Автор Тема: Rail Runner - неоамериканска железница от Дивия Запад  (Прочетена 11474 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Аз бих искал да попитам, ако си обърнал внимание де, дали има абсолютно малоумни и тъпи информационни табелки и надписи из вагоните на RailRunner-a, от сорта на този, за който съм споменал тук:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1196.msg21029.html#msg21029

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Цитат на: IKAR link=topic=1721.msg26014#msg26014 date=1245917260
Аз бих искал да попитам, ако си обърнал внимание де, дали има абсолютно малоумни и тъпи информационни табелки и надписи из вагоните на RailRunner-a, от сорта на този, за който съм споменал тук:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1196.msg21029.html#msg21029

Абсолютно е така. Конкретно за Рейл Рънъра не си спомням. В началото на престоя ми там много ми правеха впечатление и съм се смял много, но в един момент вече свикваш и не ти правят впечатление. Много ми беше харесало упътването, което съпровожда кутийка тампони - "за еднократна употреба", "извади предния преди да сложиш следващия" и евъргрийна за всяко упътване за ел. уред: "включи щепсела в контакта преди употреба". Дали е резултат на лошото образование или закърнял мозък, но повечето американци не могат да събират и изваждат двуцифрени и трицифрени числа наум.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Така е - за да станеш добър консуматор , не трябва да си обучен на нещо повече от това да бачкаш като изоглавен на две/три места , а и да знаеш как да пазаруваш!
Обикновенна практика е в магазина да хващат пакет с перилен препарат и да питат продавача , това как се яде - дори не се сещат да четат - гледат рекламите и на другият ден купуват!!! :haha:
Този който захване самостоятелен бизнес или работи пак за по-големите (много е модерно - под изпълнители) или все пак има ум в главата и успява да просперира.
Останалите 5 % знаят как да печелят парите на другите...

Воят за субсидията е създаден от журналистите, които се стремят да бъдат не толкова в услуга на обществото, колкото да бъдат на първа страница.Но всяка такава новина - за три дни.Кучетата си лаят , ама влака се развива! ;)

Като цяло си е една пирамида с огромна основа.Средната класа е доста малка и някъде на 2/3 от основата ...
Ха познайте кой е на върха !? :spiteful:

Предполагам, за това и колегата е получил цяла торба сувенири, просто защото с въпросите си е направил впечатление на персонала...любопитно ми е какви са били въпросите  и дали си получил задоволителни отговори?
 :yes: ;D


BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Съжалявам, че не мога да отговоря какво го бях питал човека, вече не си спомням, но отговорите са някъде в "ревю-пътеписа", който спретнах. "Средната класа"... По тази тема може да се коментират доста неща, защото всеки има различно определение за средна класа. Моето лично мнение е, че в САЩ семейство от средна класа притежава кокетна и спретната къща с морава, заден двор с барбекю, двоен гараж, 2 лъскави коли отпред и всичко това на изплащане за 30-40 г. от Банк ъв Америка.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Въпроса го зададох, в очакване, че хамериканеца най-вероятно не е могъл да отговори на твойте въпроси, особено ако са били на техническо ниво, като смятах, че е давал по общи (наизустени) отговори и ако си бил по-настоятелен,най-вероятно си щял да го докараш до стандартният отговор - "Това не е моя работа!".
А горното опискание по мойте критерии, не отговаря на средната класа.
Това за мен са именно масите които са обучени да бачкат, за да могат да консумират.
За това там не се иска нито кой знае какви знания, нито кой знае какъв ум.
По тези причини всеки българин който не го мързи, като отиде в щатите, винаги оцелява,развива се и просперира.Да не забравяме, че сме шампиони по оцеляване в къде по трудни условия и т.н.
Скоро тук медиите раздухаха, тамошно проучване според което, от придошлита хора, българите са с най-високо образование сред останалите.След нас са (за мен изненадващо) швейцарците!
За това лафа, че америка е страна на неограничените възможности е валиден с пълна сила.Само трябва да си умен,наблюдателен и работлив...
Та така...
 ;D ;D ;D 

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Имам известни възражения относно последното заключение. Веднага пример. Аз (въпреки че имам книжка) съм изключително лош и дори пишман-шофьор. Не мога дори да се возя в кола, понеже почти винаги повръщам в колата.... И ако няма автобус, трамвай, метро, влак и т.н. с какво ще отивам на работа или на пазар? Какво ще правя, ако, където изобщо ги има, автобусите/влаковете са от дъжд на вятър и всичките ми колеги ме смятат за много по-долен от тях само защото не обичам да се возя с кола...А всички книги и публикации, които съм чел по тази проблематика, насърчават изграждането на бързи и ефективни съвременни транспортни системи, които да накарат хората все по-малко да използват правещите задръствания и бълващите отрови и въглероден диоксид коли...Дори при горене на метан се отделя въглероден диоксид, екологично традиционно гориво просто няма....Чувал съм и друга простотия - че на много места по улиците изобщо няма тротоари. И ако полицай те види, че се разхождаш по улиците, веднага ще те пита какво правиш и защо смущаваш спокойствието на хората. И като му кажеш, че се разхождаш, ще ти каже, че има паркове, градини и т.н. да отиваш там....Като добавим и огромните права на полицаите да стрелят за щяло и нещяло с бойни патрони, дори при най малкото несъгласие с тях или неподчинение за някаква дреболия...Мерси, нямам нужда от такава "полиция" и от полицейска държава. За смъртното наказание пък изобщо да не говоря. Според мен страни от сорта на Канада, Австралия, Нова Зеландия, Финландия, Швеция, Норвегия и Дания, дори донякъде Швейцария и Австрия са доста по-цивилизовани и приятни за живеене...
« Последна редакция: 26 Юни 2009, 10:56:45 от IKAR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Полицейска държава???
По-добре ли е Абсурдистан???(демек България)
Полицайте не смеят да плеснат един шамар на циганите, щото мигом ги съдят до Страсбург чак!!! :diablo:
Колкото до липсата на тротоари - така е , там не се движат пеша а с автомобили.
Пешеходец на такава улица няма място.Опасен е за себе си и околните!!!
Наистина си има място за пеши разходки , и не са само парковете.

Ти като повръщаш  :spiteful:, как си изкарал книжката???? :diablo:

Повръщайки върху инструктора и изпитващит ли??? :fool:

Хахахаа, по-добре че ходиш пеша , а ако си в Щатите , ще те вози или близък човек (повръщаш - чистиш) или ще си вземеш такси!!!
Ако имаш проблеми със здравето никой не те насилва да живееш в мегаполисите - има градчета с 3000 човека и т.н.
Мрежата отдавна позволява да работиш в дома си ...
Ама айде стига ,че ставаме вече смешни (и спамери)...