Автор Тема: За "Conrad" и други работи  (Прочетена 43254 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
За "Conrad" и други работи
« -: 13 Януари 2008, 19:30:59 »
Цитат
Това е едно от многото. Вземи хартиения вариант на каталога (дават се безплатно) от най-близкия магазин на "Конрад" и на стр. 185 и 200 ще намериш това, което ти трябва. А ако случайно пазиш по-стари каталози, почти съм сигурен, че в някой от тях имаше и практически съвети от корифея им кое как се прави и т.н.

??? Сигурен ли си?Аз попитах в Плевенския Конрад и ми казаха някаква баснословна сума за каталога - нещо 50-60 лева ми се въртят , може и да греша с точната сума но не беше без пари,а и не беше за малко пари.  ???

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
За "Conrad" и други работи
« Отговор #1 -: 13 Януари 2008, 19:46:46 »
Значи има един каталог дето тежи като тухла и е почти толкова дебел - той е с пари. Аз говоря за каталога само за жп моделизъм. Той е без пари. Поне в София е така

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
За "Conrad" и други работи
« Отговор #2 -: 13 Януари 2008, 19:49:53 »
Този каталог в София го раздават безплатно:

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
За "Conrad" и други работи
« Отговор #3 -: 13 Януари 2008, 21:02:52 »
И аз го имам каталога и в Плевен го дават без пари (Даже имам 2  :P )...

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
За "Conrad" и други работи
« Отговор #4 -: 13 Януари 2008, 22:35:06 »
Цитат на: siso link=topic=152.msg1138#msg1138 date=1200250972
И аз го имам каталога и в Плевен го дават без пари (Даже имам 2  :P )...

еее утре тея в Конрад/Пловдив/ ще ги взривя >:( >:( .На 4.12.07 съм поръчал последния комплект релси -G231,4 кутии-" В края на другата седмица ??? може би-50 дни , на камили са ги натоварили сигурно.И каталог без пари давали,мама им стара и балъците са тука.Нямало католози въобще за клиенти,само работни за тях....
Ако може някой да даде тел.на софийския конрад,да питам аз -за колко време идват поръчките от Германия до Сф ..... >:(,Еййй  скапана гнусна държавица сме и нема оправия да доживеем ние....
« Последна редакция: 13 Януари 2008, 22:36:41 от mill »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
За "Conrad" и други работи
« Отговор #5 -: 14 Януари 2008, 06:50:08 »
А-а-а-а-а,мене  никой не ме беше "светнал за съществуването на безплатен каталог за моделисти!"Като се обади пичът с пратката,ще го питам ако има да сложи и един такъв,понеже тя от Плевен ще дойде до Ловеч с куриер,естествено.Благодаря приятели,че ми казахте за съществуването му.То това ще си го разглеждам като "Плейбой" сигурно! ;D

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
За "Conrad" и други работи
« Отговор #6 -: 14 Януари 2008, 14:38:53 »
Цитат на: xpp1969 link=topic=152.msg1142#msg1142 date=1200286208
А-а-а-а-а,мене  никой не ме беше "светнал за съществуването на безплатен каталог за моделисти!"Като се обади пичът с пратката,ще го питам ако има да сложи и един такъв,понеже тя от Плевен ще дойде до Ловеч с куриер,естествено.Благодаря приятели,че ми казахте за съществуването му.То това ще си го разглеждам като "Плейбой" сигурно! ;D

