Автор Тема: "Обект А" или проект за жп линия Долно Езерово-Долен чифлик  (Прочетена 33193 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
За да не отиде напразно морето се поразходих и по трасето на този проект. За лудите спирка няма, както се казва:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=399040
« Последна редакция: 31 Юли 2010, 17:28:48 от Vlado »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Много яко. А големия тунел по това трасе, за който има толкова много спекулации, намери ли го?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Аз си го знаех къде е, но по обективни причини не можах да отида до него. Стигнах само до дерето над което трасето завива към Оризаре. Все пак успях да снимам другото значимо съоръжение по трасето - моста при Александрово, което все пак някак ме утешава по изпуснатите други съоръжения.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Този недовършен проект, е един от многобройните в които има вложени много пари, но недокарани до края. Заради този тип дивотии, изкараните от народа пари потъваха в нищото. А инак връзката щеше да е една от най-бързите през Стара планина.
Владо, хубаво си направил, че си отделил от времето си за да направиш снимките. Поздравления!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
То това хубаво...язък за парите ... ама в крайна сметка , къв е тоя мерак (с изключение на моста) да се снимат треволяци и бурени!???
 ;D ;D ;D :pleasantry:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Меракът е чисто приключенски! Както казах и на моята приятелка докато обикаляхме т. нар. бурени покрай Черноморието - чувствах се като Колумб откривателят, което е достатъчен стимул за мен да продължавам да се интересувам от подобни прашасали проекти и да пътешествам. А какво по-хубаво от това да вършиш нещо, което ти харесва! И те така... :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Владо, напълно споделям усета ти за приключения и открития. Аз съм ходил до тунела, също с приятелката си, на която също така обяснявах защо това е забавно  :yahoo:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
760мм, както виждаш съм обиколил всички изоставени обекти из милата ни родина. Впечатленията са "изляти" в тези снимки - колкото интересни като инфо, толкова и тъжни заради своя вече архивен характер. Защото освен в архивите тези обекти надали някога ще видят завършване и експлоатация. Уви...

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Имаш ли снимки от Червен Бряг - Оряхово? Ако не, искаш ли да отидем заедно да снимаме? Аз имам филмче линията Пазарджик-Варвара. Филмчето е съставено от отделни снимки, правени на всеки 100 метра - ефекта е все едно много бързо летиш над извадената вече линия по трасето и. Може да го кача някъде.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Цитат на: 760mm link=topic=1764.msg36721#msg36721 date=1266846928
Имаш ли снимки от Червен Бряг - Оряхово? Ако не, искаш ли да отидем заедно да снимаме? Аз имам филмче линията Пазарджик-Варвара. Филмчето е съставено от отделни снимки, правени на всеки 100 метра - ефекта е все едно много бързо летиш над извадената вече линия по трасето и. Може да го кача някъде.
Ти това филмче на някои хора си го обещал много отдавна - ама още не са го видяли.  :dirol:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
В момента се готви :)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Наиситна е била невероятна Рилската дековилка!


KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Мда така е - жалко, че я няма вече. :(

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Почивката на морето вече, уви, приключи като за моя радост, освен постоянното пържене на слънце и топене в морето и не без желанието на половинката ми - Силвия, успяхме да пообиколим, а аз да заснема още обекти по трасето на проекта Долно Езерово - Долен чифлик. Посетените места бяха при селата Каменар, Черно море и Кошарица, както и при квартал Лозово на град Бургас. Според видяното мога да заключа, че се е строяло по цялото трасе с посока Бургас-Кошарица и отделно и независимо тунелът при Кошарица.
Снимки (от 60 до 125): http://vkolev.snimka.bg/travel/dolno-ezerovo-dolen-chiflik.399040.19794227.big
За съжаление валялият около 17 юли обилен дъжд във Варненско не ни позволи да отидем и до втория тунел по трасето, намиращ се близо до село Юнец, но здраве да е, другата година и тунелът и северният портал на Големият тунел ще бъдат "завладени"...  :)