Автор Тема: България!  (Прочетена 804997 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: България!
« Отговор #1665 -: 28 Април 2020, 23:59:34 »
 &bgflag
БАЛКАНКАР-КЕРИКОН!

Намерено при Антон Оруш и сайта му "сандъците"
 :hi: :scratch_ones_head: :music:
« Последна редакция: 29 Април 2020, 00:01:49 от pach »

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: България!
« Отговор #1666 -: 24 Май 2020, 16:06:27 »
https://news.bnt.bg/bg/a/andre-riyo-sviri-vrvi-narode-vzrodene

Честит празник! &bgflag
Особено се радвам, когато някой чужденец ти честити празника. Особено пък такъв авторитет като Андре Рийо!

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Re: България!
« Отговор #1667 -: 29 Май 2020, 00:18:20 »
 Много се чудих къде да "плясна" това, което не е точно по темата за "железопътните изцепки", и май това е мястото, защото темата е за България . 
Off-Topic:
Цитат на: toniemi link=topic=1410.msg118922#msg118922 date=1590695276

Сигурно такива неща се случват като инциденти и в други държави,но при нас си е народопсихология :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Защо трябва да съм ЕВРОПЕЕЦ за да се възмущавам от простотията за която всеки ден чета от новините от страната от която се махнах.
България си е една прекрасна територия на която съществуват голям процент малоумници,които се мислят за страхотни тарикати ако погазят всички видове правила и закони!

Всеки ден:
Безумни катастрофи с пияни и дрогирани!
Превишение на скороста с едиколко си в града,на село,на магистралата....
Убити на пешеходни пътеки...
Битова престъпност,домашно насилие...
Фитнес салони пълни с помпащи се човекоподобни,чиято единствена гънка в мозъка мисли ,как да си изразходва тестостерона с побоища и агрисия,само ако им каже някой нещо накриво.
Ходещи по молове с чантички препасани като овчари с някоя джуклеста примадона.
Живот преминаващ в мола и чалготеката!
Деца-пушещи и пиещи от малки,надпреварващи се да имат най-модерните дрехи ,обувки ителефони...обществото на материализма и духовна нищета!
Мангалите крадат,бият ,изнасилват и убиват...полицайте,възрастните хора...тотален тормоз по селата.
Бракониери,бият ,чупят...
Телефонни измами...
Подрастващите пишлегари трошат детски площатки,мостчетата на Витоша....
Полицейска мафия....
Правителствената мафия....
Здвавеопазването - мафия....
Черепа и друтите темподобни...мафия...
Правораздавателната система...мафия..
Бетонирани плажове....
КОРУПЦИЯ на всяко ниво.....
Мога да пиша до безкрай негативни неща ...


Единствено клуба ни е супер &bgflag &bgflag &bgflag

Не територията е виновна ,а материала....за съжаление твоето изказване е живият пример :( :( :(

Не е необходимо да си ЕВРОПЕЕЦ за да се възмущаваш от ставащото в тази територия,където мафията си има държава,това е въпрос на МОРАЛ,ГРАЖДАНСКА СЪВЕСТ и ПОЗИЦИЯ!

Жалко за добрите и честни БЪЛГАРИ,които не могат да емигрират или променят нищо в територията.....
За старите и самотни хора по селата....

Сега да ти кажа нещо за мястото на което живея вече четири години...

Тук няма нищо от гореизброените неща,или ако го има за тези четири години не съм го видял!
Знам за една катастрофа,загина майка с дъщеричка на две годинки,случва се,но не е заради народопсихологията....
Още докато отиваш към пешеходната пътека,колите са вече спряли,няма камери и полицейски контрол...дали ще пресичам-това няма значение,колите са спряли-НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Ограничение-30,кара се с 30!-НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Тук НЯМА огради,зидове,охранителни камери,аларми ;D
През деня хората си държат гаражите,колите ОТВОРЕНИ,колелата им седят отвън,проветряват си-няма кражби-НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Всички се поздравяват! НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Тук децата са ДЕЦА!Никой не се фука и перчи!Играят като ДЕЦА,спортуват,събират се по паркове,градинки,плувни басейни,ледена пързалка,фестове,няма каране ,побойща,въпреки че са различни възрасти,няма деление....НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Въпреки че,някой деца са със заможни родители и имат по-скъпи неща,липсва тази гордост и разделение!Ходят си на гости с преспиване,идват у дома с преспиване,никой не си има за нищо повече,само защото има пари!
Почти всички хора са с добри възможности да карат скъпи и луксозни коли,но хората си купуват и карат коли дето им вършат работа,а не за фукня и гъзария-НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Младежите се събират на компании петък и събота,изпиват по няколко каси бира,правят барбекюта,има доста места обособени за тази дейност,не съм видял след тях счупена или надраскана бесетка или пейка,счупени шишета или отпадъци!
Пият на корем ,веселят се,няма побойща и избиване на комплекси или пиянски истории!-НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Тук е курортен район и е пъпно с алей,горски пътеки и темподобни,пейки през 50метра,без счупено,надраскано и т.н.
В парка има и лятна сцена със столове, езера,открит плувен басейн,всичко се пази от ползващите,тоалетни,детски съоръжения....
Спортни съоръжения-затревени терени колкото щеш,никой не чупи и драска...

