Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59191 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #30 -: 01 Април 2009, 14:47:33 »
Цитат на: Gervasii link=topic=1546.msg22400#msg22400 date=1238584936
Бранец трябваше да вземеш парите, че Павката ги върти в една офшорка на Кайманите и да не стане така че в петък да не е ден за падеж  :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Сега стана голям проблем. Ако ги изтегля парите в петък финансовата криза ще се задълбочи.
Трябва да мислим нещо.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #31 -: 01 Април 2009, 14:49:06 »
Цитат на: Gervasii link=topic=1546.msg22403#msg22403 date=1238585573
а за декали Зазо да каже беше купувал такава хартия и каза че ще преви опити да печата на принтер ама не зман до каде я докара

До под кривата круша

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #32 -: 01 Април 2009, 15:14:15 »
Отговарям по реда на запитванията:
1. Звездичке, това "пластмаса" нищо не ми говори. Все едно ти да ми кажеш за нещо "искам го на метал". Моля уточни, пък после ще приказваме. Щото и бакелитът е пластмаса, затова питам.
2. Герваско, не бъркай нещата. Такава "хартия" и аз имам, но това не е хартия, а прозрачен декал, или такъв с един цвят, обикновено се продава на листове с формат А4 или американския Letter. Дето просто си я слагаш в принтера или си рисуваш нещо по нея и после си я лепиш. Обаче това е готов декал, защото върху хартията вече има слой прозрачен лак или някаква боя. И се налага да изрязваш изображението максимално близо до външния контур, щото филмът върху хартията е постоянен, тоест цял и непрекъснат. По обикновените декали запечатващият слой лак най-отгоре е малко по-голям от изображението (за застраховка срещу евентуално изместване на цветоотделките), а не е през целия лист и затова не не нужно да се изрязва толкова точно и наблизо. А хартията, върху която се печатат декали е хигроскопична и с желатинов слой. Нищо друго.
Та понеже на собствен гъз имам някакъм опит и тука, моля Zazo да каже защо е още под прословутото плодно дърво, че току-виж и на него му дам акъл  :yes:
Герваско, знам че Павката си влага парите там и не го крие - оня ден дойде даже по бански и с плавници до офиса!  :haha:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #33 -: 01 Април 2009, 15:22:42 »
Казвам веднага, имам няколко разновидности на тая хартия по-точно 4, все листа А4. С три от тях съм пробвал и не дават задоволителен резултат. Основния е, че явно са по-дебели от фабрично правените, които идват със стендовите модели и ръба там където е изрязвано е много висок. Т.е. личи че е ваденка, за разлика от готовите кокарди, които съм слагал по крилата на самолетите, например. Последната, която още не съм изпробвал е за някакъв двоен трансфер, при който изображението се печата огледално, но това още не съм го пробвал.

П.С. виж си личните

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #34 -: 01 Април 2009, 17:47:43 »
Ясно - изпльощили са се другарите неизвестни за мене производители с лака (или боята). Просто не са жалили материала, а са го наплескали въздебелшко и затова после прави праг. Що не пробваш да го омаломощиш с течност за декали? Ако е читава, ще разяде лака и ще остане само изображението. Ама за това трябва и лакът на декала да е свят, а за твоя не знам... Я кажи чие производство е тоя дървен артикул?
Ха да ходя да си видя личната.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #35 -: 01 Април 2009, 18:04:26 »
Сашо и Zazo да си бръкнат в интимните такова, моля! Тоест - да си проверят личните съобщения имах предвид, а не друго  :fool:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #36 -: 01 Април 2009, 22:43:28 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22410#msg22410 date=1238588055
Отговарям по реда на запитванията:
1. Звездичке, това "пластмаса" нищо не ми говори. Все едно ти да ми кажеш за нещо "искам го на метал". Моля уточни, пък после ще приказваме. Щото и бакелитът е пластмаса, затова питам.
Аз не правя разлика. За мен е важно само дебелината да не недхвърля 1.5 мм. А материалът ми е безразлично какъв ще бъде, стига да се лепи с лепило. Предполагам, че определени материи биха се стопили при рязане с лазер, така че специалистите да кажат какъв ще е материалът.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #37 -: 01 Април 2009, 23:12:25 »
Приятелю, обикновено не задавам въпроси случайно. Затова те питах за пластмасата - както и сам май си се усетил в един момент, ти може за не правиш разлика, но лазерът я прави. И това "да се лепи с лепило" ми е напълно достатъчно. Нищо че всяка пластмаса се лепи с лепило, стига то да е от типа на каноконлита! Предполагам че начинът ти на мислене е вече доста деформиран от хобито и под "лепило" разбираш само такова за модели. Така че си стискаме ръцете на определението "полистирол" - става ли?

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #38 -: 01 Април 2009, 23:14:18 »
Zazo, прочетох ти току-що интимната вест - не се тръшкай, щото ти пък си ми най-малкия проблем!

