Автор Тема: сроден форум  (Прочетена 26389 пъти)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: сроден форум
« Отговор #15 -: 03 Юли 2009, 09:50:53 »
Цитат на: bdz43r link=topic=1736.msg26277#msg26277 date=1246591438
Цитат на: IKAR link=topic=1736.msg26266#msg26266 date=1246524395
Бла, бла, бла...
Още един промит мозък.
В пишман "професионалния" форум (тоалетната с интригите) обаче има активност, а при Марио предимно той сам си пише, след като половината се разбягаха, а останалите изгони.
те това е приказка  :good: :drinks:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: сроден форум
« Отговор #16 -: 03 Юли 2009, 10:24:30 »
Тодоре, това че има активност и наистина интересна информация никой не го отрича. Но това въобще не оправдава системното ръсене на простотии от страна на някои така наречени хора с Кенийско-Танзанийски никове, дето хал-хабер си нямат от железници. За разлика от тях аз имах възможността няколко пъти да пътувам с влак в нормални държави и виждайки разликите от порядъка на светлинни години няма как да се съглася, че в БДЖ така, в БДЖ онака и затова на Запад има нормални ж.п. превози, а тука няма. Също така не мога да приема да се агитират хората да пътуват с влак в България при ужасните условия, предлагани от БДЖ. За "промит мозък" и дума не може да става, защото достатъчно добре познавам и Марио, и въпросните "личности". И да казваме, че някой от тях е китка за мирисане е просто несериозно. Но изобщо няма да търпя който и да било там (да не споменавам имена) да се нахвърля целенасочено срещу мен само за това, че съм си казал мнението относно мечешките транспортни услуги, осигурявани от БДЖ. Както и това човек да не може да си каже мнението, само защото форумът се бил чел от БДЖ-началници и после някой трябвало да доказва, че няма сестра...Ами които работи в БДЖ да пише така, че да не го разбират началниците кой е....

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: сроден форум
« Отговор #17 -: 03 Юли 2009, 10:45:50 »
Това е положенето.
Както е видно, има алтернатива, създадена точно с тази цел.
Ако трябва да съм точен, аз предоставих на Марио онзи форум, поддържах го няколко години, помещавах го, но се оказа безнадеждно. Той събра група недоволни, които после бяха или изгонени, защото не споделяха някое схващане на Администратора, или сами избягаха, защото явно тям нямаше какво и с кого да обсъждат.
Факт е, че повечето се върнаха в стария форум при кенийско-танзанийските никове. Явно алтернативата се е провалила.
А там с основание на много хора им писна да слушат параноични клюки за интригите срещу Марио или пътниците на влак 360.
« Последна редакция: 03 Юли 2009, 11:03:46 от bdz43r »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: сроден форум
« Отговор #18 -: 03 Юли 2009, 10:46:45 »
проблема не е в самото БДЖ проблемът идва от индивидите работещи в него
защо примерно подвижния състав е в ужасяващо състояние
отговорът е прост почти никаква или лоша поддръжка а от това следва че техническата база и персонала са под всякаква критика
а понеже който работят като хората биват примамени от частните жп компании който дават по голямо възнаграждение
но пък гонят до дупка  а останалата част от технически грамотните хора отиват в чужбина и там получават хубаво заплащане
нека се само цитирам от горепосочения форум

Цитат
Искам да задам един въпрос аджеба смятате ли че имаме условията за успешна експлоатация и поддръжка на такъв или подобен модерен
Подвижен състав ето го дезирото например колко проблеми създава
покрай не разбирателството човек машина все пак това е 70 процента компютър  20 процента машина 10 процента човек  


90% от нашите  машинисти са свикнали на
хамалщина както и поддръжката
така че таурита ако докарат дай боже след 2 години макс ще
заприличат на 44 и 45
 :roll:


и единствения отговор който получих е Мълчание, явно съм прав щом всички мълчат

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: сроден форум
« Отговор #19 -: 03 Юли 2009, 10:58:51 »
Не очаквай от БДЖ да ти дадат смислен отговор на резонен и с основание зададен въпрос. Аз затова написах официално оплакване от тях до Европейската комисия, в следствие на което в директивата относно либерализацията на железопътните превози, която ще влезе в сила от първи януари 2010, бе включено едно правило, което директно решава поставения от мен въпрос. По-добре късно, отколкото никога... Ако трябва да сме точни, проблем не са такива като нас, дето работят в тази организация и си изкарват хляба, а техните началници, които освен че нищо не разбират, по цял ден хайлазуват редейки си пасианси пред компютрите. Затова колкото по-скоро БДЖ последва Кремиковци и отиде в миналото, толкова по-хубаво. В следствие на което няма начин превозите да не се поемат от други оператори.
А ж.п. форума нали си има администратор, който трябва да е абсолютно безпристрастен, а не да мери с двоен аршин и някой с модераторски права да си прави каквото си иска (в това число и да спами непрекъснато), а на друг мненията да се трият за щяло и не щяло. Тук такова нещо няма-правилата важат за всички, в това число и за администратори/модератори, и няма четири-пет. Затова използвам случая да похваля екипа на сайта, тъй като не допуска един или друг потребител да стане "богоизбран".
« Последна редакция: 03 Юли 2009, 11:07:34 от IKAR »

