Автор Тема: Питане по тендерите на BR 52  (Прочетена 15761 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #15 -: 12 Май 2009, 17:09:32 »


К'ви са тия Х Х - ове бре , Саше ??

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #16 -: 12 Май 2009, 17:20:49 »
Мда, спрял е оня сайт, одеве работеше, шъ са опра'и ...

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #17 -: 12 Май 2009, 19:21:17 »
Айде бе, Сашо, га шъ видим кви са тия ХХХL?
И хич не ми говори за 6, 7 и 8-осни тендери, не ща ни BiG Boy, ни Little Boy. Искам си BR 52 и толкоз! И то така, както аз го виждам, вече знаете как.
А ако войната беше продължила още малко, можеше да има и триметрови коловози... И композиции от гигантски дву- и триетажни пътнически вагони, теглени от бетонните локомотиви на др. Гьоринг...  :spiteful:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #18 -: 12 Май 2009, 21:52:44 »
Цитат на: ilfil link=topic=1632.msg24432#msg24432 date=1242145277
Айде бе, Сашо, га шъ видим кви са тия ХХХL?
И хич не ми говори за 6, 7 и 8-осни тендери, не ща ни BiG Boy, ни Little Boy. Искам си BR 52 и толкоз! И то така, както аз го виждам, вече знаете как.
А ако войната беше продължила още малко, можеше да има и триметрови коловози... И композиции от гигантски дву- и триетажни пътнически вагони, теглени от бетонните локомотиви на др. Гьоринг...  :spiteful:
бе ти не бери гайле за 2G ами се мобилизирай тежки влакове е мечтата на всяка железница

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #19 -: 12 Май 2009, 23:03:59 »

Бай Илияне, от твоята уста казано това "миролюбци" звучи почти като "меки китки", въпреки че ако се замислиш, именно войната за меките китки си е ...... голям рахатлък ...     
Твоето хоби май нещо те нерви напоследък!?! Я го зарежи и излез малко на слънце, пък дай да изпием някоя и друга бира на някоя сянка и да видиш как ще ти мине! Ще вземем и Герваско, стига да каже, че пие "и бира". Ако откажеш, ще бъдеш принуден(отвлечен) да присъстваш на следващата ни среща, поне на втората част, а за там се изисква повече юнаклък!

И едно пояснение: Обръщението "бай" е чисто българска дума от турски произход и като такава се разбира правлно от почти 2% от населението. Тя не е титла за старост, или старшинство, а е титла за майсторлък, т.ч. един мъж може да е много млад и да е "бай", но може да е много стар и да не е "бай" въобще.

Поздрави!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #20 -: 12 Май 2009, 23:06:24 »
абе ако има и мастичка може и бира да пийна :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #21 -: 13 Май 2009, 12:50:37 »
Уф , забравям да намеря обещаният чертеж  :blush2: на лодката в 1/87 ,но пък да върнем темата (че нещо все на маса ви тегли  :beee: ама някой не можете да пиете  :pleasantry: ) а Илиян е въздържател , та поне него да го зарадвам него...впрочем тук е и праховият тендер за който говори Ясен.





 ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #22 -: 13 Май 2009, 15:50:02 »
 :blink:
« Последна редакция: 13 Май 2009, 15:52:02 от pach »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #23 -: 13 Май 2009, 16:28:33 »
Май аз съм все наопаки, но като външен вид 52-ката най-много ми харесва без крила и с кенгуру.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #24 -: 14 Май 2009, 00:17:23 »
Щот си войнолюбец, при това по-голем от мене! Още като те видох и ми беше ясен!  :lol:
Майтапа настрана, ама всичките 52-ки, дето ги имам на снимки от Източния фронт, са с лодки и дефлектори Witte. Е, срещат се и с кондензационни тендери, ама повечето са си "класик".