Нямам нерви да ти обяснявам повече за какво става дума...не знам не си ли хвърлям "бисерите на свинете",както има една приказка...хубаво е да излезнеш извън нашата територия,да ти се отворят очите...но в западна посока,че на изток отварят друго!

Това не е рая!
Просто местната НАРОДОПСИХОЛОГИЯ!
Обръщам се към toniemi
 Човек изписа доста думи с които ни прасна в една "дупка",  от която всички трябва да се стремим да избягаме-видиш ли.  Не знам колко трябва да е хубава тая Ивропа,  та да те накара да вярваш, че всичко тук е помия.
 И на фона на този хубав и спокоен живот който описваш, не забравяй че тука поне по "Слънчака" ей тея безумия, друсания, пиянства и убийства ги правят същите тези "добри"  господа, с чужда "НАРОДОПСИХОЛОГИЯ" изтървани от Англия и Германия. Не смятам че трябва да ни "пернеш" под общ знаменател, и да кажеш-"Дерзайте".
 Всички знаем, за състоянието на  държавата, но тази България си е наша, и ние трябва да се мъчим да я променим, ако не ни харесва.
 Ето малко информация от Немската НАРОДОПСИХОЛОГИЯ: https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%86%D0%B8-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/a-46100973
   :hi: :hi: :hi: :hi:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: България!
« Отговор #1668 -: 29 Май 2020, 00:50:05 »
Нямам намерение да слагам никого под общ знаменател!
Просто направих сравнение на мястото в което съм живял и къде живея сега!
Разликата е ......няма да го разбереш, трябва да го опиташ!
Какво да ти обясня,колко е сладък меда,ако не го опиташ!
Изобщо не идиализирам Европа,и тук има лоши и добри хора,но манталитета, културата и организацията на обществото,ТУК дето сега живея е като от друга планета.
Няма да се повтарям,изброих някои неща в предишния ми пост.
Това се отнася за региона в който живея. В градовете им е по-зле от при нас.....в някои отношения само!
Темата е дълга.....

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: България!
« Отговор #1669 -: 29 Май 2020, 07:59:09 »
Аз искам само да попитам - лично ТИ какво направи,
за да не е такава държавата, дала ти живот и образование?
Избяга навън, за да можеш сега от "висотата на хубавия
си живот", да се обръщаш с презрение и да плюеш там
където доскоро и ти бе със същата народопсихология!!!
Те англичаните си имат и дума за това, а ние чудесен разказ
за тиквата, от български класически писател!!!

Когато направиш нещо (дори да е и неуспешно) за да промениш
народопсихологията в Родината ти, тогава ще имаш очи и
да плюеш, там където си се хранил!!!

За сега имаш основание само да си смениш гражданството!

ПП. Дори за клуба тук, който хвалиш,
не си допринесъл съществено с нищо!

НАЗДРАВЕ на цялата маса кибици,
 и да научиш поне езика, че да си
по в час, какво става около теб.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: България!
« Отговор #1670 -: 29 Май 2020, 16:08:09 »
Цитат на: pach link=topic=1752.msg118931#msg118931 date=1590728349
ПП. Дори за клуба тук, който хвалиш,
не си допринесъл съществено с нищо!

Пламене, не споделям мнението на Тони за Булгаристан, но няма да приема и ти като неклубен член да правиш подобни твърдения. Всеки клубен член в КЖМБ допринася с нещо за дейността на клуба и подобни квалификации са меко казано неверни и дори обидни.

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: България!
« Отговор #1671 -: 29 Май 2020, 18:10:29 »
Колкото и жалко да звучи казаното от Тони, си е самата истина. Това че на някой не им харесва, не променя фактите. Естествено не е приятно да ни го казват, но си е така. А иначе в живота съм се нагледал на мухльовци, дето само подклаждат огъня и се правят на думи, едва ли не че са готови да умрат, но са си с миши сърчица и стане ли дебелия, ръчната и обратен завой.
Обобщено: Не ми харесва да чета истината!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: България!
« Отговор #1672 -: 29 Май 2020, 18:26:09 »
Владо, ти сериозно ли написа измислената обида и с главна буква?????
Колкото до клуба, позволи ми като един от неговите основатели да си спомням
кой, как и къде се държеше и беше по онова време!!! Или нямам право на собствено мнение?
Аз Клубът, по никакъв начин не съм обидил!!! Нито негов член!!! Обратното не може да се твърди обаче!
Таааа, за какво подскачаш така всъщност?

ПП. И смятам, че Тони дължи тук на форума с неговите (бивши) сънародници, поне едно извинение,
нищо че продължава да се заравя все повече в ла*ната по негово лично решение!
Пък той да си реши, как ще го направи - като клубен член или по друг начин!
« Последна редакция: 29 Май 2020, 18:38:01 от pach »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: България!
« Отговор #1673 -: 29 Май 2020, 20:26:01 »
Цитат на: Величко link=topic=1752.msg118939#msg118939 date=1590765029
Колкото и жалко да звучи казаното от Тони, си е самата истина. Това че на някой не им харесва, не променя фактите. Естествено не е приятно да ни го казват, но си е така. А иначе в живота съм се нагледал на мухльовци, дето само подклаждат огъня и се правят на думи, едва ли не че са готови да умрат, но са си с миши сърчица и стане ли дебелия, ръчната и обратен завой.
Обобщено: Не ми харесва да чета истината!

Мили хора,не съм искал да обидя никой,просто факти!
Тези хора просто се припознаха с негативните групи хора и явно се засегнаха!
Не са дорасли за промени,манталитет...
Нека си живеят както си искат,аз съм вече на 48,за кога да чакам промени в България,децата ми растат и се възпитават тук в Германия,в тази обстановка и го оценават!
Аз също нямах планове да живея в чужбина,отвори се възможност и тогава разбрах за какво става дума!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Имате ли възможност,бягайте...там няма бъдеще...помислете поне за децата си...
Аз закъснях...поне с 20 години...надявах се,но всичко в България се влошава....за съжаление!
Радвам се за хората разбиращи,мислещи трезво,събуждащи се както във филма МАТРИЦАТА...има и друга реалност.
На мен също не ми е приятно да чета всекидневно за нещата ,които съм изброил вече в предишен мой пост.
Не ми е приятно да ни сравняват с тоалетната на Европа,не ми е приятно като циганьорите с Български паспорти да вършат всичко това в Европа и колегите да им обяснявам ЗАЩО,те не могат да го разберат,какъв е този манталитет и ценности!!!
Това не го написах за да се смея отстрани и да плювам по държавата ни,а за да покажа контраста между уредената и неуредената държава.

Народопсихологията прави държавата,докато не се смени мисленето и ценностите,няма да има промяна и винаги ще има такива на които ще съм неудобен.
Всички говорят за Левски,Ботев,Будителите и християнски ценности,а после НЕ ВСИЧКИ...какво да открадна,да излъжа,да имамя,да спечеля,нещо далаверка...този манталитет го няма тук където живея!

Тук има закони,почти всички ги спазват и живота си тече....
Тук всичко се прави за хората,да работят и да живеят спокойно!Почти безгрижно!
Тук живея без страх за каквото да се сетите от Българското ежедневие....за мен,за децата,колата,къщата ,всяка област от живота...

Пиша това само заради позитивните и разумни хора ,които биха го оценили....а за останалите с народопсихологията...те не могат да се надскочат.

Благодаря за подкрепата на лична и във форума!
 :hi: :hi: :hi:
« Последна редакция: 29 Май 2020, 20:34:33 от toniemi »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: България!
« Отговор #1674 -: 29 Май 2020, 20:41:26 »
Тонка, а от кой зависи да промени нещата, ако не от нас самите бе, джанъм... А с бягане това ще стане ли или със самосъжаление, или с посочване с пръст?!?! Уважавам избора ти, но ни дай възможност на нас, на тези които сме останали, поне да се опитаме да ги направим по-добри, без да ни се натяква колко сме такива и онакива и как всичко е загубено, и няма надежда. Аз пък смятам, че има и затова съм тук и ще се боря до край да е друго, по-добро. Или поне да не ми се пречи, да се опитам! :hi:
« Последна редакция: 29 Май 2020, 20:44:06 от Vlado »

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: България!
« Отговор #1675 -: 29 Май 2020, 21:20:10 »
Само никой не каза, кой е виновен за всичко това и кому е изгодно да няма България. Що се отнася до народопсихологията хубаво е да се познава и малко по - добре историята. И нашата и тяхната.... А то иначе безродници е имало и ще има и занапред. Именно те продадоха страната ни за шепа грошове. Кои сме ние обаче, че да съдим. Има кой да осъди и то всекиму според заслугите и греховете. Нашето е да си теглим кръста.......

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: България!
« Отговор #1676 -: 07 Юни 2020, 20:21:10 »
10 причини да се заселиш в България.
Мнението на чужденка, живееща постоянно у нас:
https://youtu.be/RQ0G3XfA0ek
"...истината е някъде там!?" - Фокс Мълдър...
12 Мин. на руски език

misan

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 443
  • Рейтинг: 117
Re: България!
« Отговор #1677 -: 09 Юни 2020, 14:32:07 »
Много благодаря на Пламен за филма.
Авторката на филма говори съвсем искрено,чел съм много подобни неща в руски сайтове за България.
Не само руснаците се чувстват добре тук. Например австрийският гражданин Армин Ян Хофман от години живее и работи в България ,има много приятели и е много щастлив .  Той пее  всяка година много хубаво на Германския коледен базар в София.
И с Владо съм напълно съгласен! Няма кой  да промени нещата,освен хората които са останали.

« Последна редакция: 09 Юни 2020, 14:40:39 от misan »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: България!
« Отговор #1678 -: 09 Юни 2020, 15:42:51 »
Ще ме извинявате, ама това са абсолютни глурости - една рускина се радва как у нас и е по-добре отколкото в Русия (което е вярно). Колко била учтива полицията и колко сме напред с тези 700 евро средна заплата.
Като изключим "свободата" и безвизовия режим, всичко останало са абсолютни руски тъпотии, от които надявам се сме успели да се откъснем, макар и на висока цена.
Единстването вярно в целия тъп филм е че не сме бананова република, и което не е казано - че донякъде вече не сме съветска република.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: България!
« Отговор #1679 -: 09 Юни 2020, 19:00:41 »
Хах, все пак поне един се усети!!!
Браво Мите!!! Впрочем това е отговора, на въпроса защо децата на всички "комунисти"
учат и се заселват на "запад", а не на "изток" (Япония е "далечен изток").
Че това си е нейно мнения - ясно е за всеки , разсъдлив човек живееш в България!
Но има и някои неща които, тя като "страничен" наблюдател е забелязала преди нас!
Тя изрична подчертава (както и в целия си канал), че това са впечатления, отнасящи се
за нейните (бивши)сънародници!!!
А тогава нещата в клипа и имат всъщност доста позитивен смисъл (сам го казваш)
Но...
Дим без огън няма!!!
За полицията всеки съди по собственото си виждане, преживяване и такишва неща ...от живота!
Въпрос на гледна точка!!! Аз например съм склонен да приема нейното заключение (въпреки мнителността си на тема власт),
но съзнавам, че монетата е с две лица )като доста неща в живота)!!! Разговарял съм с млади (род.1996-98г.) полицай,
и те сами са ми уточнявали, че са от "новата генерация" (техен израз) полисмени, които се стараят да се дистанцират и изолират от
"старите кучета" или "старите кримки" в полицията!!! Дори и след времето на псевдосоциализма, има млади хора които стават полицаи,
за да "помагат на хората" и т.н. Дааааа....има все още идеалисти и ентусиасти, и те са именно от младите полицаи!!! логично де...
Да, сещам се и за онези от студентски град дето разпространяваха и държеха мрежа за дрога....както и за онези полицаи, дето
хванаха рекордно количество дрога в софийския "лас вегас" (>370 кг), тоест пак в сутдентски град.
Сега тук идва тънкото....
Аз искрено вярвам (без да познавам точно тези полицаи), че целият "удар" не е между конкуренти при студентите,
ами наистина някои все пак си върши работата както трябва, за да може да се нарече поне горд българин!!!

Щото иначе, най-гордите ни българи, им посиняха гърдите (от чужбина) да ни убеждават колко милеят за
отечеството, но са видяли, че от него нищо не става и за това се гордеят с произхода си ...но в странство!!!

Пък то е доста по-просто....
Отечеството и държавата, са такива, каквито ние сами си я направим!!!
И не искам да чувам, че срещу много пари нищо не можем да направим!!!!!
То с пари и"баба може"  - не че "паралийте" го правят!!!...също логично...
"Номерът" е - без пари, да го направим!!!

Това си е майсторлъка всъщност!!!!

ИЛи както е казано - "Помогни си сам, та и бог ще ти помогне!"

ПП. НО МИ НАПРАВИ ДРуГО ВПЕЧАТЛЕНИЕ!!! Тя споменава чехия и германия (или други бяха...), като бъдещи съветски републики!!!
Това тя е чула това  от онези времена! Тоест ние май наистина сме щели да станем "!6" -тата република, благодарение на Тоше и дупедавците около него!!!

ПП2. Ама нали ни е писнало от лоши новини и реклами!!!????
Ами като попаднем на позитивна (макар и непълно вярна) реклама, що почваме да плюем по Родината си!?
За това, ние имаме (необосновано) ниско самочувствие на вън - щото сами се оплюваме....че и си вярваме на оплюването!!!
риторично де...
« Последна редакция: 09 Юни 2020, 19:19:25 от pach »