Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59428 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #15 -: 31 Март 2009, 19:56:50 »
Разбира се, че продължаваме напред. Нема връщане, само ако е възможно пусни 5-6 шаблона БДЖ за сметка на рифелованата тенекия. дургите неща си остават.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #16 -: 31 Март 2009, 20:54:22 »
Бранец, за филма най-добре е при теб да остане за съхранение. аз бих предложил даже ама и другите да кажат да направиш нещо като архив и членове на форума да ги ползват безплатно. не знам изразих ли се правилно ти ще кажеш. измисли нещо като каталог от направени неща или идеи, ако ти се занимава.
« Последна редакция: 31 Март 2009, 20:55:55 от Gervasii »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #17 -: 31 Март 2009, 21:12:25 »
Zazo, да ме прощаваш, ама засега ще ти направя само един шаблон, щото имам там едни съмнения. Като се видим ще ти разправям кво и що, но оставаш на тоя етап в първоначалната конфигурация.
Брате Гервасийе, за филмите съм съгласен, че трябва да са на съхранение при нас и вече го писах. А това значи, че те си се превръщат автоматично в архив. И ще си ги ползвате когато и както искате, щото са си ваши. Тоест няма да е безплатно, щото вече сте си ги платили. Оттам нататък си ги ползвайте без пари колкото си искате или докато се скапят и трябва да се прави нов филм. Единствения проблем може би е, че нещата са на парчета според заготовките, но да речем, че най-малкия размер е 1 кв. дм. Това значи, че нема да стане например, ако някои се сети и рече "пусни ми две табелки на 16.01" или нещо подобно. Може, но заедно с нещо друго до 1 дм., не задължително останалите табели, които са около тая на оригиналния филм. Или ако някой иска няколко табели на депо София или Пловдив, пак примерно, ще си получи всички табели за депа по всички земни кълбета, дето имаше един виц.
Това е, чакам до утре на обяд потвърждение или отказ за оградите от Христо и Pach.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #18 -: 31 Март 2009, 21:40:51 »
Герваско, това за каталога с идеи и вече направени неща съм го намислил отдавна, обаче има един проблем. Кво значи "занимава ли ти се"? Занимава ми се, та ми се реве, ама няма време за нищо! Просто 24 часа в денонощието не ми стигат понякога, за съботите, неделите и т.н. "празници" ви обясних отдавна. Саво да не си помислите, че съм нещо богат! Толкова съм се замогнал, че вратата на хладилника ми спокойно може да се отваря навътре, а чуете ли, че след години спестяване съм си купил нещо с колела, то в най-добрия случай ще бъдат маратонки с ролки!
Така че поне на пръво време ще ви зарибявам тука с готови и направени неща, било на файлове или вече на тенеке, а за идеите ще видим. Че то Космоса е необятен, идеи да искаш от мене! Но все пак идеята си е идея и трябва първо да се пробва, но не направо на вас, а първо на животни (като наша милост) щото не съм комунист и не правя опити с хора.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #19 -: 31 Март 2009, 21:46:15 »
Tи си знаеш най-добре, но ако се получи от първия път ще ми се стъжни живота с един шаблон, да го чистя за всеки вагон, иначе бам-бам манифактурка. Пусни барем два за всяка от страните на вагона, на мой риск.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #20 -: 31 Март 2009, 22:09:37 »
разбирам те и как още :hi: :hi: :hi: :hi: аз все сии мисля не е ли по-добре некой като види у нета или на фирми производители неща да ги поства - и ти казваш това може това не. по-добре хладилниика да запъва от колкото да се затваря на вътре. ми тъй де що да дам 6 евра на немецо за 2 пилета като мога да ги взема от теб на разумна за всички цена. нека не забравяме и за твоя мерак за което с риск да се повторя ти благодаря. :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:
« Последна редакция: 01 Април 2009, 06:21:17 от Gervasii »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #21 -: 01 Април 2009, 06:22:48 »
Ами искам си оградите - той Адри даже задочно се съгласи да бъде разменно депо, но за всеки случай ще му се обадя, за да се разберем с  превода парите - твоите и едни негови.  :good:
Обаче това 20.50 е последен компромис с цената - нагоре окапвам, демек автоматично ме изключваш ако Pach се откаже, защото, доколкото разбирам с него си делим сумата по обработката им във вид на файл.  :spiteful:
« Последна редакция: 01 Април 2009, 06:25:56 от XRISTO »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #22 -: 01 Април 2009, 08:29:21 »
Спокойно Ицо - оттук нататък цената нема да мърда, поне докато не вдигнат цените на ламарината. Добре си разбрал, че с Pach го отнесохте колективно - ако бяхте повече, щеше да боли по-малко. Съжалявам за корекцията, но вината си е моя - забравих да го кажа навреме. Тия 5 лева за предпечатна са минимума на фирмата и се вземат от всеки клиент (не от мене лично обаче) за това, дето аз го върша. Във вашия случай се отървах сравнително леко - намаляването на размера и дебелината на пръчките не ми беше проблем, но винаги за всичко което се ецва двустранно има един момент, наречен разделяне на графиката на лице и гръб - демек прави се нещо като джоб от два филма, между които се слага тенекето при проявяването (който разбира от фотография, ама не дигитална - процесът е същия, но с метал, а не с хартия).
Макар че не ги вземам лично тия пари, ми се струва, че понякога тая минимална цифра от 5 лева е твърде минимална. Питайте Павката защо - той поне е идвал няколко пъти и е горе-долу запознат с шашкането. С моето поне - със сигурност.
Това не е за тебе, а за всички - не се оплаквайте, щото ако почна да ви вземам за работа (тоя път не през фирмата а аз лично) колкото скубя другите, ще виете на умрело - вервайте ми! Ако някой тука още не е разбрал че всичко досега, което съм направил за вас, не го правя за пари, а заради тръпката, понеже сте сродни душици - грешката си е негова. Щото ако ми се печелеше, нямаше примерно да ги дам орлите на Гервасий, а щях да ги пусна по 5 за 2 евро в оня немския сайт. А ако ви трябва по-близък пример как се печели на ваш гръб, моля - тука някъде имаше "правилник" за поръчки през Ebay. Кво ми пречеше и на мене да си туря 20% комисионна за това, че ще бия път до Адри с 2 комплекта огради? Щото неведнъж казах, че излишно време нямам.
Това е положението. Не съм заможен, ама не съм опрял и до някакви 5, 10 или 15 лева (примерно). Ако бях от тях, как' Сийке, отдавна щях да имам сайт, през който да поръчвате. По схема, много по-жестока от тая на Мишо Табаков. Без да е публикувана и без да ви се дават никакви обяснения кое как се прави и защо.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #23 -: 01 Април 2009, 12:38:56 »
Илияне, въпреки че аз съм малко надалеч от изработването на табелите, то това е един пример, как всички захванали се с подобно начинание могат да бъдат точни и коректни - включително и ти! Което е повече от похвално. Но недей така да говориш за Мишо, защото той много пъти е доставял модели от e-bay на почти всички от форума и то на доста по-ниски цени от заводските. И също винаги е бил точен и коректен! Причината, поради която той просто е принуден да въведе въпросните правила е некоректно отношение към него от някои тукашни колеги. Разходи се из форума и ще разбереш за какво става дума. Все пак Мишо не е фирма с голям оборот, която може да си позволи забавяния на плащания и т.н. Други проблеми възникват и от това, че в e-bay дефакто не се знае какво се купува, но Мишо какво е виновен. Искаш конкретен модел, намира го, играе на търг, купува го и казваш "ама не е хубав, не е в добро състояние, има липси, дефекти и т.н", от което за Мишо следва чиста загуба. Ами в и-бея е така. Освен това въпрос на доста голям късмет е там да изпадне нещо наистина ново на цена значително по-ниска от тази в нормалните магазини, което да е без никакви дефекти. Като цяло купуване от там си струва за вече изчерпани модели, които отдавна не са в производство и няма друг начин за намирането им. Аз лично не бих поел риска да пазарувам от и-бей точно поради въпросните рискове. Не са редки случаите немският продавач да пише "чисто ново, в оригинална опаковка" а като пристигне при теб да се окаже, че това не е вярно. И там има правила, но въпреки това стават издънки. Кофтито конкретно в случая с правилата на Мишо е, че заради двама-трима некоректни колеги целият форум го отнася, но нямя как - човек като се напати няколко пъти какво друго може да направи...
« Последна редакция: 01 Април 2009, 12:56:00 от IKAR »