Пламене, мерси за чертежите. Ще им дойде времето. А междувременно разузнаването донесе, че китайците гласят и V36 в "моя" мащаб.
Оф топ: не искам да те дразня, ама Молотовката стана убиец. Не остава време да я снимам като хората в настоящия й вид - "топла - пАри" от завода. А като я снимам така, ще я овъргалям в кал и прах, разбира се, та да си заприлича баш на съветски камион. И още една безумна идея ми дойде - понеже тия камиони от детството ги свързвам преди всичко с миризмата на бензин - къде изгорял, къде не много, та се чудя дали да не туря в кабината в краката на пасажера примерно едно кеченце, напоено с бензин. Та да го докарам и на миризма модела, че то май само това му липсва още.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #25 -: 14 Май 2009, 08:21:30 »
Бензиновото кече ще ти докара само миризма на разтворена пластмаса!!! :haha:
По-добре сложи скилидка чесън в кабината и ще го докараш баш на "народен" камион!!!
Чакам снимки (ама преди да го овъргаляш в калта!Аз това не мога да го разбера - 50 дена труд с изплезен език за перфектност на модела , обаче после финишинга му е**ва мамата!!!
 :hi: :lol: :lol: :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #26 -: 14 Май 2009, 14:04:41 »
Ми то баш там е тръпката, бе домнуле! Аз да не откривам автосалон, та да ги складирам лъскави? Това е живота - кал и прах, кой каквото ще да ми разправя. Аз пък не мога да разбера що по макетите повечето влакове и други возила са лъскави, тревата е оптимистично зелена и т.н. Въпрос на виждане...
А доколкото знам само в корабомоделизма (състезателния, т.е. за участие в изложба) е забранено т.н. "състаряване" на модела.
Трай още малко - ще видиш снимки и на нова Молотовка, и на окаляна. Тогава ще те питам пак. Ама не коя ти харесва повече, а коя изглежда по-истинска.
А за бензина не бери гайле - още не са измислили такъв, дето разяжда полистирол. За чесъна съм съгласен, ама той ще е в каросерията. Не на скилидки или на глави обаче, а на гранули. Да прилича на трошен камък. Като изветрее, сменяме го и толкова.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #27 -: 14 Май 2009, 16:32:05 »
Баси , едно време кофичките от кисело мляко бяха от полистирол (ощи пазя рулона в къщи от "постбурканчената" ера - ха познай от раз , защо го ползвам  ;)) и трябва да ти кажа че 100 %-тово се разтваряха от налят бензин в тях.
Още си спомням как сипах половин кило в кофичка (то тогава и млякото беше с "по-добрият" грамаж и вкус) да си мия лагерите на велосипеда , та докато се обърна и целият под на кухнята бе в смърдящ бензин.Тогава се разминах с боя само защото всички в къщи се втурнахме с новите вестници на татко да попиваме ...Та ни почистени лагери , ни нови вестници , ни бой , само едната убийствена миризма през цалата събота , ама си спомням фактите. ;D
Пък то тогава С200 нямаше ,за Ревал (revvel) и Умрел (Humbrow) не бяхме и чули , едва по-късно се появи онова лепило на Пико, та за да си лепим полистирола , точно кофички разтваряхме в бензин , за "трепач-лепило" в моделите.

Тааааа ти какъв полистирол ползваш , че бензина него разтваря???
Или си сбъркал бензина с нафтата!???

 :lol: :lol: :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #28 -: 14 Май 2009, 20:26:07 »
Ми те или кофите не са били от полистирол, а от некоя бяла разновидност на акрила, или бензинът ти нещо не е бил свят. Особено като се има предвид за кои времена ми говориш. Що ли се сещам за оня тип лозунги: "Съветският бензин - най-лютият в света!"
Сигурен ли си, че е било бензин? А не разредител за алкидни бои АМВ или МРТ например? От които вторият определено смърдеше по-гадно. Но и двата се радваха на небивала популярност сред ГДР-автомобилистите, щото като нямаше двутактово масло, сипваха от тях.
Или пък да не си боравил с такъв двутактов бензин случайно? Понеже и АМВ-то, и МРТ-то разяждаха кисело-млечния полистирол.
Ха сега само не ми казвай, че си се опитвал и да лепиш стиропор с лепило "Кале".
А натрошените кофички от кисело мляко се разтваряха с кориселин или лакочистител за ферментирането им в лепило, ама май нещо си не спомняте, госпожо...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Питане по тендерите на BR 52
« Отговор #29 -: 14 Май 2009, 23:10:43 »
И бИнДзИнЪт ги разтваря кофичките,сигурен съм, ама това,дето го пишеш, че вместо двутактово масло ще сипеш АМБ или МРТ, нещо си в грешка.И двете нямат и грам смазочни качества, а МРТ-то даже се ползва за обезмасляване.1-2 километра с подобна смес и кръц-кръц....до там. Тръбича сдава богу дух.  :angel: