Автор Тема: 23 години след..  (Прочетена 10758 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:23 години след..
« Отговор #15 -: 26 Април 2011, 20:47:42 »


 И едно доста влияещо видео:
http://www.youtube.com/watch?v=_jrVgu88ZVk

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re:23 години след..
« Отговор #16 -: 27 Април 2011, 08:28:51 »
Филмът  е на средата на страницата:  http://kolibka.com/2.html

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:23 години след..
« Отговор #17 -: 27 Април 2012, 20:00:51 »
Около тази дата беше последния голям пердах който "ядох" от майка ми.Било е сигурно черешово време и не съм бил на училище .Вечерта се прибирам целия прашен  и изподран .На въпроса къде съм се шлял цял ден аз гордо отговарям : Ми ядохме череши,после обрахме на един двор ягодите.... Не ме доизчака ,като скочи ,като ме почна с едни шамари, с един федербал-направи го на трески.Все едно беше вчера ;DСлед час чак успях да питам защо :blink:? Отговора й беше:" Аз казах ли ти това лято никакъв плод или зеленчук да не ядеш.Нищо! Само на консерви изкарахме до зимата.След години проумях защо така е реагирала.Останах много доволен,че не ме пусна преди това и на първомайската манифестация .Все пак е лекар :yes: Благодарен съм сега за този бой,защото наистина може би ме е предпазила поне отчасти от последствията.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:23 години след..
« Отговор #18 -: 27 Април 2012, 20:09:21 »
Аз пък всичко съм си ял и нищо ми няма...нито документите,нито акъло..... :lol: :lol: :lol:

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:23 години след..
« Отговор #19 -: 28 Април 2012, 02:53:51 »
Аз пък гледах един документален филм ако не се лъжа в БТВ документите,та в него имаше една баба която се завърнала в дома си малко след аварията и то промъквайки се през охраната от войници и тя като повечето завърнали се яде каквото си произведе сама дори беше доволна от видимо по-големите картофи,казва още,че по никакъв начин не се чувства зле здравословно,живее нормален живот и тн което поражда много въпроси...ясно е,че щом картофите са по-големи радиацията е там то и няма къде да е другаде разбира се,но защо не влияе на бабичката,по-силна имунна система ли има тя...какво?Как оцелява толкова време там при положение,че само до края на втората година след катастрофата измират голям процент от така наречените "ликвидатори" някой от които умират почти веднага облъчени от свръх доза радиация,други в последствие от лъчева болест и тн. да не говорим и за генетичните изменения които настъпват по-късно в поколенията.

Само една лека и незначителна корекция понеже виждам 23,25 г. ...тази година се навършват 26 години

П.П.:Казвам "незначителна" защото когато говорим за атомни катастрофи последиците са много по-трайни и не отшумяват за 1,2 или 3 години!

KamaZZo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:23 години след..
« Отговор #20 -: 28 Април 2012, 02:59:16 »
Лично аз смятам "ликвидаторите" за ГЕРОИ и мисля,че всеки от вас ще се съгласи с това  :give_rose:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:23 години след..
« Отговор #21 -: 28 Април 2012, 22:41:44 »
Така е ... 26 години..."грешкаТа" идва от това, че тази тема е не е нова във форума!
(който е пуснал първия пост в нея, може да поправи и заглавието)
Впрочем не трябва да се впечатляваш от бабката ... виж ако искаш нивото на радиацията в планетната атмосфера, веднага след прекратяването на въздушните ядрени опити по взаимно споразумение
... става въпрос за годините след 1960 когато ги прекратяват...и много от съфорумците тук сме раждани около тия години...статистиката показва много ...положителни резултати :yes: :yes: :yes:...сякаш имаме ..."имунитет"!! ;)
...или пък състоянието на атола Бикини в днешно време!?! ...щото там не трябваше и трева да расте поне 300 години...!!!!!!!!!!!!!  :scratch_ones_head:
 ;D ;D ;D