Автор Тема: Помоооощ!  (Прочетена 8058 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Помоооощ!
« Отговор #15 -: 18 Януари 2008, 11:43:08 »
Абе верно не можеш ли да измислиш една-две масички с лека оградка от едната от двете страни на гарата?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Помоооощ!
« Отговор #16 -: 18 Януари 2008, 11:49:54 »
Вече започвам да работя по заявки на клиента! ;-)
Ще помисля по въпроса и ще споделя после.
:)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Помоооощ!
« Отговор #17 -: 19 Януари 2008, 00:18:26 »
Цитат на: Vlado link=topic=188.msg1227#msg1227 date=1200580351
... А бира - скара няма как да се сложи, защото няма къде.  :-\
Аз просто продължих в този хумористичен дух. Разбира се, че ще правиш само и единствено това, което ти искаш.

Но за да развия идеята, мисля на моя макет да има такива неща, които все пак са част от ежедневието - градски парк с ресторант или кафе с чадърчета, езеро с патици, може би пазар, магазини и какво ли още не. Всъщност самата архитектура на макета ми е доста приятна и интересна част от хобито. Това дава живот на цялото забавление. Но това е мое мнение. Опитвам се да оправдая също движението на влаковете, а не само да обикалят в кръг. Например единият откарва пътниците от голямата гара до малкото градче, а друг, местен влак ги качва на планинския курорт. Или пък товарен влак взима дърва от планината и ги откарва на сточна гара в големия град. Разни такива истории, които съм си измислил, за да ми е интересно. Не знам как ще побера всичко това в една стая, но според проекта ми ще стане. Все още съм на ниво гола маса с набавяне на релсов път.
« Последна редакция: 19 Януари 2008, 00:25:08 от eurostar »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Помоооощ!
« Отговор #18 -: 19 Януари 2008, 08:47:40 »
Е , радвам се , че от моята шега стана приятна тема "Животът в един макет" например .
Тия дни не търкалям влакове , а оцветявам фигурки.
Стана ми много приятно , като в една кутия открих към 40 крави , като има разиграни 4 пози ; наистина ще ги групирам на 3 стада ! Лесно се оцветяват на кафяво-бели петна, о4ите леко туширам с перманент , а накрая ги събрах и изпръсках с аерограф - за да се добие ефект на кал и мърсотия ( мразя стерилни цветове , а аерографа идеално състарява нещата!)
Въобще е чудесно по шкафовете ми да намирам неща , за които изобщо съм забравил ,че имам!

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Помоооощ!
« Отговор #19 -: 04 Март 2008, 02:57:27 »
Хе, при тези изкупни цени на млякото, при тези протести и закани да се ликвидира добитъка, кравите може да започнат да придават нереалистичност на един макет  ;D А що се отнася до реализма при макетирането, все се чудя - фигурки на свадбари пред черква съм виждал,  но никъде не съм виждал макет на гробище в страни от някое селце...   :-\