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #24 -: 01 Април 2009, 13:44:56 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22372#msg22372 date=1238563761
... за предпечатна са минимума на фирмата и се вземат от всеки клиент (не от мене лично обаче) за това, дето аз го върша. Във вашия случай се отървах сравнително леко - намаляването на размера и дебелината на пръчките не ми беше проблем...

Илиян,
Извинявай, аз така и не разбрах какво точно правиш. Ако режеш пластмаса с лазер по зададен от мен чертеж или правиш ваденки на табелки, които ще ти дам, ти си моят човек. Моля, уточни дали едно от тези две неща ги можеш.
А+

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #25 -: 01 Април 2009, 13:49:29 »
Нищо нямам лично против Мишо, защото не го и познавам, това беше просто пример как трябва да се работи и как го правят хората. Някъде да съм го нарекъл "печелбар", "търгаш" или нещо подобно? Писах някъде тука по друг повод, че явно така и ще си умра прост по отношение на т.н. бизнес. Не мога да печеля от сродни души и това е! С тоя пример не ставаше въпрос за високи или ниски цени, а за самият подход по принцип, извинявам се на всички дето нещо не са разбрали.
А иначе твърде отдавна съм не само в моделизма, а и в тоя шибан живот и много добре знам, че във всяко стадо си има и мърша. Като май за българина критичното число е 2 и оттам нагоре. За българина-моделист е още по-малко, за съжаление. Макар че повечето са свестни.
И понеже явно ще трябва да се смени подхода, смятам и аз да го направя. Ето каква е ситуацията дотука:
1. Гервасий си е дал паричките, но ще го преработвам утре и вероятно ще го ецваме в петък, още веднъж се извинявам за закъснението и се надявам, че не е критично. Пак повтарям: парите не са в мене, а и да бяха нищо не печеля, щото не съм банка да ги въртя през това време, а и не става въпрос за милиони. Какво прави Павката с тях, не знам  :yes:
2. Току-що говорих с колежката - почват да ецват. Нямам нищо против Пламен, но понеже го бях помолил да ми отговори днес до обяд какво мисли за неговите огради, а той не го направи по незнайни за мене причини, това го считам като отказ и му спрях нещата. Имам предвид конкретно за това ецване, а не по принцип.
3. На Ицо оградите се пускат и ще намеря време да ги занеса на Адри без комисионна, макар че не ми е много на път. Но понеже ще се наложи утре да ги платя, ако Адри не ми даде на момента сумата от 20,50 лв. не получава нищо и за никого. Вие после си се оправяйте с парите както искате, аз обичам като си свърша работата да си получа полагащото се (което, пак казвам, в случая дори не е и за мене, а всичко отива във фирмата).
3. Нещата на Zazo също казах да ги пускат. За моя сметка засега.
4. Оттук нататък всички поръчки ще се плащат предварително в размер 100% - лично или чрез Павката, на място при колежката. Не искам повече да се разправям за тия работи с колегите и шефа, защото ви казах отдавна какви са изискванията за нови клиенти. И затова предпочетох аз да ги платя тия неща, за да ми е мирна главата. А вие ако искате ми ги плащайте после и си ги вземайте, ако не искате - недейте. Все ми е тая, казах ви че без вашите пари няма да обеднея. Не ме мислете - за тия работи пазар винаги ще се намери, особено пък при тия цени. Не в България, разбира се, нещата в тая т.н. държава отдавна също са ми ясни.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #26 -: 01 Април 2009, 13:52:16 »
За Еврозвездата: не режа нищо на лазер, но познавам доста хора от бранша, защото работим с тях. Кажи какво искаш и ако не друго ще ти дам поне акъл и ще те пратя при когото трябва.
Ваденки също не тупкам на тампона, щото няма хартия в рамките на татковината. Писал го бях вече някъде. Но ако си споделиш и тая болка, може да ти дам още акъл. Него поне го раздавам без пари, не че го имам много, ама все пак...

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #27 -: 01 Април 2009, 14:22:16 »
Бранец трябваше да вземеш парите, че Павката ги върти в една офшорка на Кайманите и да не стане така че в петък да не е ден за падеж  :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #28 -: 01 Април 2009, 14:23:17 »
Направил съм си чертежи на сгради (отделните фасади) и искам някой да ми ги изреже от тънка пластмаса. Ходих в две фирми, които общо взето не ми отказаха, но ме будалкат вече трети месец и не ми вършат работата. Явно им е досадно да се занимават с толкова миниатюрни неща. За това, ако имаш сериозен човек, моля сподели кой е тук или в темата "Направа на сгради".
Merci,
A+

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #29 -: 01 Април 2009, 14:32:53 »
а за декали Зазо да каже беше купувал такава хартия и каза че ще преви опити да печата на принтер ама не зман до каде я докара