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #39 -: 01 Април 2009, 23:25:38 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22428#msg22428 date=1238616745
Така че си стискаме ръцете на определението "полистирол" - става ли?
Става!!!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #40 -: 02 Април 2009, 02:35:11 »
Утре ще поразпитам резачите. Предполагам, че не става въпрос за дебелини над 2 мм!
Имай предвид обаче и нещо друго за полистирола - тоя макар и невинен наглед материал е доста тежичък! Но все пак е малко по-лек от плексигласа де. Ама малко. Та се сетих да проверя да не са почнали да режат и коматекс (това вече за мене си), макар че това чудо се реже като приказка и в домашни условия.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #41 -: 02 Април 2009, 02:38:21 »
Извинявай, ама съм нещо разсеян вече, а е и 2:36 посред нощ - сега се сетих, че ставаше въпрос за дебелини под 1,5 мм. А за това кой материал се топи при лазерно рязане не се притеснявай - ако режеш полистирол с глава за алуминий - ще се стопи, разбира се. Ама ако си го режеш с правилната глава, му няма нищо.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #42 -: 02 Април 2009, 08:39:18 »
Хм, те така ...един ден (о`чудо - за радост на модераторите) да ме няма и тук се дава заявка , после  (поради моето отсъствие ) се отлага...
Важното е , че рандевуто ми при кмета на общината имА успех - главният архитект на Красно село е уволнен , магазина под нас е спрян до приключване на производството , като решението на това производство на 90 % е сигурно в наша полза и се подготвя трето предаване по ТV за нашият случай (календар и частен случай вече се надпреварват за правата  :spiteful:).
Та да се върнем на моделистки теми !

 Илияне , пускай поръчката за оградките ,че оакахме на Ицето стобора.
Разбира се ,че делкаме филма , който нямам нищо против да седи при теб (особено като се знае ,че е наш  :spiteful:) и това с каталога не е лошо.
Плащам , веднага щом се разберем кога и къде .
Крайна цена за 18 оградки в НО/ТТ- 20,5 лв. :this:

Колкото за идеи към фотоеца - това ти беше грешката :spiteful: :spiteful: :spiteful: - имам снимки на цели нещица както в железопътният моделизъм така и в стендовият.
Снимки , ще рече , че е сниман листа , в рамките на един/два квадратни дециметра , но от него освен да се вземат идеи , за да са направи нужният ти чертеж за фотошаблон ,за друго не стават.Оразмеряването също трябва да се прави де...

Имам и няколко чертежа направо за фотошаблон , но те са значително по-малко и най-вероятно ще ме интересуват само мен (и навярно и теб щом си сродна душа).

Живот и здраве - с малки стъпки ще вървим напред заедно.
Кола не ти обещавам де си купиш , ама да си направиш густото дето е с пари - може и да стане!!! :good:

Ще си бълбукаме в тази тема , щото това за "искам две табелки" - нема да стане .
Така че с драгите съфорумци ще трябва тук ,под твоето ръководство да се организираме , за да може оптимално да запълним всеки квадратен дециметър който поръчваме при теб и готово.Пресен пример е табелките за локомотивите дето ги направи.
От тук нататък който си поръчва ще се съобразява с готовият вече филм , плаща и получава повече от колкото и е искал.
Това е.
Най-лошото е да се нареже филма или да се прави всеки път нов , за всеки дет го сърби на по-различно място.(работил съм с такива филми и знам колко е гадно напасването, фирата на материала и т.н.)
Който все пак иска да се почеши там където другите не са се чесали - ми да си плаща целият масраф като за поръчка "извън серията" ,щото в противен случай ще те разкъсат и нема да стане рабоТАТА!

чакам да ме светнеш две неща , нека да се три...
1.Как ще ти платя?(твой избор -ти казваш , аз казва така мога ,или така не мога)
2.Кога оградите са пак на линия?(пардон - в машината)
3.Кога ще си ги получа?
(това не ми е много зор , щото съм в процес на натрупване на материали - тоест още ги трупам де)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #43 -: 02 Април 2009, 09:55:49 »
Pach, прощавай приятелю, ама много ми станаха коловозите и взех да бъркам маневрата. Преди малко писах разни глупости на другото място и изобщо не се сетих да погледна тука. Така че моли се оградите да са пуснати в повече!
Ако те огрее още днеска - дай Боже - може де си вдигнеш чукалата до Астра и да си ги вземеш, хем да ме видиш как изглеждам 3D  ;D
Иначе по принцип винаги може да отидеш дотам и да си поръчаш и/или съответно получиш каквото искаш. И да ме няма, не губиш кой знае какво, а парите колежката винаги ще ти ги прибере.
Има и вариант да дадеш парите на Павката и той да ти ги вземе. Както направи половинката от дует 2Г.
Ха чао ви засега, че паля гумите накъм ламаринения рай.
P.S. Pach, ако знаех по-рано че си враг на кметовете, щеше да си получиш оградите без пари:yes:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #44 -: 02 Април 2009, 10:38:08 »
А аз съм превел кинтите на Адри, така че всичко е о.к.!И лична съм ти пратил, но да не би в тарапаната да не стигнеш до личните си съобщения...  :)