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: сроден форум
« Отговор #20 -: 03 Юли 2009, 11:11:08 »
Яд те е, че някой с който не се разбираш му е гласувано доверие и е модератор? Ако беше прав, Марио никога нямаше да е модератор там, което е проява на изключителна толерантност от страна на администратора.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: сроден форум
« Отговор #21 -: 03 Юли 2009, 11:20:35 »
Яд ме е, че някой си позволява субективно отношение към тоя или оня. И че на този някой, когато самият той системно нарушава правилата, проявява субективизъм при пишман-модерирането и никой не му казва нищо. Сега ясен ли съм? Повече няма да се разправям с разни пишман-специалисти от сорта на проф. д-р инж. Мирчо Гандев, защото това е под нивото ми и имам къде-къде по-важна работа. Казвам това, защото тази личност сума ти време изливаше помия по адрес на "някои бивши съфорумци", без друг модератор да му изтрие пасквилите, защото на него всичко му е позволено.
« Последна редакция: 03 Юли 2009, 12:08:01 от IKAR »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: сроден форум
« Отговор #22 -: 03 Юли 2009, 11:21:07 »
Циров - толерантен  :haha: :lol:
никой не го е яд че Марио е модератор - модератора е този който трябва да се плюе за да си върши работата коректно (поне в БГ е така)
изключение прави само този форум който се води по извън български стандарт което прави чест и на Админа и на Модераторите като цяло
икаре не се ядосвай за глупости и от това че господата от помината яма които се пишат доста грамотни та даже ме учат какво било ГТД :haha: всичко авиационно е  Газо Турбино щот има турбини и газове  :pleasantry: нали знаеш нека сме равни но някой по равни от равните
« Последна редакция: 03 Юли 2009, 11:28:44 от piko1 »

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: сроден форум
« Отговор #23 -: 03 Юли 2009, 13:30:56 »
Нормално е да те учат, защото това им е образованието и имат документ, че знаят какво е ГТД.
Ти можеш ли да се похвалиш с нещо друго, освен любителски прочетено тук-там и документ за цветар?
Цитат на: IKAR link=topic=1736.msg26293#msg26293 date=1246609235
Яд ме е, че някой си позволява субективно отношение към тоя или оня. И че на този някой, когато самият той системно нарушава правилата, проявява субективизъм при пишман-модерирането и никой не му казва нищо. Сега ясен ли съм?
Ясен си... недоволни има винаги и навсякъде. Някои от тях си търсят нова аудитория, защото старата вече не им обръща внимание.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: сроден форум
« Отговор #24 -: 03 Юли 2009, 13:57:37 »
Без да познавам въпросните хора пък, смея да заявя, че не е нормално никой-никого да учи, без вторият индивид да му поиска съвет.Назидателният тон в стил "аз кога'т съм са занимаал с тез рабути ти си одил прав пуд масътъ!" силно дразнят и най-толерантните и добронамерени човешки индивиди.И в този форум има знаещи, но не съм ги чул да натякват някому "колко моо знам р'ийш ли?" и слава богу, защото съм силно алергичен към подобни прояви и пръв бих вазирал от този форум.  ;)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: сроден форум
« Отговор #25 -: 03 Юли 2009, 14:10:36 »
Тодоре, много лесно може да кажеш така, но за мен онзи т.нар. форум ще си възвърне това, което е изгубил само тогава, когато описаните елементи, дето си правят каквото си искат, бъдат поставени на мястото им, а ако не се подчинят - получат еднопосочен билет за Банановата република, за чиито граждани те в същност сами се определят. Ще пише онова комунистическо говедо из пишман форума, че някой си бил психично болен, параноик, побъркан и т.н. и другите модератори патки ще пасат и няма да го изтрият. И а си продължил, а съм изтипосал на видно място снимката на онова леке. Да видим тогава какво ще стане....

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: сроден форум
« Отговор #26 -: 03 Юли 2009, 14:16:30 »
Хайде да запазим доброто отношение тук. Ако имате някакви лични отношения един към друг има телефони, лични и какво ли още не. Нека форума не се превръща в бойно поле. Не ми се иска да заключвам темата, затова ви призовавам да спрете с личните отношения до тук.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: сроден форум
« Отговор #27 -: 03 Юли 2009, 14:19:01 »
Напълно съм съгласен. Аз казах каквото имам да казвам по въпроса, излях си душата както се казва. Някои от вас вече ме познават и на живо, дори са си купували от мен. Затова спирам. :)

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: сроден форум
« Отговор #28 -: 03 Юли 2009, 14:27:19 »
Цитат на: IKAR link=topic=1736.msg26304#msg26304 date=1246619436
за мен онзи т.нар. форум ще си възвърне това, което е изгубил само тогава, когато описаните елементи, дето си правят каквото си искат, бъдат поставени на мястото им...
А пък за мен онзи форум няма нищо изгубено, което да липсва твърде много. И щом темата се дъвче с пълна сила вече няколко години, значи не някой липсва на форума, а форума липсва на някой.
Тази тема е безкрайна, затова млъквам вече.
« Последна редакция: 03 Юли 2009, 14:34:33 от bdz43r »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: сроден форум
« Отговор #29 -: 03 Юли 2009, 15:03:00 »
тюдор банана  :spiteful:
хайде стига спам предлгам Емпера да хване да за чисти леко кочнката която спретнахме