Автор Тема: Едно предложенице :)  (Прочетена 11279 пъти)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Едно предложенице :)
« -: 03 Август 2009, 14:51:44 »
така господа модератори поради това че доста хора не са запознати с бутончето Промени
реших да направя едно предложение относно това ако има Дублиране на съобщения в порядъка на 12 час в дадена тема
от един и същи потребител  ако няма отговор от друг потребител мненията да бъдат сливани автоматично  :good:
« Последна редакция: 03 Август 2009, 14:54:14 от piko1 »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #1 -: 03 Август 2009, 14:57:48 »
А не е ли по-лесно тия дет не са запознати - да се запознаят ?

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #2 -: 03 Август 2009, 15:10:28 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=1790.msg27262#msg27262 date=1249300668
А не е ли по-лесно тия дет не са запознати - да се запознаят ?
това е по лесния начин от колкото да научиш хората на нещо 
а и все някой ще се направи на не запознат а по този начин
модераторите до голяма степен ще са свободни от това постоянно да трият по две или три последователни мнения на един и същи човек
« Последна редакция: 03 Август 2009, 15:12:27 от piko1 »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #3 -: 11 Септември 2009, 09:57:49 »
Не е лошо предложението... въпросът е дали е възможно да стане с тази версия на форума...

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #4 -: 11 Септември 2009, 16:06:00 »
Другият вариант, по-груб и пак автоматичен, е изобщо да не се дава на един и същ потребител да пуска два поста един подир друг.. Тогава е добре да му излиза съобщение да ползва бутона "промени"...

И още едно предложенийце, взаимствано от разни "бели" форуми... Който напише повече от определен брой постове за половин час /примерно 5 - това трябва да го преценят модераторите и админите/, се обявява за спамер от системата и автоматично му се набива бан за постване за 24 или 48 часа... Така ще се спрат някои доста порочни практики на разводняване на теми, изкуствено повдигане на теми и подобни, за които не се взимат мерки с твърде странното обяснение, че тук сме били все интелигентни хора... Интелигентни, ама някои май трудно загряват и си мислят, че постването е спорт... :victory:
« Последна редакция: 11 Септември 2009, 16:07:34 от Best Ripper »

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #5 -: 11 Ноември 2009, 11:29:24 »
ново сто :

да се премахне правилото задължително да се превежда на  Български когато се пише на друг език във разделите не Клубовете по този начин се цапат теми с особена важност които са дублирани на Български език
 

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #6 -: 11 Ноември 2009, 12:22:25 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=1790.msg28272#msg28272 date=1252674360
И още едно предложенийце, взаимствано от разни "бели" форуми... Който напише повече от определен брой постове за половин час /примерно 5 - това трябва да го преценят модераторите и админите/, се обявява за спамер от системата и автоматично му се набива бан за постване за 24 или 48 часа... Така ще се спрат някои доста порочни практики на разводняване на теми, изкуствено повдигане на теми и подобни, за които не се взимат мерки с твърде странното обяснение, че тук сме били все интелигентни хора... Интелигентни, ама някои май трудно загряват и си мислят, че постването е спорт... :victory:
Нещо съм пропуснал това предложение на Венци. Не знам защо, но много ми хареса. :spiteful:
« Последна редакция: 11 Ноември 2009, 12:26:51 от Жоро »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #7 -: 11 Ноември 2009, 15:11:07 »
Отностно писането на чужд език: не е ли по - добре, след като се напише нещо на английски или било то друг чужд език, под него да има и превода на български? Все пак форума е български, а и не е задължително всички да знаят определения език. Ми ако е написано на китайски или арабски. Помислете! Нека най - доброто решение вземат модераторите на форума! :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #8 -: 11 Ноември 2009, 15:16:35 »
Цитат на: TheJackal link=topic=1790.msg30991#msg30991 date=1257945067
Отностно писането на чужд език: не е ли по - добре, след като се напише нещо на английски или било то друг чужд език, под него да има и превода на български? Все пак форума е български, а и не е задължително всички да знаят определения език. Ми ако е написано на китайски или арабски. Помислете! Нека най - доброто решение вземат модераторите на форума! :)

Те точно за това напомниха преди обяд...така е и правилното.
Мнение... :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #9 -: 11 Ноември 2009, 16:51:33 »
Аз смятам, че просто трябва да се вземе някой по-барнат софтуер за форум, такъв, дето може потребителят да си "банва" теми.Тоест, като не искам да чета ИнГиЛиЗкИ - щракам и не ми излиза тази тема изобщо в "непрочетени публикации", та ако ще и 20 поста да са излези същият ден в нея.  :good: Така ще спрем да се джавкаме, а и подозирам, че ще спрат да пишат на английски - няма да има кого да дразнят.  :yes:
« Последна редакция: 11 Ноември 2009, 16:53:42 от XRISTO »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #10 -: 11 Ноември 2009, 17:04:56 »
Ицо, защо мислиш, че всичко опира само до дразнене и заяждане? Плюс това Пеци е писал това да важи САМО за двата клубни раздела!!! Или казано за неразбралите - това са разделите във форума за Сдружение "ЖП моделисти" и за Клуб "Железопътен моделизъм - България".. За останалите раздели и теми в тях - ДА ВАЖИ...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #11 -: 11 Ноември 2009, 17:09:04 »
Важи-не важи, за да ми се махне от "Непрочетени публикации" трябва да я отворя.Не е ли по-добре като не ме интересува да не я виждам изобщо?Това важи и за двата клуба, понеже аз се интересувам от домашно макетиране, а клубният моделизъм - не съм дорасъл за него(подозирам, че и никога няма да порастна).  :yes:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #12 -: 11 Ноември 2009, 17:14:50 »

Ицето , ползвай


  Маркирай ВСИЧКИ съобщения като прочетени   
 
 

в раздела им на ингилизки
 
 


Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #13 -: 11 Ноември 2009, 17:16:54 »
Засега нов форум няма да има, тъй че когато някой слънчев хубав ден проимаме такъв, запомнете си исканията и, ако има възможност, ще бъдат изпълнени. сега за сега можем да ви говорим само предположения и празни приказки.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Едно предложенице :)
« Отговор #14 -: 13 Ноември 2009, 19:09:57 »
Адри, извинявай пич, ама това не го схванах?!Я ми го разясни по-подробно, защото изглежда моят проблем има начин и да се реши по много лесен начин, но не стоплям нещо.  :blush2: