова и аз си го кръстих така.
За шаблона на БДЖ-то - ще пусна първо проба. Нали се сещаш, че на затворените букви контура трябва да се скъса? Ще гледам да пусна възможно най-тънките пътечки, но определено ще си личат. Та ще се наложи да ги замазваш.
Сетих се чак сега, че и такова нещо съм си правил навремето за моите камиони, ето как изглеждат някои неща:

Шаблона:



Проба върху запалка:



Вражеската стотинка е там, защото изделието беше давано за пример на некои граждани от оная държава.

А ето и един от резултатите върху краен клиент:



Първо е пръскано с аерограф на прозрачна ваденка и чак после отиде на камиона. Надписът е скапан и олющен, но това и беше целта на занятието. Пътечките са си на мястото, щото обикновено на тия неща никой не си дава зор да ги замазва и ги има. За БДЖ-то обаче не знам...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #4 -: 30 Март 2009, 11:09:44 »
Хаха, че той Павката е по-нелегален и от тебе , та не знам как ще се организираме с парите!
Нека Павката да каже , инак може и до теб да идвам ,че си ми през два квартала (аз съм близо до МВР-болницата  ;)) та лесна работа .
То оградата аз така и мисля да е слагам , без колони и т.н. , даже ще я "вкопам" малко в тревата , да не я ровят кучетата отдолу  :spiteful:, та за ТТ се е утепало.
Но в момента правя нещо и в НО , така че глей само кво стааа! :spiteful:
Това като начало , пък като се заформи свободно време , ще си пишеме , пък и видиме да видим от мойте идеи за фотоец , какво ще ме сполети изневиделица!!!
Свиркай га са готови оградите и ще кажеш час ?
Брях , ся се сещам  :( - работните времена ни съвпадат май, тоест аз мога след 18 часа и в почивните дни , а ти как си ?

Вземи сложи тук нещо като "приемно" време за раздаване на убавини , че не знам как ще стане инак - много зает си май!?!?!~!!! :yes:
 :lol:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #5 -: 30 Март 2009, 11:23:13 »
Чак пък нелегален. Аз мога да помагам в свръзката с Илиян тъй като ми е "под носа". Мога да му занеса разпечатки, мога да му занеса пари, мога да взема готова поръчка и после да си уредим среща с купувача. Единствено трябва да ми оставите някакъв телефон, щото до сега историята показва, че като отида при Илиян той има въпроси на които аз не мога да отговоря и винаги се налага да се свържа с човека правещ поръчка. Това е.
Не искам никакъв процент за мен. Правя го защото не ми пречи - Илиян е на точно 38 секунди от моя офис.
Телефона съм го дал в темата "телефонен указател", но ето го и тук - 0888 49 69 34, както и на ICQ 160 578 987
« Последна редакция: 30 Март 2009, 11:25:24 от pavel75 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #6 -: 30 Март 2009, 11:28:00 »
 :pleasantry: :good: :good: :good: :hi: :dance1: :give_rose: :yahoo:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #7 -: 30 Март 2009, 11:59:07 »
Pach, ще сглобиме некаква програма "Взгляд" все некой ден, не бой се. Чакай да станат оградите, та поне да има повод.
Павка, нещо не разбрах - разпечатки на пари ли ще ми носиш? Питам само, щото се съмнявам да ги правиш по-хубави от мене  :yes:
Как пък ги сметна тия 38 секунди, бе? Да не минаваш на червено? Я си стой на тротоара по устав, че ще ни трябваш и за в бъдеще! Тоест оставаш си засега свръзка, харесва ли ти или не. Мястото на явката не се променя, паролата също. И партизанските имена остават тия.  ;D

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #8 -: 30 Март 2009, 12:01:29 »
Принтера ми е хубав, та парите са като истински.
За червеното по-тихо, че КАТ дебне!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #9 -: 30 Март 2009, 12:11:19 »
Че КАТ дебне - дебне, ама не на светофара, а пред мене. Та внимавай като завиваш откъм булеварда по "езерото" да няма свирене на обувки - знам, че те гони мерак и бързаш, ама те само това и чакат.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #10 -: 30 Март 2009, 12:25:09 »
Аз зор не давам, когато стане. За тенекето - ромбове. А иначе за БДЖ шаблончето и самото БДЖ имат какви ли не варианти. За 5 минути го видях в 3-4 варианта. Ето единия:


novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #11 -: 30 Март 2009, 12:50:21 »
Тая снимка просто ти реши проблема! Считай, че си готов.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #12 -: 30 Март 2009, 13:19:27 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22216#msg22216 date=1238406621
Тая снимка просто ти реши проблема! Считай, че си готов.

Прекрасно, само казваш кога да дойда и с колко пари.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #13 -: 31 Март 2009, 17:13:28 »
18 лв. ецване + 16,50 предпечатна = 34,50 лв. Ако се откажеш, трябва да знам най-късно до утре, тоест сряда на обяд. Ако не се отказваш, ще се уточним за виждането като ти видя нещата на тенеке.
Pach и Ицо са като сметка по 18 лв. на дм. плюс 5 лв. предпечатна (общо за двамата и еднократно за тоя размер ограда с разцепването на филма на лице и гръб), демек по 20,50 на човек. И от тях ми трябва "да" или "не" в същия срок.
Човекът, който си плати предварително, тоест брат Гервасий, за съжаление ще артиса за четвъртък - като видях орлите на филма и разбрах защо колегите са го спрели. Не мога да кажа със сигурност

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #14 -: 31 Март 2009, 17:18:50 »
пардон, пак натиснах каквото не трябва. Та не знам къде е грешката със сигурност, макар че поздозирам, но преди да обвинявам когото и да било, искам да проверя и себе си. Обаче файла е в домашната тарга и не мога да кажа нищо преди довечера.
Гервасий, Павката каза че си му дал парите и са у него, но не съм взел все още нищо. Като се тенекезират мераците ти - тогава. Ако си искаш филма, трябва и това да го знам. Павката остави тоя с БДЖ-тата тука на съхранение, защото така е по-добре. Ако ви се даде, макар че си е ваш на теория, като нищо ще го "счупите" и ще трябва да се прави нов. А така си седи туха тихо и кротко в архива и не ще ни вода, ни хляб. И ако се наложи, ще ни е подръка. Та както решите вие като собственици, но за всички това е по-добрият вариант според мене.