Автор Тема: За "Conrad" и други работи  (Прочетена 43248 пъти)

tritehiksa83

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #60 -: 01 Октомври 2014, 10:43:27 »
Тоест няма да предлагат нищо за жп моделизъм така ли?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #61 -: 01 Октомври 2014, 12:14:13 »
За немските представители ще разберем като се появят.
Нашите вече не приемат заявки към конрад не само за моделите ни, но и
въобще от немския каталог, а и новия моделен каталог го нямат (поне в София).

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2033
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #62 -: 01 Октомври 2014, 16:12:34 »
Преди 4-5 дни ходих и си взех новия каталог 2014/2015 г. Даже си и направих една малка поръчка.За съжаление,там цените и преди си бяха високи,а сега са още по-високи.Цените от каталог 14/15 не са обаче актуални.Там са дадени цени от  conrad.de,a реално таксуват на цени от conrad.com

пример и пример 

пример и пример

Предвид цената за доставка и голямото забавяне й забавяне,от щейнбергер ме загубиха окончателно за клиент.То,не че съм им бил и клиент де,но все пак...Вариант според мен е да си се пазарува директно от conrad.de и после с gabco.org до BG.
« Последна редакция: 01 Октомври 2014, 16:18:05 от gregary »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #63 -: 02 Октомври 2014, 16:05:39 »
аааа...а през август знаех си аз, че каталога ще го има и тази година, ама те не ми повярвахаи казаха - "няма да има вече"
Та и споделиха защо точно няма да има! Още тази вечер ще търча да взема ако имат!!!
Грег, а ти си ВРЪЗКАР - последната поръчка от теб са взели явно!!!
 :lol: ;D ;D ;D :hi:

ПП. Впрочев конрад имат продажби и в немският ибей, но какви са ми цените там не съм обръщал внимание.
Според мен един търговец (какъвто е тази фирма) не е справедливо да иска по-високи цени от производителя!!
« Последна редакция: 02 Октомври 2014, 16:07:21 от pach »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #64 -: 02 Октомври 2014, 16:29:13 »
аз не мога да разбера има ли луди да се занимават с Конрад ?? Явно има , като гледам кво вайкане настана

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #65 -: 02 Октомври 2014, 16:51:12 »
Впрочем се обадих по телефона за да си взема католога довечера - аз го ползвам като бърз кратък справочник.
А дали се вайкаме (никъде не видях някой да е написал вай-вай-вай  щото не е по армински)
или не ща разбера довечера - казаха, че нищо не е последно и не се знае още на 100%.
Тосте лаконичното-прговорите продължават, май ще стане за коментар.
Повече новини - утре евентуално!

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #66 -: 02 Октомври 2014, 17:59:33 »
Има всичко от тях в бея. Продавачът е (естествено) conrad_electronic

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2033
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #67 -: 02 Октомври 2014, 22:08:42 »
Лично аз ни най-малко не се вайкам за конрад (или по-точно за представителя му в БГ -щейнбергер оод).От почне 5 год. не съм пазарувал от тях,като се има предвид,че съм хобист от регистрацията ми тук на 18.03.2009 г.( т.е. 5 и 1/2 год.,тогава се запалих по НО и може да се каже,че съм "луднал" по моделите. :haha:) После се огледах и ориентирах към...хайде да кажа "по-точни" търговци.
Но,предвид SBB артикула в conrad.de и modellbahnshop-lippe e ясно към кого се обърнах за една бройка за сравнение дали е качествено.

Иначе и аз си взимам всяка година каталога им,но само за справка.
 
аааа,къде е тоя
Цитат на: pach link=topic=184.msg96754#msg96754 date=1412255139
ВРЪЗКАР
да го вида аз...
« Последна редакция: 02 Октомври 2014, 22:37:32 от gregary »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #68 -: 03 Октомври 2014, 09:39:27 »
Така по ред.

Както казах вчера стигнах до Конрад София пет минути преди да затворят.
Каталози има и аз взех. Също ги ползвам за справка най-вече и нагледен материал на масата.(не на компютъра).

Оказа се, че фирма Щайнбергер и нейният собственик инж. Дервишев никога не са били официално
обявявани от голямата търговска фирма за нейни представители. Те просто са имали много добри
търговски взаимоотношения като продавач и купувач от България.  Това вече обяснява продажбата
на другите стоки (от китай) в българските магазини, които не са в каталозите на Конрад.

В тази връзка с Конрад, до сега от  Щайнбергер са ползвали търговската отстъпка при покупките,
 които са правили на едро и дребно от Конрад. Но този нов сезон (търговски) Конрад категорично
 са отказали да правят такава отстъпка. Всъщност вдигането на цените в България при поръчка
 през Дервишев,  идва по две направления.
 - Вече на  човека не му дават отстъпката която е ползвал до сега и...
 - и самите Конрад са си завишили цените доста видимо поради инфлацията.

 В каталога средно всичко познато от миналата година е поне с 10 евро отгоре.
А първите четири/пет страници са еднакви с миналогодишните като артикули но не и по цени.
Само там цените са по-ниски от миналогодишните, на като отвориш нататък  по страниците...са по-високи...
макар и с малко (процентитет са от 1 до към 10 но не съм ги смятал)

Например конрад машинките за разклонения вече са с цени:
-  за 1 брой 7,99 евро
-  5 броя по 6,99 евро
-10 броя по 5,99 евро
от тук и сами може да се ориентирате.

В офиса в София казаха, че ще продължат да приемат поръчки за покупки от Конрад,
и ще продължат да преговарят за търговските си отстъпки. До тогава обаче цените
тъй като са отишли нагоре, са и въпрос на договаряне при самото  поръчване. В смисъл че са твърди,
но хората се притестняват, че не всеки е видял това щото от Конрад са вдигнати цените и
от там дали всеки клиент ще поръчва въпреки това. Тоест те биха му указали за какви пари става
въпрос, а  той да си решава дали ще ползва техните услуги и дали въобще ще пазарува от Конрад.
 Разбира се тяхната надценка за услугата остава.

Та това е накратко (за пет минути).

Каталога видях две интересни иновации и нови артикули обаче.Вярно върши работа като "кратък справочник".

Едното е мотриса на Мерклин-Трикс (съответо АС - DС) BR 648.2 на DB Ag в мащаб Н0,
която е задължително фабрично цифровизирана със звук на цена 549 евро (в конрад) и пътници в салона.
А иновативното в нея е монтирането на специални LED мини дисплей на мястото на вратите!!!!
На тези мини екранчета се отварят самите врати и се появяват различни слизащи и качващи се пътници
като доколкото виждам са всъщност снимки на действителни хора - тоест нищо чудно да се
истипоса на някоя врата и самият собственик на модел, стига да се е снимал подходящо с фотото!
 ;) ;D ;D ;D :good:

Ефектно е като едно добро начало. ПРедполагам, че ако добие популярност сред хобистите ще има и още екстри.

Другото е че от PIKO вече почват повече да пускат от топ-групата им за модели "Classic". (те са HOBBY, EXPERT и CLASSIC както знаете)
Например цистерните на VTG, които съм щастлив, че не са в моята епоха и мащаб, но все пак са много добре изглеждащи:


Цената им в Конрад е 39,95 евро, а повече за този модел тук

та така - това е положението с Конрад и новият им каталог за железопътни модели.
 :hi:

ПП. Адри не съм го правил за реклама или както един [цензурирано] си въобразява че съм пазарувал от него.
Единственото нещо което съм купил и то чрез Ицо-N (той е този който помагаше с конрад) през далечната 2009г беше,
пакет с DDR-автолегендите в 1/87, матисата и кранчето на лилипут за сглобяване (и успешно задвижени) и едни
фигурки на музиканти в N - което не е в моя мащаб, но бяха по един проект. Това е. Никога не съм рекламирал
нито конрад нито други търговци - а съм указвал в отговор на въпроси за дадено нещо къде може да се намери или види за справка.
« Последна редакция: 03 Октомври 2014, 15:46:05 от pach »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #69 -: 03 Октомври 2014, 10:35:54 »
Цитат на: pach link=topic=184.msg96773#msg96773 date=1412318367
...

Оказа се, че фирма Щайнбергер и нейният собственик инж. Дервишев никога не са били официално
обявявани от голямата търговска фирма за нейни представители.

...

В тази връзка с Конрад, до сега от  Щайнбергер са ползвали търговската отстъпка при покупките,
 които са правили на едро и дребно от Конрад.


Ама ти сериозно: чак сега ли го разбра това? Че още от самото начало този "представител" официално на каталога лепеше "цените са х1.ХХ" спрямо каталожните.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За "Conrad" и други работи
« Отговор #70 -: 03 Октомври 2014, 11:17:13 »
Ами даже не знам от къде е тръгнало - може така да се  рекламирал вначалото,
а  може и сам да съм се заблудил, че до сега той е "официалният представител на Конрад".
Но истината се оказа маааалко по-различна.

То тук всички наши официални търговци се титулуват като преставители на тая или оная фирма.
Даже си имаме и по два/три на някои от фирмите. Ама нали се сещаш,че не съм им чел
документите по въпроса!?!!