ако ти дадат и за 2007 щото аз имам и един за 2007 двата има6 да ги гледаш най-малко месец и половина...постоянно ;) :D ;)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
За "Conrad" и други работи
« Отговор #7 -: 14 Януари 2008, 16:11:19 »
Изпаднахме вече в офтопик! Нека се придържаме към темата, моля! :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
За "Conrad" и други работи
« Отговор #8 -: 14 Януари 2008, 17:37:58 »
Ще се върнете и към темата
Но големия каталог в София е с цена 7 лв. а всички моделистки за самолети , кораби и ж.п. са безплатни и ги раздават яко , само и само да зарибят .От Жп.каталога преди нова година имаха стотици , лично с очите си ги видях (и си взех три) . Ако имате проблем , свалете си го от сайта им в PDF-формат , абсолютно същия е като отпечатания.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
За "Conrad" и други работи
« Отговор #9 -: 15 Януари 2008, 06:48:46 »
Ами така направих с книгата на Юри Ботев,излишно е да споменавам колко листи разсипах , докато я направя наистина на книга.Аз съм от старото поколение  и предпочитам наистина книгата,вместо да чета нещо сгънат пред лаптопа.Друго си е , може би магията на книгата ни държи по някакъв начин нас,по-старичките.За това не искам ПДФ,защото ще се разкривя от печат - ще питам в Конрад - Плевен,ако не ми дадат,ще моля някой да пита в Софийският Конрад.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
За "Conrad" и други работи
« Отговор #10 -: 15 Януари 2008, 15:04:25 »
02-952-51-44,Това е телефона на централния магазин на Конрад в София.Вчера след като ми казаха в П-ив,че имат само срещу пари,се обадих в Сф  и смея да твърдя,че наистина има голяма разлика от провинцията.Културно ми обясниха защо се забавят поръчките-няколко магазинери от прованса са изгорели със солени глоби/изключваме празниците/,а в средата на февруари ще получат още бройки от този каталог/за моделизма/.Най-подробно ми разясниха как стават поръчките-а истината е,че общия брой е намалял и затова се бавят.Обещаха,че ще се постараят да го получат хора които имат малко представа за какво служи,а не както 1-ия път -на куцо ,кьораво и сакато да раздават .
Та който иска може да се обади на горепосочения телефон,ако очаква поръчка към 15-20.02 .08г.,като си кажете номера на поръчката,ще добавят и каталог,безплатен ;) :).
P*S*  За 2008-а,доколкото разбрах.
http://pdf.conrad.de/index_search.php?search=900050&host=www1.conrad.de&id=/scripts/wgate/zcop_b2c/~flN0YXRlPTI4ODUwODYyNjI=   -->Katalog-Download/в горната част/--> отваря се една страница с каталози-->в прозореца избирате modellbahnwelt 2008 --> точно срещу него,кликвате върху подчертаното gesamten Katalog downloaden (62.2 MB)   и каталога се сваля ;)  .Аз предпочитам и книжлето да си имам,щото мога да си го нося в магазина като правя поръчки.
« Последна редакция: 15 Януари 2008, 18:32:59 от mill »

NoHaB

  • Trade Count: (7)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 260
  • Рейтинг: 11
  • N-Scale-Плевен-Стремеж към 5-та и 6-та епоха...
За "Conrad" и други работи
« Отговор #11 -: 15 Януари 2008, 15:17:21 »
Цитат на: mill link=topic=152.msg1164#msg1164 date=1200402265
02-95-51-44,Това е телефона на централния магазин на Конрад в София.Вчера след като ми казаха в П-ив,че имат само срещу пари,се обадих в Сф  и смея да твърдя,че наистина има голяма разлика от провинцията.Културно ми обясниха защо се забавят поръчките-няколко магазинери от прованса са изгорели със солени глоби/изключваме празниците/,а в средата на февруари ще получат още бройки от този каталог/за моделизма/.Най-подробно ми разясниха как стават поръчките-а истината е,че общия брой е намалял и затова се бавят.Обещаха,че ще се постараят да го получат хора които имат малко представа за какво служи,а не както 1-ия път -на куцо ,кьораво и сакато да раздават .
Та който иска може да се обади на горепосочения телефон,ако очаква поръчка към 15-20.02 .08г.,като си кажете номера на поръчката,ще добавят и каталог,безплатен ;) :).

Ама каталог за 2009 или за 2008 ...?!?Щото за 2008 го има от септември май... та де да знам може да са изкарали новия...Или не са???

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #12 -: 15 Януари 2008, 15:47:48 »
Телефонът горе е сбъркан. Правилният е: 02 952 51 44.
А що се отнася до каталога - за 2008 г. разбира се, за 2009 г. е още много рано. Обикновено каталозите за следващата година излизат около септември - октомври предишната година.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #13 -: 15 Януари 2008, 16:12:01 »
Някой купувал ли е от Конрад релсовия профил от 1000 мм за ТТ на цена 1,05 евро? Какво представлява , че и аз не се оправям с немския , пък искам да поръчам бая количество ? Някой ако е работил с него , да си сподели впечатленията , ще съм много благодарен!Или въобще дайте повече информация ако имате...

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #14 -: 15 Януари 2008, 16:30:24 »
Цитат на: pach link=topic=184.msg1170#msg1170 date=1200406321
Някой купувал ли е от Конрад релсовия профил от 1000 мм за ТТ на цена 1,05 евро? Какво представлява , че и аз не се оправям с немския , пък искам да поръчам бая количество ? Някой ако е работил с него , да си сподели впечатленията , ще съм много благодарен!Или въобще дайте повече информация ако имате...
Ако не бързаш (и ако някой друг не си е взел такъв), ще споделя какво представлява през Февруари. Предполагам е просто 1 метър релса.
« Последна редакция: 15 Януари 2008, 16:32:09 от bdz43r »